Anket Davayı kazandım lütfen hukuk okuyan arkadaşlar yardımıcı olurmusunuz

asli212365

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2024
5
0
23
Arkadaşlar ben davayı kazandım çok şükür aynı doya içinde iki tane açtığım davam vardı zinnet eşyalarım kaynımda boşanma davasını eski eşime açtım hakim tanıklarla birçok şeyle ıspatlamama rağmen zinnet eşya davasını eski eşimden verdi kaynımdan vermedi ben kaynımla evlendikten sonra aynı evde bile kaldık yaşadık hakim neden sizce vermiyor ne yapabilirim

Konu yanlış yere açılmış!
Hiç bir şey anlaşlmıyor biraz detay verin bu şekilde değerli yorumumu yapamam kusura bakmayın.!

Hayırlı akşamlar diliyorum ben şimidi boşanma davamı kazandım bir dava içinde 2 adet davam vardı benim zinnet eşyalarım kaynımda eski eşime boşma davası açtım birçok delilim olmasına rağmen hakim ısrarla kaynımdan vermedi zinnet eşyamı eşimden verdi nedenini anlamıyorum

Konu yanlış yere açılmış!
Hiç bir şey anlaşlmıyor biraz detay verin bu şekilde değerli yorumumu yapamam kusura bakmayın.!
Hanfendin düğünde takılan altınları kaynındaymış ama kaynı ona vermemiş(mahkeme kadına vermiş ziynetleri) hanfendi de 2 farklı dava açmış
1)Eşine boşanma davası
2) kaynına ziynet eşya davası.
Eşiyle olan davayı kazanmış. Nafaka falan bağlanmış ama ziynet eşyaların kaynında olduğuna dair delilleri olmasına rağmen mahkeme mahkemeyi kaynı kazanmış. Yani hakim ziynet eşyalarla ilgili bir şey yapmamış.
A asli212365 doğru anlamış mıyım:)

Hanfendin düğünde takılan altınları kaynındaymış ama kaynı ona vermemiş(mahkeme kadına vermiş ziynetleri) hanfendi de 2 farklı dava açmış
1)Eşine boşanma davası
2) kaynına ziynet eşya davası.
Eşiyle olan davayı kazanmış. Nafaka falan bağlanmış ama ziynet eşyaların kaynında olduğuna dair delilleri olmasına rağmen mahkeme mahkemeyi kaynı kazanmış. Yani hakim ziynet eşyalarla ilgili bir şey yapmamış.
A asli212365 doğru anlamış mıyım:

Hayır tamamiylen zinnet eşyayıda kazandım kaynıma açtığım davayı zinnet eşya davasını eski eşimden verdi davayı yani kaynımı hakim direk ona dava açmamış gibi eski eşimden hepsini verdi bunu anlamadım ben davayı kazandım kaynımdan neden vermedi diye beynim almak Bulak oldu🥹🫶

X