Premature Bebekler Cok onemliii surekli erken dogum yapiyorummm....

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Sedainan7789

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2017
27
9
34
Bu ucuncu sonucsuz hamileligimdi ilki 6 aylik dogdu yasamadi 2.olarak karnimda oldu 3.5 aylik simdi yine 6 aylik ikiz bebeklerimi kaybettim neden boyle oluyor rahim agzi yetmezligi olabilir dendi ama ne yapicam nekadar sonra hamile kalmaliyim tekrar neyapicam ben...

Genetik test falan yaptırdınız mi acaba belki bununla ilgili bir sıkıntı vardır?

Pıhtılaşma değerlerinize bakıldı mı? Genetik testte yapılması lazım. Rabbim en kısa zamanda yavrunuzu size bağışlasın ve sabrını versin.

Hicbisey yaptirmadim hersey yolunda demislerdi cok guzel gidiyordu ama bi anda oldu aslinda uzucu bi olay atlattik oda sebep olabilir yada rahim agzi yetmezligi var denildi yeniden istiyorum neyapmaliyim

Hicbisey yaptirmadim hersey yolunda demislerdi cok guzel gidiyordu ama bi anda oldu aslinda uzucu bi olay atlattik oda sebep olabilir yada rahim agzi yetmezligi var denildi yeniden istiyorum neyapmaliyim
Biri kimyasal biri 7haftalık iki kaybım oldu. Pıhtılaşma tahlilleri ve genetik tahliller yapıldı. Genetik temiz çıktı. Ama pıhtılaşma sorunum varmış ve bu gebeliğimin başından beri clexane iğne oluyorum. Tahlil yapılmadan üçüncü hamileliği kesinlikle düşünmedim iyi ki öyle yapmışım. Bence tekrar hamilelik düşünmeden önce bütün tahlillerini yaptır. Bu değerlere bakılmadan her şeyin yolunda olduğunu nasıl söyleyebilirler aklım almadı. İşini şansa bırakma. Kaç doktora gittim kaç farklı bölüme göründüm. Muhakkak pıhtı ve genetik tahlillerini yaptır. Allah aynı acıyı yaşatmasın ve mutlu günlerin olsun.

Lilyum bebegin icin cok sewindim yerinde olmak isterdim cinsiyeti ne
Kız bebek nasipse. Ben erken kayıp yaşadığım halde çok sarsılmıştım. Senin acını tahmin edemiyorum bile Allah sabır versin. Ama lütfen bu tahlillerini yaptırmadan gebelik düşünme. Hem rahmin biraz toparlanır bu arada. Hematoloji bölümü bu dediğim tahlilleri yapıyor.

Nekadar sure sonra dusunmeliyim yeni bi hamileligi sizce bunu yakinlarima soyledigimde acimin yeni oldugunu mantikli dusunemedigimi en az 2 sene beklememi soyluyorlar ama ben cok istiyorum destek almami psikolojik yardim almami soyluyorlar bu testler icin bile ne kadar beklemeliyim dogumdanda korkuyorum 2tane oldugu icin cok zor oldu normal dogum oldu ama bilmiyorummm kipirdadiklari gun cikmiyor aklimdan karnimda hissediyorum birde bakiyorum yoklar....

Doktorunla bir yol haritası belirlemelisin ve psikolojik destek alırsan çok faydalı olur bu kötü bir şey değil. Testler devlette yaptırırsan uzun sürüyor bir iki ayı buluyor çıkması. Zaten rahminin de toparlanması için belli bir süre geçmesi gerekir bunu kadın doğum doktoruna danış. Yapılması gereken her şey yapılsın sen de kendini toparla ondan sonra durumuna göre doktorun düşünmen gereken zamanı belirtir. Acele etme biliyorum acın çok büyük ama yeni bir acı yaşamaktansa bir süre beklemek en doğrusu bence. Hakkında hayırlısı olsun. Geçecek bu zor günler Allah’ın izniyle.

Rahimagzi yetmezligi dediler ama hic bunlardan bahsetmediler bir diger hamilelikte dikis atilacagi soylendi bu bi ihmalmi anlamiyorum bu aci bukadar cile kendimizi guwenerek teslim ettigimiz doktor ihmali olmasi okadar uzduki beni ki benim zaten gecmisin vardi ellerinde dikisi bile gerek gormemislerdi nasil ihmal bu offfff offff gercekten

Rahim ağzı yetmezliği de olabilir bu da bir sebep. Böyle bir durumda dikiş atmaları gerekirdi. Tekrarlayan gebelik kayıplarının birçok sebebi olabilir. Rahim ağzı, pıhtılaşma, genetik sorunlar, sperm kalitesi... çok yönlü araştırma gerekir. Allah yardımcınız olsun. İyi bir araştırma yapıp doğru bir doktorla takip edilip tekrar düşünürsünüz inşallah

Rahimagzi yetmezligi dediler ama hic bunlardan bahsetmediler bir diger hamilelikte dikis atilacagi soylendi bu bi ihmalmi anlamiyorum bu aci bukadar cile kendimizi guwenerek teslim ettigimiz doktor ihmali olmasi okadar uzduki beni ki benim zaten gecmisin vardi ellerinde dikisi bile gerek gormemislerdi nasil ihmal bu offfff offff gercekten
canım bende bi kayıp yaşadım 23 haftalık çok üzüldüm ve sarsıldım. sonra kendime doktor buldum. rahim ağzı yetmezliği teşhisi koydu. ben 7 ay sonra tekrar hamile kaldım 16. haftamda serklaj yapıldı. şimdi ıstırahatle geçiriyorum hamileliğimi

Inssss sag salim alirsin yavrunu kucagina ne demek oldugunu biliyorum inan bana serklaj nasil oluyor tamamen kisitlaniyormusun tum aktivitelerden

Bu un için bir hocaya gozukseniz keşke nerde otryosunz

X