Çorba diyeti -1 ayda 9kg?

nese1907

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2019
458
391
31
Hanımlar merhaba arkadaşımdan duyduğum bir diyeti sizlerle paylaşmak istedim normalde yediklerimi azalarak Kilo vermeye çalışıyordum 700gram verdim 1 haftada :KK43:
Neyse arkadaşıma anlattım bu durumu ve kendisi bana 1 ayda 9 kg verdiği bu diyeti söyledi o doğumdan sonraki kiloları için uygulamış neyse diyetin aslı şu
3 öğün çorba içiyoruz.

Kahvaltıdan önce 1 bardak limonlu su

Kahvaltı
1 kase isteğe bağlı çorba
İsterseniz yanına salata

Öğle
İsterseniz yanına salata

Akşam
İsterseniz yanına salata
1 dilim tam buğday ekmeği

Günde 2 litre su öneriliyor ama arkadaşım suyu daha az tükettiğimde oluyor diyor
Doymadığınız bir öğün çorbanızı iki kaseye çıkarabiliyormuşsunuz
Her öğün farklı yada her gün farklı çorba içilebilir arkadaşım hazır çorba ile uygulamış diyeti çoğu zaman.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ciddi mi bu ara öğün yok mu meyve falan hoş salata yazılmış ama denemek lazım yazın pek uygulanmaz sanki 🙄

Cok sacma,mantiksiz, hele hele hazir çorba ile 1 ay !.. tutun ki yaptiniz sagliniz etkilenmedi _ ki bu yüzde 10 olasılık bile degildir_ 9 kg yide bi güzel verdiniz .çorba icmeyi biraktiginizda ,o 9 kg nin daha da fazlasiyla size gelecegini biliyor olmalisiniz..Bunu bütün uzmanlar söylüyor.Zamaniniza ,enerjinize yazik.sizin o yiyeceklerinizi azaltarak verdiginiz 700 gr candır,kalıcıdır.

Bu diyeti 1 ay uygulamak yürek ister ve ayrıca sağlıksız.
Siz depoları 1 ay boşaltın vitamin minarel hiç bir şey kalmasın vücutta, e 1 ay sonra az miktarda yeseniz bile vücut her besinle depoları doldurmak isteyecektir bu yüzden o verdim dediğiniz ama aslında kilodan gitmeyen vücut gereksinimleri geri gelecektir.

Ayrica bu tarz şok diyetler yani tek tip öğün besinleri 1 haftadan fazla uygulanmamali.

Bir hafta yapilabilir de bir ay cok fazla. Sagliksiz olur. Saclariniz dokulur, vitamin mineral kaybi vs..

Vitamin mineral kaybı neden olsun hazır çorba yapmayın siz de. Ben şahsen evde ne sebze ve et varsa pişirip blendırdan geçirip harika bir çorba hazırlıyorum ve tüm gün onu içiyorum. Bıkkınlık olmasın diye şöyle bir diyet türü geliştirdim;
1 gün çorba
1 gün sadece protein (tavuk,balık,köfte,yumurta,yoğurt)
1 gün sadece haşlanmış karışık sebzeler, yoğurtlayarak
1 gün sadece salata+1 yumurta kadar et
1 gün haşlanmış patates
1 gün sadece çorba
1 gün serbest

Çok diyet denedim fakat sadık kalamıyorum maalesef,o da bıkkınlıktan! Fakat böyle değiştirerek uygularsam zorlanmayacağımı ve istikrar saylayabileceğimi düşünüyorum. Ben meyve sevmem, isteyen istediği şeyi eklesin, kendine göre bir plan oluştursun. Günlük sporumu da yaparsam böyle bir liste ile yaklaşık 10 kg veririm diye düşünüyorum ayda.. 30 kg fazlam var bugün başladım, hadi hayırlısı :)

Vitamin mineral kaybı neden olsun hazır çorba yapmayın siz de. Ben şahsen evde ne sebze ve et varsa pişirip blendırdan geçirip harika bir çorba hazırlıyorum ve tüm gün onu içiyorum. Bıkkınlık olmasın diye şöyle bir diyet türü geliştirdim;
1 gün çorba
1 gün sadece protein (tavuk,balık,köfte,yumurta,yoğurt)
1 gün sadece haşlanmış karışık sebzeler, yoğurtlayarak
1 gün sadece salata+1 yumurta kadar et
1 gün haşlanmış patates
1 gün sadece çorba
1 gün serbest

Çok diyet denedim fakat sadık kalamıyorum maalesef,o da bıkkınlıktan! Fakat böyle değiştirerek uygularsam zorlanmayacağımı ve istikrar saylayabileceğimi düşünüyorum. Ben meyve sevmem, isteyen istediği şeyi eklesin, kendine göre bir plan oluştursun. Günlük sporumu da yaparsam böyle bir liste ile yaklaşık 10 kg veririm diye düşünüyorum ayda.. 30 kg fazlam var bugün başladım, hadi hayırlısı :)
Ne yaptınız bu diyetle sonuç alabildiniz mi

X