COK MORALİM BOZUK TSH YÜKSEKLİĞİ OLAN VAR MI?

Bicare58

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2021
255
34
50
Dahiliye doktorumun istediği kan testlerinde bugün ilk defa tsh hormonum yüksek çıktı. Degerim 6.227 olarak çıktı. Netten baktığım her konuda korkum çok arttı. 49 yasındayim. Tekrar kan istedi onu da verdim az once o değerim normal ama tsh yüksek. Ultrason verdi çarşamba günü bakılacak icim içimi yiyor. Allah korusun hepimizi ultrasonda kötü birşey çıkar diye çok korkuyorum. Troid proksidaz değer normal cikti onu gosteremedim yetismedi. Aranızda tsh yüksek olan var mi?

En iyi cevap
Korkmayın. Tsh yüksekliği ben de de var. 6 ayda bir kan ile bakılıyor. Yılda bir ultrason yapılıyor. Nodül var mı ki büyük ihtimal var, büyüklüğü ne kadar onun için ultrason çekiliyor. Benim biopsi de alındı. Temiz çıktı. Zaten çoğu temiz çıkıyor herkes de nodül var gibi bişi
Korkmayın. Tsh yüksekliği ben de de var. 6 ayda bir kan ile bakılıyor. Yılda bir ultrason yapılıyor. Nodül var mı ki büyük ihtimal var, büyüklüğü ne kadar onun için ultrason çekiliyor. Benim biopsi de alındı. Temiz çıktı. Zaten çoğu temiz çıkıyor herkes de nodül var gibi bişi
Çok gecmiş olsun cnm. Ben carsamba günü ultrasona girecegım rabbim korktuğumuza ugratmasın🤲🤲

Benim nödülleri almadılar yedi tane var bende. Türkiye’deki doktorum düzenli kontrol ettir büyürlerse aldır demişti yaşadığım ülkedeki doktora söyledim üç yıldır bir kere bile bakmadılar. Buradaki doktorum yaşımın genç olduğunu bu yüzden buna kalıcı bir çözüm bulmamız gerektiğini söylüyor en azından radyoaktif iyot tedavisini denememi istiyor ona da ben yanaşmıyorum tedaviden sonra çocuklardan uzak kalmam gerekiyormuş e benim çocuklarım daha çok küçük aynı ev içinde üç hafta uzak kalamam ayrıca işim de çocuklarla şimdilik ilaç tedaviye devam.
İyot tedavisi nasıl bir şey? Çözüm sağlıyor mu?

Ne zor bir durum. Ben bile kizim diger odada uyuyor olsa bile özlüyorum. Kizim da skolyoz hastasi annem yaşlı banyosunu ben yaptiriyorum. 14 yasinda herseyi ile ben ilgileniyorum😔 rabbim onları bize bizleri onlara bağışlasin
Geçmiş olsun 17-18 yaşından beri bende tiroid hastasıyım değerlerim değişiyor hatta sizinkinden daha yüksekti,nodül oluşmadı ilaç kullanıyorum değer yükselirse ilaçin dozuda artıyor ,yıllarca 100 kullandım sonra 125,şimdi 150 kullanıyorum.

Ben de yarın ilaçlı tomografi cektirecegim ilk kez çekilecek farklı bir hastaliktan ötürü şuan kafamda benim de kaç tilki dolaşıyor nasıl çekilir ne çıkar ameliyat mı olur vs diye diye.

Doktorumun bana anlattığı bir tane özel içerikli ilaç içirecekler sonrasında üç gün izole bir odada kalacağım daha sonra da üç hafta evde kendimi izole edeceğim. %100 çözüm olmadığını ama başarı oranının yüksek olduğunu söyledi ameliyatsız çözüm olarak.

Radyoaktif iyot diye geçiyor diğer bir ismide atom derler benim de teyzem görüyordu 10-15 gün uzak duruyordu herkesten ayrı odalarda duruyordu şuan ne durumda bilmiyorum bazı sebeplerden ötürü görüşmüyorum.

Sağol cnm inşallah
Geçmiş olsun 17-18 yaşından beri bende tiroid hastasıyım değerlerim değişiyor hatta sizinkinden daha yüksekti,nodül oluşmadı ilaç kullanıyorum değer yükselirse ilaçin dozuda artıyor ,yıllarca 100 kullandım sonra 125,şimdi 150 kullanıyorum.

Ben de yarın ilaçlı tomografi cektirecegim ilk kez çekilecek farklı bir hastaliktan ötürü şuan kafamda benim de kaç tilki dolaşıyor nasıl çekilir ne çıkar ameliyat mı olur vs diye diye.
Rabbim korktuğumuza uğratmasın. Inşallah siz de bir an once sağlığınıza kavuşursunuz

Doktorumun bana anlattığı bir tane özel içerikli ilaç içirecekler sonrasında üç gün izole bir odada kalacağım daha sonra da üç hafta evde kendimi izole edeceğim. %100 çözüm olmadığını ama başarı oranının yüksek olduğunu söyledi ameliyatsız çözüm olarak.
Bu iyot tedavisini size ne için uygulayacaklar. Tsh yuksekliginden mi

Dahiliye doktorumun istediği kan testlerinde bugün ilk defa tsh hormonum yüksek çıktı. Degerim 6.227 olarak çıktı. Netten baktığım her konuda korkum çok arttı. 49 yasındayim. Tekrar kan istedi onu da verdim az once o değerim normal ama tsh yüksek. Ultrason verdi çarşamba günü bakılacak icim içimi yiyor. Allah korusun hepimizi ultrasonda kötü birşey çıkar diye çok korkuyorum. Troid proksidaz değer normal cikti onu gosteremedim yetismedi. Aranızda tsh yüksek olan var mi?
Görümcem 30 yaşında onda da çıktı test verdi biyopsi temiz çıktı. Şimdi ilaç kullanıyor. İnşallah bir şey çıkmaz internete bakmayın lütfen doktorunuzun yorumunu bekleyin

Bende iki hafta sonra tiroid kanserinden ameliyat olacağım. 2 cm nodülü anlayamadım kan tahlillerimde bi şey çıkmadı ultrasonda çıktı. Ameliyat sonrası atom tedavisi görebilirsin dedi doktor y5 aylık evliyim, yaşta geçiyor, hamilelik düşünüyordum atom tedavisi yumurtalıklara zarar veriyor diyorlar bilgisi olan var mı?

Anneniz kaç yasında ne zaman alındı nodülleri
annem 60 yasinda bi 15 sene oldu sanirim anneminki nodul degildi zehirli guatr idi, ben kendimde haşimato hastasiyim yaklasik 7 senedir tiroid ilacı kullaniyorum.
bu hastalikla ilgili soyleyecegim en kotu sey bir daha kendinizi hic bir zaman eskisi kadar enerjik ve mutlu hissetmeyeceksiniz.
onun disinda tiroid bezi bozuklukları korkulacak bir sey degil

annem 60 yasinda bi 15 sene oldu sanirim anneminki nodul degildi zehirli guatr idi, ben kendimde haşimato hastasiyim yaklasik 7 senedir tiroid ilacı kullaniyorum.
bu hastalikla ilgili soyleyecegim en kotu sey bir daha kendinizi hic bir zaman eskisi kadar enerjik ve mutlu hissetmeyeceksiniz.
onun disinda tiroid bezi bozuklukları korkulacak bir sey degil
Evet hic enerjim yok ve hep mutsuzum

Bende iki hafta sonra tiroid kanserinden ameliyat olacağım. 2 cm nodülü anlayamadım kan tahlillerimde bi şey çıkmadı ultrasonda çıktı. Ameliyat sonrası atom tedavisi görebilirsin dedi doktor y5 aylık evliyim, yaşta geçiyor, hamilelik düşünüyordum atom tedavisi yumurtalıklara zarar veriyor diyorlar bilgisi olan var mı?
Cnm rabbim hepimizin şifasını versin. Bu konuda doktorlar ne diyor? Ben de carsamba gunu usgye gireceğim çok korkuyorum

Tsh değerin kac canım. Küçük nodüllerde sadece atom tedavisi mi oliyor?
Aşırı yüksek olduğunu doktorum söylemişti benim elime sonuç hiç geçmiyor o yüzden bilmiyorum tsh değerimi. Atom tedavisini neye göre tavsiye ediyor doktorlar bilmiyorum yanlış yönlendirmek istemem. Siz aklınızda olan bütün soruları doktorunuza sorun en iyi o cevap verir.

X