Cüzdan Duası - Bereket için

Merhaba arkadaşlar.

Benim hemen hemen her Ramazan'da yaptığım bir uygulama var. Geçen Ramazan yapamadım ama bugün yapacağım.

Hemen açtım konuyu ki yetişin sela vaktine.

Şimdi bir dua var bunu bir kağıda Ramazan'ın son cuması (yani bugün ) sela ve Cuma ezanı arasında (yani bu saatte) yazıyorsun conra cüzdanına koyuyorsun. Bir sonraki Ramazan'ın son günü çıkarıp suya atıyor yenisini yapıyorsun. Bu kadar basit.

Yaptığım senelerde cüzdanımda para hiç eksilmedi. Yapanlarda aynı şeyi söylemişti.

Dua şudur;

وَلَقَدْ مَكَّنَّاكُمْ فِي الأَرْضِ وَجَعَلْنَا لَكُمْ فِيهَا مَعَايِشَ قَلِيلاً مَّا تَشْكُرُونَ

Ve lekad mekkennâkum fîl ardı ve cealnâ lekum fîhâ maâyiş’ kalîlen mâ teşkurûn.

Çıktı alabiliyorsanız arapçasını çıktı alın üzerinden kalemle geçin öyle koyun. Çıktı alamıyorsanız arapçasını yazamayacağınız için latin harfleriyle olanı yazın onu koyun. İkisini de yaptım ve fayda gördüm.

Duayı cüzdanda para koyulan kısma koymaya dikkat edin. İsterseniz bir poşete sarıp koyun. Ama asla asla oradan çıkarmayın. Cüzdan değişse bile çıkarmak yok. Gerekirse her cüzdana ayrı yazın.

Hem kendi adınıza hem de başkalarını niyet ederek yapabilirsiniz.

Bereketimiz hiç eksilmesin.
Ramazan'ın son cuması oluyordu dimi?

IMG-20200522-WA0004.jpeg
IMG-20200522-WA0004.jpeg
ben bu şekilde yazıp koydum şükürler olsun YÜCE RABBİM bereketlendikce bereketlendi

Araf suresi 10.ayetiyle.
Sad suresi 54.ayet. 1 haftadir aklimda kesin oglen yapmayi unuturum😂

Ben yaptim 2 tane hem arapca hem latin harfleriyle olani yazdim. Ilk defa yaptim rabbim rizkimizi hayirli sekilde versin insallah

X