Gebeliğe Hazırlık Çoook yoruldum.. Sık tekrarlayan düşük

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
12 haftadan once bakilmaz demislerdi zaten gittigimde hep vajinal usg yapiliyor benim aşırı kanamam vardı o damarın kanadigini onceden bilseydik damarı tikardık diyorlar ama simdi yeni olusan gebeliklerde neden kanama oluyor onu anlayamiyoruz ben igne veya aapirine bagliyordum ama ikiainide kesince kalbi durdu demekki olmalari gerekiyor ya oyle karisik bi durum icindeyimki
Bu arada söylemeyi unuttum ben iki kere tüp bebek yaptırdım ikisinde de transfer olamadım yani 5.güne gitmedi embriyolar.ama 5 gebeliğimi de doğal yoldan kaldım.benim bebekler patolojiye hatta otopsiye gitti genetiklerde birşey çıkmadı.kendi doktorumda tüpe gerek yok zaten doğal oluşuyor ve genetiklerde de sıkıntı çıkmıyor dedi.hatta ben 5.aylık kaybettiğim yavruma dünya kadar para verip mikroarrey testi bile yaptırdım tüm genleri tarandı yine birşey çıkmadı.

Bende iki kez boş gebelik yaşadım benim progestron 10 nun altındaydı hep o yüzden sordum Rabbim tez zaman da nasip etsin inşallah
Benim 18 di canım. Amin inşallah hayırlısıyla olsun yanlız değiliz bitek biz yaşamıyoruz malesef

Bu arada söylemeyi unuttum ben iki kere tüp bebek yaptırdım ikisinde de transfer olamadım yani 5.güne gitmedi embriyolar.ama 5 gebeliğimi de doğal yoldan kaldım.benim bebekler patolojiye hatta otopsiye gitti genetiklerde birşey çıkmadı.kendi doktorumda tüpe gerek yok zaten doğal oluşuyor ve genetiklerde de sıkıntı çıkmıyor dedi.hatta ben 5.aylık kaybettiğim yavruma dünya kadar para verip mikroarrey testi bile yaptırdım tüm genleri tarandı yine birşey çıkmadı.
😓 Nasıl cözülecek bunlar neden devam etmiyor... devam etse de olabilecek ileri haftalardaki kalp durmalarindan yada erken dogumdan korkuyorum... Yani kim nasıl cozucek bunları nasıl bi care olacak aklım almıyor.. tüp bebegin ilerleyecek en ufak bi ihtimali bile olsa yaptiricam

Valla para derdindede olsalar senin için bişeyler yapıcaklar bence vakit kaybetmeden cem beye git ben bi senedir gidicem hep bişeyler cıktı görüşmemizi yaptık genetik teste gidicek dedi embriyolar ama dediğim gibi hep bişey cıktı gidip görüş kesinlikle vakit kaybetme derim. Para derdinde olsa bi hastasına demiş senin bebeğin olmaz ben tüp bebek yapmam sana bunu kolay kolay her doktor söylemez. Kesinlikle hiç bişey yoksa ortada bizim gibi demekki genetikte sıkıntı vardır bu şekilde hamile kalanda cok. Canını sıkma ben bugün boş gebelik oldugunu öğrendim ama inan bi yandan seviniyorum sağlıksjz bebek oluşmuyo bile vucudumz cok sağlıklıki sağlıksız bebeği kabul etmiyo sende böyle düşün ve tüp bebekten başka tedavilerle paranı ve zamanınj harcama derim. Hangi ildesin bilmiyoeum ama bahçecinin her doktoru iyidir herhangi biriyle görüş derim
Eskisehirdeyim ben burada bizim gibilerle ilgilenebilecek 1 tek doktor bile yok oyle zor oluyorki ankaraya gidip geliyorum her seferinde

18 normal canım farklı bi sebeb var demekki insan bildiğini söylüyor aklıma geldi belki sebeptir dedimm ama iyiymiş değerin
İyi canım ilk defa bu gebelikte baktılar iyidi cuma net belli olacak zaten. Beni iki hafta sonra cagırdı ben dayanamadjm Bugün gittim Yani bi hafta sonra hiç bişey yoktu kese içinde cuma kendi doktoruma randevum Var bakalım

😓 Nasıl cözülecek bunlar neden devam etmiyor... devam etse de olabilecek ileri haftalardaki kalp durmalarindan yada erken dogumdan korkuyorum... Yani kim nasıl cozucek bunları nasıl bi care olacak aklım almıyor.. tüp bebegin ilerleyecek en ufak bi ihtimali bile olsa yaptiricam
Yine de aklında kalmasın canım ben denedim sende dene gör.herkes aynı olacak diye birşey yok.bence bi de öyle dene pgtli.

Cok yorgunum hepinizin desteğine hatta yardımina ihtiyacım var biraz uzun olucak ama beni benim gibi olanlar anlar daha çok ve ciddi anlamda benim gibi olan birine cok ihtiyacım var.. 27 yaşındayım 3 senelik evliyim 3 sene icinde 9 düsük yaşadım hepsinin hikayesi resmen birbirinden farklı anlatınca yok artık diyen doktorlar ben seninle ilgilenemem diyen doktorlar daha once boyle bi vaka gormedik diyen doktorlar ile dolu etrafım.. kime gidecek olsam önce para diyor kime anlatacak olsam bana doktorluğumu ögretiyorsun diyor.. yeri geliyor ki eşin bile anlamıyor kimseyi uzmemek adına icimde yaşıyorum bir çok şeyi ben üzülsem annem üzülür diye ağlayamıyorum bile..
Konuya nerden başlayacağım inanın kestiremiyorum ilk 3 düsük 6 haftalık kese etrafi kanama kalp atısı olmama nedeninile yapildı 4. Gebelik oncesi pihtilasma testleri genetik testler histereskopi sperm testleri hersey hersey yapildi.. 10 yıllık tip 1 diyabetliyim ve sekerim duzenlidir bilenler bilir hba1c degerim 6.0 .. pıhtılasma testinde cok onemli saymadıkları MHTFR 677C MHTFR1298A ve faktör V HETEREZİGOT cıktı.. bi cok doktorda uzmanda prof da igneye gerek yok desede igne olmadan bebeklerimin kalbi calışmadı 4. Gebeligimde 0.4 oksapar ile devam ettim 8. Haftasnda kaybettim yavrumu 5. Ve 6. Gebeligimde 0.4 oksapar ve aspirin ile devam ederken kanamalarim oldu 7. Haftalarda igne dozunu arttirarak 0.6 ve 0.8 de kullandım fakat olmadi 8. Haftasnda bebegimi yine kaybettim 6. Gebelikten sonra rahim icerine histereskopibyapildi ve kist veya herhangi bi parca olabilecek bir sey alindi o sirada damarım kesilmis ve ic kanama gecirdim doktorum damara dikis atmis 7 gebeligi denedik ama sonuc aynıydı 8. Haftada kaybettik bunun uzerine daha farjli doktor arastirmalarina girdim ve 8. Gebelikte ilk defa 4. Aya kadar geldik ama hergün oyle kanamalarim oluyorduki anlam veremiyorduk 15 haftada bebegimi evde ellerime dusurdum ellerimde kaldı öylece oyle zorduki sonrasnda anladikki o kesinlen damar yuzunden kanama oluyormus iyi bir radyolog hoca sayesinde rahim ici anjio yapilarak kanama olan damar tikandı.. uygulanan son tedavimde 0m4 oksapar aspirin ve deltacortril vardi.. 7 ay sonra 9. Gebeligi denedik ve 5. Haftamda kanama ile kese dagildi ilaclar birakildi ve kese toparladi kalp atisi basladı tabii biz demekki igne veya aspirin fazla geliyor diyerek herseyi kestik sadece bagisik icin deltacortril kullaniyorduk birde covid nedeni ile igne bile bulamadım.. ama bebegim cok iyi toparlamisken 8. Haftasnda onuda kaybettim.. ve artik gücüm bitti yalvarirım bana bi ornek gosterin en son doktorum profosör o bile bu kadar hasta gordüm senin gibisini gormedim dedi ben tükendim bi daha deneyecek gucum kalmadı allaha cok sukür hamilelik icin sorun yasamadım ama bi tanesini kucağıma alamadım... Subyan icinde muska yaptirdim yani akıla ne geliyosa dualarda yazdirdım rabbimden hergece istedimde olmuyor nolur bi yol gösterin bana
: ( ufff ne diyeyim bilemiyorum canım yaa çok çok üzgünüm inan..Başka bir forum sitesinde okumuştum sürekli düşük yapan biri vardı yazmış senin gibi bende sordum ona sebebi neymiş diye onun sebebi de bağışıklık sistemi ile alakalıymış vücut bebeği yabancı kabul edip dışarı atıyormuş bana öyle dedi. Şuan hamile hatta bebeği de organ yetmezliği ilacı kullanarak durdurabilmişler.. Şuan yolunda ilerleyen ileri haftalardaydı hamileliği.. Sadece bu kadarını biliyorum canım.. Belki seninde bağışıklık sisteminle alakalıdır ne bilim sende o ilaçtan kullanırsan bebeğin belki durur.. İçim acıdı sana keşke nedenini bulabilseler.. Bi doktora gidip bunu da konuşsan acaba olur mu ki?? Belki sende de vardır aynı sorun.. Rabbim sana sağlıklı gebelik nasip etsin.. Tamamına erdirip Kucağına almayı nasip etsin inşallah. Bende 2 kez bebek kaybettim son kaybım 18 haftalık acını anlıyorum ama eminim senin için daha zordur : (.. Çok şükür ben şimdi hamileyim inan çok korkuyorum yine birşey olacak diye.. Rabbim hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin..

Canım bizim gibi kayıpları olan bir arkadaşım vardı.onda da pıhtılaşma bozukluğu vardı.8 kaybından sonra 9.yu kucağına aldı 1 yaşını geçti şuan bebeği.5 bebeği düştü 1inin kalbi atmadı 1i dış gebelik oldu biri de ölü doğum.çok şükür bebek sahibi oldu.onun düşük olmasın diye rahim ağzına serklaj yapılmış ve öncesinde histereskopi yapılmış diğer kullanılan ilaçlar bizimkiyle aynıydı.o yüzden umutsuz olmayalım ayrıca bana her seferinde bakıldı rahim ağzına.
Bizde umarım birgün alırız kuzularımızı kucağımıza düsünmek surekli aklında olması acı ama baska birseyle ugrasamiyosun bile unut diyorlar unutsan dusunmesen ne hamile kalınca yine butun korkular sariyor acaba kacıncı haftada bisi olcak her kontrolde kalp atısını gorebilecekmiyim daha probu tutar tutmaz kalbi atiyormu diye bakiyorum.. birgun rabbim umarim bizede nasip eder ama direnemiyorum daha fazla cok yorgunum gercekten cöktümmm...burada anlatigim gibi daha ailemden bi kisiyle boyle rahat konusamadım kendimi unutup baskalari uzulmesin diye endiselenmekte yoruyor

Ankara bahçeçi tüp bebek merkezindeler.ikisi de çok tatlı.berfu hanımla hamile kalan bir arkadaşım vardı
Aa bahceci tup bebek ankara da varmı ben istanbul diye biliyordum.. ben onlari arastirip bi bakayım hayat hkayesi gibi calisma cv si gibi dosyalarım dolu hepsini birbir inceleyip yardimlarini esirgemezler umarim

18 normal canım farklı bi sebeb var demekki insan bildiğini söylüyor aklıma geldi belki sebeptir dedimm ama iyiymiş değerin
Söylediğim doktor benim degerim 15 görünce bir suru ilac igne verdi beğenmedi. Belki de tutunamiyo

Aa bahceci tup bebek ankara da varmı ben istanbul diye biliyordum.. ben onlari arastirip bi bakayım hayat hkayesi gibi calisma cv si gibi dosyalarım dolu hepsini birbir inceleyip yardimlarini esirgemezler umarim
Git canım bi rapor çıkar hatta rapor kabul ediyorlardı indirimde olur bi tüp yaptır ne kaybedersin ki.belki çare ordadır.diyorum ya en azından pgt yi denersin olmasa bile aklında kalmamış olur

Git canım bi rapor çıkar hatta rapor kabul ediyorlardı indirimde olur bi tüp yaptır ne kaybedersin ki.belki çare ordadır.diyorum ya en azından pgt yi denersin olmasa bile aklında kalmamış olur
Olmassa olasılıkları bitiriyor beni 😓 denemekde yarar vardır tabii denemeden hic bir seyi bilemeyiz başarısızlıklarımızın önünde bi başarı hikayesi olur insallah🤲

Söylediğim doktor benim degerim 15 görünce bir suru ilac igne verdi beğenmedi. Belki de tutunamiyo
Bende progestan kullandım leke olmuştu birazda olsa yükseltmiştir zaten onla alaklı oldugunu düşünmüyorum 15 in üstü olsun istiyolar

Olmassa olasılıkları bitiriyor beni 😓 denemekde yarar vardır tabii denemeden hic bir seyi bilemeyiz başarısızlıklarımızın önünde bi başarı hikayesi olur insallah🤲
Canım umutsuz olma aynı şeyleri bende yaşadım tabi senin kadar değil ama bizde evlat istiyoru bi şekilde olmuyo. Tüp bebek dene doktorları araştır kafana yatan biriyle devam et ama tüp benek doktoruna gözük mutlaka vakit kaybetme bak o seni en güzel şekilde yönlendiricek. Maddi olarak pahalı ama bebek için değer

X