çok korkuyorum

T

tugba_guzel

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi tugba_guzel
Merhabalar öncelikle böyle bir sistem kurup kadınların sorunlarını dinleyip onları rahatlattığınız için teşekkürler.

Ben 6 aylık evliyim yaklaşık 3 aydır korunmuyoruz ama hamile kalmadım benim sorum ve aklıma takılan önemli şey benim kilo problemim var acaba kilolu olmam hamile kalmamı engellermi bişey olurmu çok korkuyorum lütfen bana yardımcı olun kimseyle paylaşamıyorum..

Merhabalar öncelikle böyle bir sistem kurup kadınların sorunlarını dinleyip onları rahatlattığınız için teşekkürler.

Ben 6 aylık evliyim yaklaşık 3 aydır korunmuyoruz ama hamile kalmadım benim sorum ve aklıma takılan önemli şey benim kilo problemim var acaba kilolu olmam hamile kalmamı engellermi bişey olurmu çok korkuyorum lütfen bana yardımcı olun kimseyle paylaşamıyorum..

bildiğim kadarıyla 1 yıl korunmayıp hamile kalamıyorsan ancak o zaman doktora kısırlık süphesiyle başvuruyorsun bence sorun yoktur panik yapma denemeye devam:smiley-cool::smiley-cool:

Canım bu konuda benim çok bi bilgim yok...seni yanlış yönlendirmek istemem...ama olur inşallah kilo problem olmayabilir...bir arkadaşım var çok kilolu 5-6 aydan sonra hamile kaldı şimdi 1 aylık...inşallah allah sanada nasip eder canım...takma kafana fazla ,sağlıcakla kal

evet haklısın ama işte kilo problemim olunca içten içe korkularım büyüyo ve bunu paylaşamamak inan daha kötüüüsenağlama

e daha dur bakalım henüz yeni evlisiniz hemen niye çocuk derdine düştünüzki, insan hayatı Ç.Ö ve Ç.S diye ikiye ayrılıyor bence. yani çocuktan önce ve sonra. Hiç acele etmeyin.

Fazla kilo hamile kalmada etkendir diye biliyorum, ama tek neden değildir. hamile kalmadığınızda çeşitli hormon tahlilleri ve rahim filmi ister doktorlar. Ayrıca eşinizinde tahlilleri gerekir. Ama bunlar için henüz çok erken, daha 3 aydır korunmuyormuşsunuz, biraz daha bekleyin derim. sevgiler

başka bu konu ile ilgili bilgisi yada yaşanmışlık örneği olan varsa benimle paylaşabilirmisiniz..

şimdi sen kilo problemim demişsin canım ama hakikaten problem ettiğin kadar kilolu musun? birde daha 3 ay dediğin nedirki ben 3 yıldır bebek için uğraş veriyorum sabır birazcık.....

valla canım benim kilom 48 ile 50 kilo arası hep değişiyo ve ben 9 aydır evliyim hala tık yok bende zayıflıktan diye diyodum değilmiş ama aşırı kilolu olanlarda geç oluyo diye yazıyo nedenlerinin arasında istersen bi doktora danış en azından öyleyse diyete başlarsın

kilonunda etkisi var diyorlar ama o kadar onemli oldugunu sanmıyorum ayrıca arkadaslarında dedigi gibi ne bu acele daha 3 aydır korunmuyormussun merak etme insallah olur isteyen herkese evlat nasip etsin allahım (aminnnnnnn)

slm canım öncelikle mutluluklar dilerim .çok yenisin ve kilolarını haliyle ilk olarak sebep görüyorsun bunun doğru olup olmadığını sadece doktora giderek öğrene bilirsin .rabbim kimseyi evlat sevgisinden mahrum bırakmasın dileğiyle sağlıcakla kalın.

mrb canım bence acele ediyorsun 3 ay nedirki biraz sabret kiloluyum diyorsun çokmu fazla benim tanıdığım biri var 90 kilo 1 sene içinde hamile kaldı. yeterki cenabı allah versin.

canım daha çok erken dur bakalım ayrıca daha şimdiden böyle kafana takarsan tabiki olmaz stres yapma bak bir çoğumuzun düştüğü yanılgı bu olsun olcak olmadı diye kafaya taka taka hamile kalamıyoruz sen daha işin başındasın en az bir sene kafandan bu düşünceyi at ve rahat ol birazda kilo vermeye çalış etken olabilir ama şunu unutma biz ne yaparsak yapalım verecek olan allahtır tedbir bizden takdir allahtan canım hayırlısı için dua et inan hepimiz aynı stresi yaşıyoruz bende 82 iloyum 2 yıla yakın bebek istiyoruz olmuyor demekki vakti saati gelmedi sabır edip sonucu göreceğiz görelim mevla neyler neylerse güzel eyler

daha erkeeeeeen bu kadar kafana takma derimsengözlerimebaksanab
hem takarsan ortada bi sebep yokken bile stresten hamile kalamayabiliyosunkafamçokkarıştı
sabırlı ol sakin sakin bekle derimmCADIARZU

canim oyle asiri bir kilon yoksa hamile kalirsin korkma daha cok erken zaten 3 ay olmus korunmayi birakali 1 sene sonra hamile kalanda var 6 ay sonrada..yani herkes hemen hamile kalicak degilya...

kiloyu kafana takmışsın bir kere. bence bu düşünceyi unut öncelikle. yoksa bu stresten gebe kalamazsın.
üstelik 3 ay dediğin kısa bir süre. bekle biraz daha. sonra bir jinekoloğa gidip muayene olursun hormon testleriniz felan yapılır hem senin hem eşinin.

sorunu hemen kendinizde aramayın artık bayanlar....yasakkelime

selam canım, öncelikle yeni evlisin ve 3 aydır bebek istiyorsun çok erken daha .. korumasız bir sene bebek olmuyorsa o zaman sorun var demektir.. hem eğer 7-8 kilo fazlan varsa dert etme şimdiden böyle stres yaparsan olacağı varsada olmaz çünki stres hamile kalamamakta en etkili şey.. kafan rahat olacak yani şimdilik korunmayın ama evliliğinizin tadını çıkarın..
ben 3 senedir istiyorum benimde 10 kiloya yakın fazlam var doktor sadece hamilelik olursa tedaviyle hamilelik sırasında sorun yaşamamam için diyetisyene yönlendirdi beni şimdi diyet yapıyorum.. sen şimdilik yediklerinde biraz kısıntı yaparak kiloda verebilirsin... en kısa zamanda hamiş kalman dileğiyle....yerimseniben

canım sen daha denemelere yeni başlamışsın 1 sene geçmeden doktorlar adam gibi araştırmaya başlamıyorlar reglin vs düzeliyse hoş benim düzensiz olduğu halde ki gerçi biz 3. aydır korunmuyoruz doktor normal yolla deneyin dedi çünkü hormon tahlillerim normal o yüzden kafana takma
Ama kilo hamile kalamamaya bazen etken olabiliyor ama reglilerin düzenliyse bu etki daha az eğer kilo ve pko bir aradaysaki pkonun sebebide bazen kilo olabiliyor o zaman kilo veren bir çok kadın hamile kalabliyormuş. sen çok endişe ediyorsan ve kilodan dolayı kendinle barışık değilsen zaten genel sağlığın içinde gerekli iilk önce 5-6 kilo vermeye çalış hem moralinde düzelir 8-10 ay bekledin ollmuyorsa da git bit doktora görün için rahat etsinnn

canım sen daha denemelere yeni başlamışsın 1 sene geçmeden doktorlar adam gibi araştırmaya başlamıyorlar reglin vs düzeliyse hoş benim düzensiz olduğu halde ki gerçi biz 3. aydır korunmuyoruz doktor normal yolla deneyin dedi çünkü hormon tahlillerim normal o yüzden kafana takma
Ama kilo hamile kalamamaya bazen etken olabiliyor ama reglilerin düzenliyse bu etki daha az eğer kilo ve pko bir aradaysaki pkonun sebebide bazen kilo olabiliyor o zaman kilo veren bir çok kadın hamile kalabliyormuş. sen çok endişe ediyorsan ve kilodan dolayı kendinle barışık değilsen zaten genel sağlığın içinde gerekli iilk önce 5-6 kilo vermeye çalış hem moralinde düzelir 8-10 ay bekledin ollmuyorsa da git bit doktora görün için rahat etsinnn

evet çok haklısın doktorlar zaten başlı başına bir stres hemen kestiripo atıyolar herşeyi doğru söylüyosunuz galiba ben biraz daha bekleyeyim cevaplarınızla beni rahatlattığınız için teşekkürler...a.s.

dur be canım daha 3 ay olmuş.kalırsın elbet.benim ablam 1,5 yıl korunmadı hamile kalmadı ama şimdi hamile.bende 8 ay korunmadım sonra oldu.kilo iine gelince bence önce gebelik değil zayıflamayı düşümelisin gebeliğe hazırlık için en azında dr.lar bunu tavsiye ediyor.çünkü gebelikte alacağın kilolar seni epeyce rahatsız edecek.iyi düşün önce kilo derim yada bir dr. a danış.sağlıcakla kal

X