ÇOK Yoruldum ... ÇOK..

onlygodcanjudgeme

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2014
546
312
İyi günler arkadaşlar. 2 Nisanda doğum yaptım , 15 Nisanda da Canım BABAMI toprağa verdik... Bu sene benim için çok zorlu geçiyor. Bir yandan anne olmanın sevinci , bebeğime olan sevgim , bir yandan 7 yaşındaki kardeşime olan üzüntüm ve babama duyduğum uçsuz bucaksız bir ÖZLEMİM var... Günler geçtikçe çoğalan bir özlem... Tam biraz daha toparlanıyorum derken kardeşimin bir lafıyla alt üst oluyorum. Kardeşim Ben kime Baba diycem diye soruyor , keşke babam ölmeseydi diyor , sebepsiz en ufak şeylerden ağlıyor , bazen anneme Baba diyor ve arkadaşlarının çoğuna babam öldü diyor... Onu öyle görmek beni mahvediyor :'( Annem psikiyatriye götürdü görüştüler 15 gün sonra tekrar gidecekler... Bende babamı çok özlüyorum Allaha dua ediyorum hep nolur babamı rüyamda görüyüm diye :'( Belki rüyamda görürsem onu konuşurken falan mutlu olurum diye... Ama gelgelelim herşey daha kötüye gitmeye başladı. Ben babamı sıkça rüyalarımda görüyorum ona sarıldığımı gördüm dün gece nasıl bakıyordu bana hasta hali değildi hemde... ( babam son evre yayılmış akciğer kanseriymiş öğrendikten 1 ay sonra kaybettik ) Beklemiyorduk ... Ve şimdi sorunuma gelecek olursam kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Mutsuz , umutsuz , tükenmiş , bitkin , sürekli ağlamak isteyen biri olarak hissediyorum. Son 4 gündür sıkça gözüm seyiriyor sinirlenip üzüldükçe.. Bebeğimde küçük henüz bende 21 yaşındayım onun yorgunluğuda var fazlasıyla... Bugün eşime mesaj attım ben psikiyatriye gitmek istiyorum diye. Sorun ne bişeymi oldu dedi. Bende aynen anlattım kendimi böyle böyle hissediyorum ve değersiz hissediyorum dedim. Sen memnuniyetsizsin , etrafına bir bak neler neler var , nerede mutluysan oraya defol git yazdı. Bende seninle alakalı bir sorun yok sadece destek istedim bu yazdıkların ne hayırdır yazdım. Beni aradı ve - Sen bana nası hayırdır dersin Or...pu ağzıyla yavşak ağzıyla konuşma bana şerefini s...rim dedi. Şoka girdim.Maddi problemleri var kredi ödemesi vs şeklinde ama bunlar yüzünden gergin olup bana böyle şeyler söylemeye hakkı yoktu. Kapattım bende telefonu yüzüne hiç konuşmadık öğlenden beri. Konuşmakta istemiyorum söyledikleri çok utanç verici ve iğrenç. Hatasını nasıl anlamalı sizce??? Ben psikiyatriye gitmeli miyim? Kusura bakmayın epey uzun yazdım ama çok bunaldım herşeyden........

Teşekkkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için... Eşim dediğim ( yaratık ) ne kadar geri kafalıymış meğer... Hayırdır kelimesi ile yavşak ve or...pu yu nasıl bir tutabiliyor ... Bu hakaretleri asla haketmedim..

Gözlerim doldu yazdıklarını okurken özellikle babanla ilgili olanları... Çok üzüldüm canım başın sağolsun rabbim babanın mekanını cennet eylesin kim bilir ne kadar zordur ama işte sabretmekten ve onun için dua etmekten başka ne çare gelir elden... Eşine gelince, onlar nasıl sözler öyle ne varki ortada o kelimeleri kullanıyor valla şaştım kaldım. Bir adamın karısına bunları söyleyebilmesi için kadının ne yapmış olması gerekirki aklımın sınırları almadı ne yalan söyleyeyim

Öncelikle başınız sağolsun.Allah mekanını cennet eylesin babanızın.
Sizden önce eşinizin tedavi olması gerçekten iyi olur.
Zira çok sabırlı olduğunuz kanaatindeyim.İnsan eşine bu kadar ağır küfür nasıl eder aklım almıyor.Hem yeni annesiniz hemde babanızın vefaatı olalı çok olmamış.

Eşinin ne sıkıntısı olursa olsun, sana böyle davranmaya hakkı yok, özellikle de senin bu hassas ve zor döneminde .
Eşin ciddi anlamda sorunlu ve ağzı çok bozuk edepsiz biri ..
Sonucu nereye varır bilmiyorum ama, al çocuğunu annenin evine git demek geliyor içimden,
çünkü kusurabakma ama böylesine bir karakter senin tepkilerini önemsemez de anlamak istemez de .

eşinize tam olarak nasıl anlattınız ne dediniz ?
çok ama çok abartmış eşin.
bence de bebişinin al annene git.

Eşim sorun ne birşeymi oldu dedi bende yazdıgım msjı kopyalıyorum
Bişey olmadı babamı çok özlüyorum hep rüyamda grüyorum hiç bişey yapmak istrmıyorum kendimi cok mutsuz hıssedıyorum bebegımle cıkıp hava almakyurumek ıstıyorum. :KK43: çok degersiz hssediyorm kendmi niye böyle oldu anlayamadm bugün işin olmasa giderdik hastaneye..

Yazdım eşime ama bunca yazdıgım şeyden çıkarttığı o anlam beni şoka uğrattı. Mutsuzsam defolup gidecekmişim... bende hayırdır ne bu msjlar ben sadece destek istedim sendeb senle ilgli bir sorun yokki dedm ve beni arayıp o iğrenç lafları söyledi...

Gözlerim doldu yazdıklarını okurken özellikle babanla ilgili olanları... Çok üzüldüm canım başın sağolsun rabbim babanın mekanını cennet eylesin kim bilir ne kadar zordur ama işte sabretmekten ve onun için dua etmekten başka ne çare gelir elden... Eşine gelince, onlar nasıl sözler öyle ne varki ortada o kelimeleri kullanıyor valla şaştım kaldım. Bir adamın karısına bunları söyleyebilmesi için kadının ne yapmış olması gerekirki aklımın sınırları almadı ne yalan söyleyeyim
Teşekkür ederim.. Gerçekten çok zor BABASIZ olmak...

Öncelikle başınız sağolsun.Allah mekanını cennet eylesin babanızın.
Sizden önce eşinizin tedavi olması gerçekten iyi olur.
Zira çok sabırlı olduğunuz kanaatindeyim.İnsan eşine bu kadar ağır küfür nasıl eder aklım almıyor.Hem yeni annesiniz hemde babanızın vefaatı olalı çok olmamış.
Sabırlı değilim aslında telefonu kapatmayıp aksine bende ona laf söylrmek istedim ama değmezdi... Ve zaten şoka girmiştim söylediklerinden...

bu öküzleri nereden buluyorsunuz öğrenebilir miyim ? Bu ne biçim bir üslup ,biri bana böyle dese böyle bir dönemimde gerçekten o dişlerini avucuna dökerim çok ciddiyim ..Terbiyesize bak ..
Babanız ,kardeşiniz ve sizin içinde üzüldüm gerçekten .Allah sabır versin ..Babanıza da rahmet eylesin ancaaaaaaakkkkk bir doktora gitmek için bile rica ediyorum bu öküzleri söz sahibi etmeyin ..Kendimi kötü hissediyorum doktora gidicem haberin olsun demeniz yeterli ..Eğer ki çocuk sahibi oluyorsanız kendinizin kocaman bir insan olduğunun farkına varın ...

bu öküzleri nereden buluyorsunuz öğrenebilir miyim ? Bu ne biçim bir üslup ,biri bana böyle dese böyle bir dönemimde gerçekten o dişlerini avucuna dökerim çok ciddiyim ..Terbiyesize bak ..
Babanız ,kardeşiniz ve sizin içinde üzüldüm gerçekten .Allah sabır versin ..Babanıza da rahmet eylesin ancaaaaaaakkkkk bir doktora gitmek için bile rica ediyorum bu öküzleri söz sahibi etmeyin ..Kendimi kötü hissediyorum doktora gidicem haberin olsun demeniz yeterli ..Eğer ki çocuk sahibi oluyorsanız kendinizin kocaman bir insan olduğunun farkına varın ...

Eşim sorun ne birşeymi oldu dedi bende yazdıgım msjı kopyalıyorum
Bişey olmadı babamı çok özlüyorum hep rüyamda grüyorum hiç bişey yapmak istrmıyorum kendimi cok mutsuz hıssedıyorum bebegımle cıkıp hava almakyurumek ıstıyorum. :KK43: çok degersiz hssediyorm kendmi niye böyle oldu anlayamadm bugün işin olmasa giderdik hastaneye..

Yazdım eşime ama bunca yazdıgım şeyden çıkarttığı o anlam beni şoka uğrattı. Mutsuzsam defolup gidecekmişim... bende hayırdır ne bu msjlar ben sadece destek istedim sendeb senle ilgli bir sorun yokki dedm ve beni arayıp o iğrenç lafları söyledi...

canım senin mesajın çok masum ya.
cevap vermemen bence iyi olmuş.
eşini buna pişman etmeni isterim.
çünkü şu an başından sonuna kadar haklısın.

öncelikle basiniz saolsun allah sabirlar versin
Aile bireylerinden biri kaybedildiginde tabiki psikolojik olarak cökmek normal bir durum hayattan zevk alamamak, bu durumun bir süre daha devam etmesi.Sizin cifteli durumlar var bir hamileligi atlatmaniz, lohusalik , yeni bir bebegin dünyaya gelisi ama bi yandanda kaybedilen degerli bir baba..
Esiniz nasil bir insan ki böyle sacma sapan konusabiliyor bu kadar kolayca küfürleri agzina alabiliyor böyle bir insnalar iler vadede problemler cikacagini hissettim bilemiyorum hakkinizda hayirlisi olur insallah. Insan bazen söyleyecek bisiyde bulamiyor...

X