Daha İyi Bir Ben İçin;

goksyl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2018
204
266
26
Herkese selam! 🙋🏻‍♀️

Yapmam gereken çok şey var ama ayna karşısında kendime baktığımda üşengeç bir ben var... 🙁 Şöyle bir kendime bakıyorum da eski halimden eser kalmadı resmen. Önceden daha bakımlı, zayıf ve daha kendine dikkat eden biriydim. Ama şimdi, her şeyi saldım çayıra mevlam kayıra hesabı yaşıyorum.
Bir noktadan sonra artık dedim ki, zararın neresinden dönersek kârdır.

İki senedir çalışıyorum ve çalışmaya başladığımdan beri her şeyi çok boşlamaya başladım. Çağrı merkezi çalışanı olduğum için canım sıkıldıkça yeme olayına bulaştım. (Hayatımda yaptığım en büyük hata.) Uyuşturucu bağımlısı gibi abur cubur yemeden duramıyorum artık ve iradem çok zayıfladı. En son geçende bir gün içinde dört çikolata yiyince durmam gerektiğini anladım.

Bunun dışında yeme içme düzenimden cildim çok bozuldu. Çok lekelerim oldu ki bu da mesai çalışmalarımdan dolayı düzenli bakım yapmayışımdan kaynaklanıyor. Yaptığım tek bakım düzenli saç kestirmek yani. 🤦🏻‍♀️ Şöyle bir çevreme bakıp süslü püslü kızları göründe bu hatamıda fark ettim.

O halde benim yapacaklarım;
💫Günlük ve haftalık cilt bakım rutini oluşturmak.
💫Diyet ve spora başlamak.
💫Giyim konusunda bütçem elverdiği sürece en iyisi olmaya çalışmak.

İki sene içerisinde 13 kilo aldım. 10 kilo vermem gerekiyor. Yaptığım bir araştırmada günlük tutmanın daha yararlı olacağını okumuştum ve burada da tuttuğu günlük ile daha başarılı olan kadınları gördükçe kendiminde yapabileceğine inandım.

Başarmaya geldim, eğer isterseniz gelin bazı sınırları beraber aşalım, birbirimize destek olalım. Daha iyiye gidelim, sınırları kaldıralım.

Şu sıralar şu söze sıkı sıkıya tutunuyorum; Üşenme, Erteleme, Vazgeçme!

Hamile olduğum için kilo verme kısmına katilamam ama erteleme huyum beni de bitiriyor maalesef. Nasıl yenmeli bilmiyorum...

Günlük olayına bugün itibari ile başlıyorum.
Bugün diyetime başladım ve buradan yaptığım araştırmada 30 day shred jillian michael sporu ile baya incelen kadınların olduğunu okuyunca gaza geldim.
Spor çok zor, anca 10 dakika yapabildim ama bugün merdiven çıkarken bile canım yanıyor. Çikolata bağımlısı biri olarak yeme içme düzeninde şimdilik sıkıntım yok, kendime göre iyide gidiyorum. Umarım böyle devam eder.🙈

Daha bakımlı olmaya çalışıyorum. Sabah spor sonrası duşumu aldım, cildimi güzelce peeling yapıp, gülsuyu ile tonikledim. Nemlendirici sürerek makyajımı yaptım ve geçenlerde aldığım parfüm ile biraz olsun paspal görüntüyü yok ettim. Şu 10 kilo fazlayıda verirsem tamamdır. Katılmak isteyen var ise bekleriiiim. 🖤

Hamile olduğum için kilo verme kısmına katilamam ama erteleme huyum beni de bitiriyor maalesef. Nasıl yenmeli bilmiyorum...
Sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım bebişi. ❤️ Hamile olmadan öncede mi böyleydiniz? Bir arkadaşım hamile olduktan sonra çok üşengeç hale gelmişti.

Sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım bebişi. ❤ Hamile olmadan öncede mi böyleydiniz? Bir arkadaşım hamile olduktan sonra çok üşengeç hale gelmişti.
Çok teşekkür ederim ☺️. Evet önce de boyleydim bende B12 eksikliği var. İğne kullandım faydası olmuştu bayagi ama hamile kalınca açıkçası ekstra bir halsizlik oluyor.

Çok teşekkür ederim ☺. Evet önce de boyleydim bende B12 eksikliği var. İğne kullandım faydası olmuştu bayagi ama hamile kalınca açıkçası ekstra bir halsizlik oluyor.
Bir yerde bu üşengeçlik olayına “atelet” denildiğini okumuştum. Bununla ilgili bir kitap var ayrıca, okumadım ama okuyan arkadaşım çok faydasını görmüştü. En yakın zamanda benimde edinmem gereken bir kitap aslında.
Bunun dışında ben kendimi gaza getirmeye çalışıyorum. Örneğin bir iş yapacaksam, “yapmazsam böyle olacak” gibi sebepler üretmeye başladım kendime. Bende işe yarıyor gibi.
Ha, hamilelik için bir şey diyemeyeceğim ama neyi fark ettim biliyor musunuz? Birazda kendimizi tembelliğe, üşengeçliğe alıştıran biziz. Ben imkanlarım el verdikçe tembelliği atmaya çalışıyorum, sizde durumunuz el verdikçe ertelemeyin. Erteledikçe her şey daha zor hale geliyor.

Bir yerde bu üşengeçlik olayına “atelet” denildiğini okumuştum. Bununla ilgili bir kitap var ayrıca, okumadım ama okuyan arkadaşım çok faydasını görmüştü. En yakın zamanda benimde edinmem gereken bir kitap aslında.
Bunun dışında ben kendimi gaza getirmeye çalışıyorum. Örneğin bir iş yapacaksam, “yapmazsam böyle olacak” gibi sebepler üretmeye başladım kendime. Bende işe yarıyor gibi.
Ha, hamilelik için bir şey diyemeyeceğim ama neyi fark ettim biliyor musunuz? Birazda kendimizi tembelliğe, üşengeçliğe alıştıran biziz. Ben imkanlarım el verdikçe tembelliği atmaya çalışıyorum, sizde durumunuz el verdikçe ertelemeyin. Erteledikçe her şey daha zor hale geliyor.
Kitabın adını yazar mısınız? Ben de okuyayım.
Atalet evet. Doğuştan atalet benimki 🤦🏻‍♀️😁

Ben istanbulda yasiyorum 5 aylık oğlum var 95 kiloyum 21 yaşındayım adım da zehra sen kendini tanıtırmısın

Ben istanbulda yasiyorum 5 aylık oğlum var 95 kiloyum 21 yaşındayım adım da zehra sen kendini tanıtırmısın
22 yaşındayım bende, 60 kiloydum ama diyete başlayalı oldu biraz bugün 58.3’ü gördüm :) Akşamları aktif oluyorum genelde ve tüm gün özetini geçmeye başlayacağım. Günlük gibi.

Ee sen zayif missin
Dengesiz kilo alıyorum. Örneğin kalçam çok fazla değil mesela ama göbeğim çok var. Pantolonlardan bile çıkıyor. Önceden giydiğim şeyler olmadıkça moralim yerle bir oluyor. Ve inanılmaz derecede abur cubur tüketiyorum. Amacım aslında ideal kiloma ulaşıp, yeme düzeni dengelemek. Yeme düzenimden dolayı cildim inanılmaz kötü oldu.

Size cilt bakımı hakkında öğrendiğim bir kaç şeyi paylaşacağım;

Cilt bariyerini korumak için en önemli şeyin aslında cildi uv ışınları ve güneş ışınlarından korumak olduğunu öğrendim. Bunu koruyabilmenin en yüksek yolu ise en az 50 spf içeren güneş kremi kullanmak.

Ciltteki lekeleri onarmanın en iyi yolu asitler. Yani içeriğinde glikolik asit, salisilik asit, hyalorunik asit aha ve bha içeren ürünler kullanmak. İlk defa kullanacak olan kişilerin asitlere başlarken yüksek oranda başlamaması gerekiyor. Cilt asitlere alışkın olmadığı için en baştan yüksek bi asit ile başlarsanız cilt deforme oluyor.

Yaptığım araştırmalar, instagramdan edindiğim bilgiler ile çol fazla hata yaptığımı ve aslında yüzümdeki lekelere benim sebebiyet verdiğimi anladım ve kendime cilt bakımı hakkında alınacaklar listesi yaptım bile. 🙈

Ama bu ay durumum sıkışık olduğu için maaş zamanını bekliyorum. 😂😂😂 Ondan sonrasında burada olursam eğer rutinimi, lekeler ile savaşımı paylaşacağım.

Sizin lekeler ile ilgili yaptığınız şeyler var mı? Ya da bakım önerileriniz? Bilginin paylaştıkça çoğaldığını unutmayın. ❤️

Günün özetine geçecek olursak; Diyette 2. Günüm. Önceki dengesiz beslenmelerime bakarsam, iyi gidiyorum. Canım bir şey çekmiyor ve nedense irademi ilk defa bu kadar güçlü hissediyorum. Buraya yazmak iyi hissettiriyor.
yeni bir ben, hedefimde sporu tamamlayamadım. İnanılmaz derecede kas acısı yaşıyorum. İş yerimde merdivenleri inip çıkarken ağlayacaktım resmen. Bir süre bu spora ara verip, leslie ve spor ile dengelemeyi düşünüyorum.
Ben, kendime yeni bir ben hedefi koydum ve başaracağım. Buraya yazmanın ruh halimede iyi geldiğini fark ettim, eğer buraları okuyup bir şeyler başarmak isteyen varsa mutlaka yazsın. Çok iyi geliyor. ❤️

Günün özetine geçecek olursak; Diyette 2. Günüm. Önceki dengesiz beslenmelerime bakarsam, iyi gidiyorum. Canım bir şey çekmiyor ve nedense irademi ilk defa bu kadar güçlü hissediyorum. Buraya yazmak iyi hissettiriyor.
yeni bir ben, hedefimde sporu tamamlayamadım. İnanılmaz derecede kas acısı yaşıyorum. İş yerimde merdivenleri inip çıkarken ağlayacaktım resmen. Bir süre bu spora ara verip, leslie ve spor ile dengelemeyi düşünüyorum.
Ben, kendime yeni bir ben hedefi koydum ve başaracağım. Buraya yazmanın ruh halimede iyi geldiğini fark ettim, eğer buraları okuyup bir şeyler başarmak isteyen varsa mutlaka yazsın. Çok iyi geliyor. ❤
Ne durumdasin,neler yaptin epey sure gecmis basligi actiktan sonra

Ben, kendime yeni bir ben hedefi koydum ve başaracağım. Buraya yazmanın ruh halimede iyi geldiğini fark ettim, eğer buraları okuyup bir şeyler başarmak isteyen varsa mutlaka yazsın. Çok iyi geliyor. ❤

ne durumdasınız merak ettim

X