Çörekotu yağı iştah açar mı?

Zeryya

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2020
468
226
Merhaba hanımlar, kimileriniz kilo vermeye çalışırken belki benim bu derdimi tuhaf bulacak ama ne yazıkki kilonun fazlası sıkıntılı olduğu gibi ideal kilonun altina düşmek de epey bi zor. Ben 1 65 boyunda ve 48 kiloya dustum son 1, 1 bucuk senedir iştahım yok. Normalde yesem alab bi insanim ama iste o yemegin yanindan gecince kokusu ile kilo alanlardan degilim keske olabilseydim. Sorum ise basliktaki gibi, çörekotu yağı iştah acar mi? Deneyenler veya cevresinde sahit olanlar lütfen yardimci olabilir mi?

Daha yeni açıldı böyle bı konu ve oradaki tavsiyelerle gelmişsiniz sanki 🤔 oraya bı bakın bari ne deyim.

Iyide ayni konu değil ki, konuya baktım sorduğum soruya dair 1 yorum disinda birsey bulamadim. Bu tavsiyeyi de evet orda gördüm ama sonuna kadar okumama rağmen baska cevaplar bulamadim

1,72 boyunda ve 45 kilosu var kızımın.
Bu zayıflığı neden bu kadar dert ediniyorsunuz anlamıyorum. 2.ci kızım olana kadar kilom hep 48 idi. boyumda 1,63 idi. Hiç bir zaman zayıfım diye dert edinmedim. Rabbim saglık sıhhat versin gerisi boş diye düşünüyorum.Şuanda 3 bebeğimi dünyaya getirdim ve kilom 62 oldu.:KK12:Yani zamanla illa ki kilo alınıyor. Rabbim başka dert vermesin:-)

Eczaciniza sorununuzu belirtirseniz suruplar var onerirler

1,72 boyunda ve 45 kilosu var kızımın.
Bu zayıflığı neden bu kadar dert ediniyorsunuz anlamıyorum. 2.ci kızım olana kadar kilom hep 48 idi. boyumda 1,63 idi. Hiç bir zaman zayıfım diye dert edinmedim. Rabbim saglık sıhhat versin gerisi boş diye düşünüyorum.Şuanda 3 bebeğimi dünyaya getirdim ve kilom 62 oldu.:KK12:Yani zamanla illa ki kilo alınıyor. Rabbim başka dert vermesin:-)
Ama geri düşersiniz bence 48 e . Degil mi? Doğumlar sezeryan mi? Ben sezeryanda daha gec kilo verildiğini duydum bi arkadasim oyle doğum yaptı çocuğu 2 bucuk yaşındaydı bekarliktaki gibi zayıf kalmadı. 43 kiloydu.
Bende 45 'le hamile kaldım suan 58 im vermemek için napmak lazımki acaba

Ama geri düşersiniz bence 48 e . Degil mi? Doğumlar sezeryan mi? Ben sezeryanda daha gec kilo verildiğini duydum bi arkadasim oyle doğum yaptı çocuğu 2 bucuk yaşındaydı bekarliktaki gibi zayıf kalmadı. 43 kiloydu.
Bende 45 'le hamile kaldım suan 58 im vermemek için napmak lazımki acaba
ilk 2 dogum normal dogum oldu. 13 yıl aradan sonra 3ci doğumum oldu. Bu son doğumum sezaryen oldu. Kızkardeşim 3 doğumunu da sezaryan oldu. Her defasında eski kilosuna geri döndü.Bu sanırım birazda bünye meselesi.Ben ilk dogumumda hemen kilo verdim. 2 doğumumda 6 ay içinde verdim. Bu doğumda ise bebek doğduktan sonra kilo aldım.

ilk 2 dogum normal dogum oldu. 13 yıl aradan sonra 3ci doğumum oldu. Bu son doğumum sezaryen oldu. Kızkardeşim 3 doğumunu da sezaryan oldu. Her defasında eski kilosuna geri döndü.Bu sanırım birazda bünye meselesi.Ben ilk dogumumda hemen kilo verdim. 2 doğumumda 6 ay içinde verdim. Bu doğumda ise bebek doğduktan sonra kilo aldım.
Ay hepsi birbirinden farklı spesifik. Demek ki hamilelikten hamilelige bile değişiyor aynı bünyede. Of yaaa bende cok zayıf hamile kaldim guatr hastasıyım bir de erken doğururum diye de korktum hep sanirim bende eski kiloma hemen dönerim sezeryan doğum olcak. Allah bağışlasin çocuklarınızı bu arada🤗

X