Damada kına yakılır mı

Semennn23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
100
24
Merhaba arkadaşlar kuzenimin düğünü var haftaya kınayı ben vurucam damada bizde serçe parmağına yakılıyor ama yengem silah kullanan eline baş parmağıyla işaret parmağına sürülüyor diyor ilk defa duydum sizlerde nasıl

Merhaba arkadaşlar kuzenimin düğünü var haftaya kınayı ben vurucam damada bizde serçe parmağına yakılıyor ama yengem silah kullanan eline baş parmağıyla işaret parmağına sürülüyor diyor ilk defa duydum sizlerde nasıl

Yani azıcık serce parmağına yakılmıştı bizde.
Bence fark etmiyor. Damat nereye istiyosa elinde oraya yakın. Maksat adet yerini bulsun.

Buram buram ağa dizisi koktu buralar.

Seğmen'e yakilmisti ben hatirliyorum. Tepesine de yesil yazma attim mi tamamdir.

İzmir'de sanırsam yok damada kına yakma.Ben Ankaraliyim bizde damat kınası da olur.Simdi çoğu kişi yapmıyor.Ayni kız kınası gibi.
Aynen ayrı bi kınası olmadı eşimin. Yanımda oturduğu için öylesine azıcık onada sürdüler.
Birde annem olurda adetlerinde varsa diye altın getirmişti onu taktı. Eşim istemedi ama Son zamanlarda bazen damatta elini açmayabiliyor🤣🤣

X