Gebeliğe Hazırlık Çoook yoruldum.. Sık tekrarlayan düşük

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Okurken kalbim sıkıştı sanki 😔😔 Allahım sana ikiz bebekler nasip etsin kucağın dolsun taşsın inş. Muhakkak yaptırdığınızı düşünüyorum fakat sperm dna hasar testini yaptırmışmıydınız ?
Allah razı olsunn. Evet yaptırdık hic bir sorun cıkmadı ama doktorum tekrarlayalim 2 sene gecti uzerinden diyor esim cok sigara iciyor belki de o yuzden tekrarlayalim dedim her testi pihtilasma haric hepsini tekrarlamaya basladik bi sprem dna sı kaldî onuda ankaraya gittigimizde yaptiricaz.. cok tesekkur ederim rabbim isteyen herkese nasip eder insallah

Merhaba canım hayır korkma zor degıl ama bıraz agrı oluyo gaz verıp karnını sısırıp ıslem yaptıkları ıcın ama hepsı gecıyor bır aya tamamen toparlanıyorsun ılk bor hafta biraz egıl dogrul zor ama cok agır bısey deıl canım kac yasındasın kac kaybın var hangı sehırdesın
Merhaba 33 yaşındayım iki yıllık evliyim İstanbul’da yaşıyorum.

Allah razı olsunn. Evet yaptırdık hic bir sorun cıkmadı ama doktorum tekrarlayalim 2 sene gecti uzerinden diyor esim cok sigara iciyor belki de o yuzden tekrarlayalim dedim her testi pihtilasma haric hepsini tekrarlamaya basladik bi sprem dna sı kaldî onuda ankaraya gittigimizde yaptiricaz.. cok tesekkur ederim rabbim isteyen herkese nasip eder insallah
Canım sperm kalitesini sigara çok etkiliyor.Biraz eşinde fedakarlık yapsa sigarayı bırakamıyor ise azaltmaya çalışsa çok daha iyi olur.

Canım sperm kalitesini sigara çok etkiliyor.Biraz eşinde fedakarlık yapsa sigarayı bırakamıyor ise azaltmaya çalışsa çok daha iyi olur.
Bırakamıyor olmuyor gunde 1 paket mutlaka iciyor bilemiyorum nası olacak soktorlar kesin birsey demedikleri icin olabilirmi etkilermi aslonda saglikli gorunuyor falan dedikce o da bi nevi 2 3 paket icen insanlarn oluyor ben onlardan daha az iciyorum deyip onemsemiyor... Evet ciddi ciddi buna baskınyapan olsa birakirdi bence

Bırakamıyor olmuyor gunde 1 paket mutlaka iciyor bilemiyorum nası olacak soktorlar kesin birsey demedikleri icin olabilirmi etkilermi aslonda saglikli gorunuyor falan dedikce o da bi nevi 2 3 paket icen insanlarn oluyor ben onlardan daha az iciyorum deyip onemsemiyor... Evet ciddi ciddi buna baskınyapan olsa birakirdi bence
Canım kişiden kişiye değişebiliyor.Yıllarca sigara içip akciğer kanseri olanda var olmayan da,aslında damar tıkanıklığına vs.bir sürü şeye zararı var.Evet pöfür pöfür sigara içinlerin uyuşturucu kullananların çocukları oluyor ama sonraki nesillere kimbilir ne hastalıklar aktarılıyor bilmiyoruz.🤷Eşine söyle canım bu konuda belli ki bilinçli değil biraz araştırsın bakalım ne tür zararları var.Eşinle aranı bozmadan uygun dille anlatı ver herkesin DNA sarmanın aynı olmadığını ve biyolojik saatimizin bile farklı olduğunu....Hatta ben bir kaç link atayım belki üzerine alınırsa azaltır sigarayı....
Linkler aşağıda canım

Canım kişiden kişiye değişebiliyor.Yıllarca sigara içip akciğer kanseri olanda var olmayan da,aslında damar tıkanıklığına vs.bir sürü şeye zararı var.Evet pöfür pöfür sigara içinlerin uyuşturucu kullananların çocukları oluyor ama sonraki nesillere kimbilir ne hastalıklar aktarılıyor bilmiyoruz.🤷Eşine söyle canım bu konuda belli ki bilinçli değil biraz araştırsın bakalım ne tür zararları var.Eşinle aranı bozmadan uygun dille anlatı ver herkesin DNA sarmanın aynı olmadığını ve biyolojik saatimizin bile farklı olduğunu....Hatta ben bir kaç link atayım belki üzerine alınırsa azaltır sigarayı....
Linkler aşağıda canım

Ayy keşkee işe yarasa deniycem hani isine gelmezse yapmazya insanlar o hesap bizimkide

Ayy keşkee işe yarasa deniycem hani isine gelmezse yapmazya insanlar o hesap bizimkide
Denemekte fayda var.Eşim sigara alkol kullanmaz çocuk yapacağız diye herşeyden sakınıyoruz.Sadece benim dikkat etmemle olacak birşey olmadığının oda farkında,belki sende farkındalık yaratırsın eşinle güzel güzel ılımlı konuşursan....

Denemekte fayda var.Eşim sigara alkol kullanmaz çocuk yapacağız diye herşeyden sakınıyoruz.Sadece benim dikkat etmemle olacak birşey olmadığının oda farkında,belki sende farkındalık yaratırsın eşinle güzel güzel ılımlı konuşursan....
Ay ne güzel diyorsunuz keske o anlamda da anlayıslı olsa umarım basarabilirim deniycem carsamba gunu gidicez bakalim doktora geldik ankaraya hayirlisi olsun bu doktor ne dicek bakalim

Ay ne güzel diyorsunuz keske o anlamda da anlayıslı olsa umarım basarabilirim deniycem carsamba gunu gidicez bakalim doktora geldik ankaraya hayirlisi olsun bu doktor ne dicek bakalim
İnşallah canım🤲 Hayırlı ve güzel haberlerle dönersiniz.Olmadı doktora çaktırmadan eşinin çok sigara içtiğini ve sigarayı bırakması içinnazcık göz dağı versini rica etmeye çalış :confused:

Maddi imkanınız varsa psikoterapi hipnoterapi almani da öneririm. Çok büyük yararı olacaktır. Bizzat kendimde deneyimledigim onlarca yararı oldu bana. Bambaska bir insana dönüştüm. Bilinçaltimiz sandığımızdan daha kolay inaniyor. Ne verirsek onu aliyor. Maddi imkaniniz varsa hiç düsünmeyin. Yoksa da birikim yapmaya çalışın.

Her şey dilediğin gibi olsun, çabucak olsun ve öyle de oldu. Bir seyleri boyle olmus gibi konusmak da bilincaltimiza olduğu mesajini verir.
Bebegimi saglikla kucagima alacagimi biliyorum
Onu saglikla kolaylikla ve keyifle büyüyebileceğimi biliyorum.
Gibi cümleler kur hep. "Biliyorum ve oldu" her cumlemiz boyle olmali. Olacak mi acaba demek yok. Yine düşer mi demek yok. Düsmeyecek demek de yok. Bilinçaltı bunu dusmek olarak algilar.

Biliyorum oldu oldu oldu. Kilit burada.
Yorgun kalbinden öperim😘💙
Kimden hipnoterapi aldınız?

Cok yorgunum hepinizin desteğine hatta yardımina ihtiyacım var biraz uzun olucak ama beni benim gibi olanlar anlar daha çok ve ciddi anlamda benim gibi olan birine cok ihtiyacım var.. 27 yaşındayım 3 senelik evliyim 3 sene icinde 9 düsük yaşadım hepsinin hikayesi resmen birbirinden farklı anlatınca yok artık diyen doktorlar ben seninle ilgilenemem diyen doktorlar daha once boyle bi vaka gormedik diyen doktorlar ile dolu etrafım.. kime gidecek olsam önce para diyor kime anlatacak olsam bana doktorluğumu ögretiyorsun diyor.. yeri geliyor ki eşin bile anlamıyor kimseyi uzmemek adına icimde yaşıyorum bir çok şeyi ben üzülsem annem üzülür diye ağlayamıyorum bile..
Konuya nerden başlayacağım inanın kestiremiyorum ilk 3 düsük 6 haftalık kese etrafi kanama kalp atısı olmama nedeninile yapildı 4. Gebelik oncesi pihtilasma testleri genetik testler histereskopi sperm testleri hersey hersey yapildi.. 10 yıllık tip 1 diyabetliyim ve sekerim duzenlidir bilenler bilir hba1c degerim 6.0 .. pıhtılasma testinde cok onemli saymadıkları MHTFR 677C MHTFR1298A ve faktör V HETEREZİGOT cıktı.. bi cok doktorda uzmanda prof da igneye gerek yok desede igne olmadan bebeklerimin kalbi calışmadı 4. Gebeligimde 0.4 oksapar ile devam ettim 8. Haftasnda kaybettim yavrumu 5. Ve 6. Gebeligimde 0.4 oksapar ve aspirin ile devam ederken kanamalarim oldu 7. Haftalarda igne dozunu arttirarak 0.6 ve 0.8 de kullandım fakat olmadi 8. Haftasnda bebegimi yine kaybettim 6. Gebelikten sonra rahim icerine histereskopibyapildi ve kist veya herhangi bi parca olabilecek bir sey alindi o sirada damarım kesilmis ve ic kanama gecirdim doktorum damara dikis atmis 7 gebeligi denedik ama sonuc aynıydı 8. Haftada kaybettik bunun uzerine daha farjli doktor arastirmalarina girdim ve 8. Gebelikte ilk defa 4. Aya kadar geldik ama hergün oyle kanamalarim oluyorduki anlam veremiyorduk 15 haftada bebegimi evde ellerime dusurdum ellerimde kaldı öylece oyle zorduki sonrasnda anladikki o kesinlen damar yuzunden kanama oluyormus iyi bir radyolog hoca sayesinde rahim ici anjio yapilarak kanama olan damar tikandı.. uygulanan son tedavimde 0m4 oksapar aspirin ve deltacortril vardi.. 7 ay sonra 9. Gebeligi denedik ve 5. Haftamda kanama ile kese dagildi ilaclar birakildi ve kese toparladi kalp atisi basladı tabii biz demekki igne veya aspirin fazla geliyor diyerek herseyi kestik sadece bagisik icin deltacortril kullaniyorduk birde covid nedeni ile igne bile bulamadım.. ama bebegim cok iyi toparlamisken 8. Haftasnda onuda kaybettim.. ve artik gücüm bitti yalvarirım bana bi ornek gosterin en son doktorum profosör o bile bu kadar hasta gordüm senin gibisini gormedim dedi ben tükendim bi daha deneyecek gucum kalmadı allaha cok sukür hamilelik icin sorun yasamadım ama bi tanesini kucağıma alamadım... Subyan icinde muska yaptirdim yani akıla ne geliyosa dualarda yazdirdım rabbimden hergece istedimde olmuyor nolur bi yol gösterin bana
Merhaba kullandığınız tıbbi terimlerin çoğunu anlamadım ancak hacemat ve sülük tavsiye ederim. Alternatif tıbbi denediniz mi? Belki rahmin içinde sıkıntı vardır

Merhaba kullandığınız tıbbi terimlerin çoğunu anlamadım ancak hacemat ve sülük tavsiye ederim. Alternatif tıbbi denediniz mi? Belki rahmin içinde sıkıntı vardır
Hic denemedim bunu gercekten yapan birini bulmam lazim degilmi bi cok kisi yapiyorum diyor ama ilmi ile yapan lazim diye yaotirmadm

X