Güneş Kremleri çok hassas tenliyim güneş kremi tavsiye edermisiniz

Güneş kremleri, bronzlaşma

freetalking2010

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2010
161
7
Kızlar çok aşırı hasas tenliyim, beyaz tenli ve çilliyim cildim erken yaşlanıyor yaşım 26 ama 30 üstü duruyorum gündüz ve akşam bakımı kullansamda yetersiz kalıyor. Güneş en büyük kabusum çillerimin karardığı bir yana yaşlandığımı hissediyorum her yaz. Nasıl bir krem kullansam şaşırdım kesinlikle güneşlenmiyor denize girmiyorum çok güneşli günlerde mümkün olduğunca güneşten uzak duruyorum, yaz tatilleri kabusum bu yaz tatilimi Kasım ayına planladım. Çok şanssız bir insanım ben ya, millet yatar akşama kadar denizin güneşin tadını çıkarırı ben evden dışarı çıkamıyorum

Tavsiye edebileceğiniz iyi bir güneş koruyucu var mı? Doktorada gitmeyi planlıyorum ama burdan da tavsiye almak istiyorum

la roche possay ben cok memnunum benımde hassa ve yaglı bır cıldım var vichy denedım solecrin denedım ama careyı la roche da buldumboshayallersmile

Kesinlikle DDF 50+ öneririm... Senelerdir kullanıyorum, ben de çok açık ve hassas bir tene sahibim...

benimde çok hassas uriage 50 faktör mineral kremden aldım cildimde kızarıklık ve yanma hissi yapmadı kıvamı biraz yoğun

Kızlar çok aşırı hasas tenliyim, beyaz tenli ve çilliyim cildim erken yaşlanıyor yaşım 26 ama 30 üstü duruyorum gündüz ve akşam bakımı kullansamda yetersiz kalıyor. Güneş en büyük kabusum çillerimin karardığı bir yana yaşlandığımı hissediyorum her yaz. Nasıl bir krem kullansam şaşırdım kesinlikle güneşlenmiyor denize girmiyorum çok güneşli günlerde mümkün olduğunca güneşten uzak duruyorum, yaz tatilleri kabusum bu yaz tatilimi Kasım ayına planladım. Çok şanssız bir insanım ben ya, millet yatar akşama kadar denizin güneşin tadını çıkarırı ben evden dışarı çıkamıyorum

Tavsiye edebileceğiniz iyi bir güneş koruyucu var mı? Doktorada gitmeyi planlıyorum ama burdan da tavsiye almak istiyorum

canım yaa aynı sorun bende de vardı bundan bir kaç sene öncesine kadar yüzümde maske gibi güneş lekeleriyle dolaşırdım. bir çok ürün kullandım. hepsinden sonuç aldım diyemem. ama hiç yılmadım. :teytey: dermologicanın üçlü setinden kullandım bitkisel şeyler yaptım. baya bi azaldı şimdi. sürekli bioderma nın güneş kremi kullanıyorum. bakımı hiç ihmal etmiyorum. pco güzellik maskesi diye bi maske kullandım. oda baya iyi geldi. ama sende nasıl bir sonuç verir bilmiyorum. ama canın sıkılmasın ve umudunu kaybetme devam et aramaya :KK66:

ben babe yağsız krem kullandım fakat terleyince çok kötü yüzüm nefes almıyordu.ondan önce laroche 50 lik akneli ciltler için kullandım memnundum şimdi 30 luk losyon kullanıyorum terleyince sorun olmuyor.zaten sorduğum cilt dr.ları da la roche önerdi..

ben de beyaz tenliyim ve çilliyim. yanaklarımdaki çiller çoğalınca daha da yayılmasınlar diye la roche posay 50+ SPF aldım 1 senedir kullanıyorum, sürmeden dışarı adım atmıyorum. ama bu yaz alnımda da çiller çıkmaya başladı, yanaklarımdakiler de koyulaştı :KK43:

neden engellemedi, bana niye etki etmedi?
nemlendiricimi sürüyorum koruyucuyu sürmeden önce acaba o mu engelliyor etki etmesini?

Lancaster +50
Mustela +50
DDF +50

Mustela ve Lancaster'ın güneş sonrası ürünleri de çok iyi tavsiye ederim.

ben de beyaz tenliyim ve çilliyim. yanaklarımdaki çiller çoğalınca daha da yayılmasınlar diye la roche posay 50+ SPF aldım 1 senedir kullanıyorum, sürmeden dışarı adım atmıyorum. ama bu yaz alnımda da çiller çıkmaya başladı, yanaklarımdakiler de koyulaştı :KK43:

neden engellemedi, bana niye etki etmedi?
nemlendiricimi sürüyorum koruyucuyu sürmeden önce acaba o mu engelliyor etki etmesini?

Merhabalar,
Ben de her türlü güneş korumasını kullandım, en sonunda la roche posay 50 de karar kılmıştım. Çünkü cildim yağlı ve en azından yarım saat, bir saat sonra zeytinyağı sürmüş gibi olmuyorum ama düzenli kullandığım halde etkili olmuyor yine lekeler çıkıyor. Öle sürüp güneşde uzanıp yatttığım falan da yok ama... Artık ne yapacağımı şaşırdım. Güneş koruma ürünlerinin testerı da yok ki, deneyip alayım. Şu yağlı cilt, için şu değil diye...
Ki biliyorsunuz öyle denemek için alınacak ucuz ürünler değil.
:KK59:

Çocuklar için kullanılan 50-60 faktörlü koruyuculardan edinmenizi öneririm.Bunun dışında koruyucuyu güneşe çıkmadan en az yarım saat önce uygulamanız gerektiğini de unutmayın.Marka olarak Avene önerebilirm.Onun dışında yaz kış cildinize uyguladığınız(fondoten,pudra,nemlendirici) her ürünün spf korumalı olmasına özen gösterin.Sevgiler:KK70:

sebamed 50 foktör güneşten koruyucu losyonu al ben yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum çokta memnunum
ama dediğim gibi losyon al krem değil krem çil yapıyor diye duydum

X