Çok kısa sürede burun iyileşemez mi? Yoksa ameliyat olamıycam :(

P

pippi_langstrumpf

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi pippi_langstrumpf
Kaç gün sürüyo bandajların alınması? Ve ne kadar sürede normale dönüyor yüzünüz? Ben öğretmenim hangi arada derede yaptırcam? bide ankaraya gidip gelmem gerek. Bandajlı bandajlı yollarda mı dolaşacam? görevime sanırım devam edemem. Yaz tatilinden önce yaptırsam bu sefer ilk ayı burnum şiş olacağı için annemler niye yaptırdın kötü olmuş diyecekler. Ben halbuki evime şişi inmiş burunla dönmek istiyorum. Yaz tatilinden önce yaptırmam lazım bu yüzden. Sanırım 15 tatilde yetişmez. :KK43:
Yetişse bile bandajlar alınacağı için memleketime tatile gidemem ..of yaaaaaa mafoldumben

ameliyatdan 10 gün sonra morarma felan fazla kalmaz bünyeye göre degisiyor...ama burnun tam oturmasi 1 seneyi buluyor...

canım ben de öğretmenım tam 15 gunde işime dondum.Ilk hafta bandajla işe gıttım sadece bandaj denılende kucuk bıse alcı gıbı deıl tabıkı.Hemdde anaokulu öğretmenıyım.Ödüm koptu valla cocuklardan darbe alcam dıe.Onlar anlamaz cunku cok kucukler.Bnece 15 tatılde yaptırabılırısn

Cnm yaa ben anaokul öğretmeni değilim. Anaokul olsaydı ne güzel anlamazlardı ama bizimkiler valla acımaz arkamdan konuşurlar estetik olmuş diye..Nasıl yapabilirim ki..

Sadece arkamdan bile konuşmazlar banada sorarlar hocam burnunuza noldu diye mafoldumben

canım ameliyattan 2 hafta sonra normal hayata dönebilirsin.yani morluk falan kalmaz yüzünde. ancak şişlerim geçmesi zaman alan bi durum.en az 6 ay beklemek lazım sağlıklı bi yorum yapabilmek için 1 senede de burnun tam olarak oturur...1-1.5 ay dikkat etmek gerek. darbe,çarpma... şişlerin toplumun içine çıkamayacak şekilde olmaz ki canım =)

valla benm imkanım olsaydı bir ay dısarı cıkmazdım :KK70: evet morluk fln kalmıyo ama o ilk zamanlar yüzünün hem sis olması hem de görüntüne alısamamandan dolayı insan pek görünmek istemiyor ama ben mecburen 10. günden itibaren cıktım dısarıya, ha tanımayanlar anlamıyor ama tanıyanlar farkediyor tabii, 13. yada 15. gün flndı sanırım okula gittim de hocam beni tanımadı :KK70:

valla benm imkanım olsaydı bir ay dısarı cıkmazdım :KK70: evet morluk fln kalmıyo ama o ilk zamanlar yüzünün hem sis olması hem de görüntüne alısamamandan dolayı insan pek görünmek istemiyor ama ben mecburen 10. günden itibaren cıktım dısarıya, ha tanımayanlar anlamıyor ama tanıyanlar farkediyor tabii, 13. yada 15. gün flndı sanırım okula gittim de hocam beni tanımadı :KK70:

kaydirigubbakcemile3 oyyy okadarmı değişmiştin canım
benim 10 gün sonra ameliyat olduğum anlaşılmıyordu ama benim iğleşme sürecim çok çabuktu alçım alındığındaki bu bildiğimiz alçı değil atel denen bir plastikti,morluklarım kalmamıştı,sonrasında 3 gün anlım şişti ama sonrasındaki şişlikleri farkeden olmadı sadece kızkardeşim ameliyat boyunca yanımda olduğu için bugün şurası biraz daha şiş diyebiliyordu
ama işin konusunda bir sıkıntı olmaz mesela yaz tatili başında yaptırsa 2 hafta sonra kimse anlamaz durumda olursun benim gibi hızlı iğleşirsen ama bu bünyeye göre değişiyor tabi

ben 15 tatil,n başında düşünüyorum rezil olacaksam burda olayım memlekewtimde beni şiş mor halimle görmesinler..Yaza kalırsa memleketimde şiş ve mor suratla gezmiş olacam ki yazın bize gelip giden çoktur mutlaka biri bşy diicek moralim bozulacak..Umarım 15 tatile sığdırırm ameliyatı.. Ama 15 tatilimde gitmiş olacak memleketime bile gidemiycem :KK43:
bu arada ailemin haberi yok şok geçircekler estetik yaptırdığımı duyunca :KK43:
Annem hep karşı burnun güzel yaptrıma diyodu ama öncen burnum çok güzel yan profiller bozuk. Çok kemer olmasada var yaniii ve belirgin. Ön profilimin bozulmasından korkuyom. Ama ebru_ebrunun fotolarını görünce korkum gitti. Ferruh bey düşünüyordum şimdi Reha beyi düşünüyorum :eek:
Ve diğer korkumda burun deliklerin kötü durması..Umarım ameliyatım başarılı geçer... Bide sağlamlıkda önemli umarım sağlam burun yapıyodur yaniii hassas olmayan.. Bilmiyorum bu konuda yorumlarınız neler? Gerçi Reha bey başlığına yazmam gerek bunuda.... a.s.

bende öğretmenliğe başlamadan önce yaptırmayı istiyorumm aynı şeyi benimm annem de yapıyoo burnun çok güzell yaptırma diye diretiyolarr banadaa. önden beğeniyorumm ama yandan çokk hafif bi kemer var. korkumm morluklarınn falan çok olmasıı ve iyileşme süresii. şimdi yaptırım o morluklarıı görünce bizimkiler moralimi bozarlar kesinn yaptırma dedik diyee bende gizlicee yaptırmayıı düşünüyorumm iyileşipp öyle eve gelicemm yokksa bizimkiler panikk yaparlarr.senii çokk iyi anlıyorumm umarımm istediğinn bi tarihtee oluur ve ve bian önce atlatırsınn bende reha yavuzeri düşünüyorumm.

bende öğretmenliğe başlamadan önce yaptırmayı istiyorumm aynı şeyi benimm annem de yapıyoo burnun çok güzell yaptırma diye diretiyolarr banadaa. önden beğeniyorumm ama yandan çokk hafif bi kemer var. korkumm morluklarınn falan çok olmasıı ve iyileşme süresii. şimdi yaptırım o morluklarıı görünce bizimkiler moralimi bozarlar kesinn yaptırma dedik diyee bende gizlicee yaptırmayıı düşünüyorumm iyileşipp öyle eve gelicemm yokksa bizimkiler panikk yaparlarr.senii çokk iyi anlıyorumm umarımm istediğinn bi tarihtee oluur ve ve bian önce atlatırsınn bende reha yavuzeri düşünüyorumm.

Aynı ben delikafadulden bende yaza yaptırıp eve gidersem annemler moralimi bozcak o yetmiycek bide gelen gidenler görcek :nazar: En iyisim burda yaptıryım da tatilim zehir olcak. bakalım artık yaa

canım öğrencilerin sormasından cekiniyorsan on bes tatilde nasıl yaptıracaksın? onlar donusunde anlarlar ameliyat oldugunu? yazın annenlerin anlaması ve sorması daha kolay değilmi senin için?

canım öğrencilerin sormasından cekiniyorsan on bes tatilde nasıl yaptıracaksın? onlar donusunde anlarlar ameliyat oldugunu? yazın annenlerin anlaması ve sorması daha kolay değilmi senin için?

Öğrencilerim anlamalarından o kadar çekinmiyorum . Yani onlara yüz vermedikten sonra bana bööle sorular soramazlar kaydirigubbakcemile3 Yüz vermeyi (taviz vermeyi) düşünmüyorum. Benm çekindiğim karşılarına bantla çıkmak. Yani okula bantsız gidebilecek durumda olayımda bide tabi morluksuz..Gerisini boşverdm Yaza yaptırırsam gelen giden çok. Görücülerde gelirse korkup kaçarlar kaydirigubbakcemile3 delikafadulden

banttan çekiniyorsan bant 11 ya da 12. güne cıkıyor, morluklar da 15 güne kalmıyor bile hafif sarılık kalabilir ki bende kalmıstı o da makyajla coook rahat kapanır kimse anlamaz bile

bence ne kadar erken yaptırırsan okadar iyi yaza erteleme derim. ankarada olacaksan bende gelirimm yanınaa hastanede yalnız bırakmam hem reha yavuzerlede görüşmüşş olurumm.i banada tecrübe olurr açıkcasıı zaten refakatçi olmaya alıştımm çok deneyimliyim bu konudaa :KK70:

ahhh şu anneler... burnun güzel elletme SAAKIIINNN!!!! gel de bana sorr:) annelik işte....:)

ya bide öyle diyolarr. gerçekten kötü olursaa ha ben sana demiştimm işte dinlemdinn olayı olcakk. ama iyi bi doktor olursaa hiçbişey olmazz: ))

yakup avşara oldum ameliyatımı. ne morluk vardı nede şişlik çünkü kırma yapmıyo mikro cerrahiyle yapıyo ameliyatı bandajın çıktıgı anda yüzünde ameliyat olduguna dair hiç bir belirti olmuyo. ama burun şeklinin oturması bencede 1 yılı buluyo. ben ögrenciyim bi hafta rapor aldım ve diger hafta okula başladım yüzümde gözümde morluk hiç yoktu

bence ne kadar erken yaptırırsan okadar iyi yaza erteleme derim. ankarada olacaksan bende gelirimm yanınaa hastanede yalnız bırakmam hem reha yavuzerlede görüşmüşş olurumm.i banada tecrübe olurr açıkcasıı zaten refakatçi olmaya alıştımm çok deneyimliyim bu konudaa :KK70:

Çok sevnrm refakatçi olmana delikafadulden
Elimide tutarsın dimi gamyoncuiremsu hihoyyyt oleyyy kaydirigubbakcemile2

canımm gelirimm yalnız bırakmamak lazımm dedimyaa banada tecrübe olurr. beraber atlarızz sağlıkla inşş...elinide tutarımm :) :)

X