Davranış Bozuklukları Çocukları olan bakabilir mi?(Kıskançlık)

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ManzaramDeniz

Guru
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2011
7.213
10.729
İki kızım var Allah bağışlasın.Büyük kızım 3.5 yaşında.Bebeğim 4 aylık.
Yöğün bir şekilde kıskanıyor.Bebek olmak istiyorum bende diyor.Kardeşimi doktoruna geri verin istemiyorum onu diyor.Daha yeni yeni çıngırak tutmaya başladı.Alıyor elinden paylaşmıyor.
Biz yokken odada gidip gizlice seviyor.Biz varken bazen seviyor.Bi yere gidersek hemen kardeşimde gelsin diyor
Özellikle babası kucağına alınca tepkileri yoğun yaşıyor anında değişiyor.Bebeğin hareketlerini yapmaya çalışıp dikkat çekmeye çalışıyor.
o varken sevgiyi abartmıyoruz.
Sorumluluk veriyorum hatta.Banyosunu beraber yaptırıyoruz,üstünü beraber değiştiriyoruz falan.
Hiç zarar verdiğini görmedim.Ama bazen çok hırçınlaşıyor bebeğe karşı.
pedegog umuz normal olduğunu söylüyor.Evet normal ama hiç geçmeyecek gibi.
Teselliye ihtiyacım var.Kardeş kıskançlığı yaşayıp zamanla azalan veya biten varmı aranızda.
Başka kardeş düşünmüyoruz artık Tek dileğim ikisinin ilerde iyi anlaşması.Ama büyük kızımın bu halleri umutsuz olmama neden oluyor.

Büyük kizinizlar kaliteli vakit geçirdiğinizden emin olun. Sizde eşiniz de.

Pedegogunuz sizi bu konuda bilgilendirmistir büyük ihtimalle ama babası da sizde günde 1 er saat olsa bile, sadece onla kaliteli vakit gecirdiginizde kıskançlık azalacaktır.

Benim henuz yok ama kiskanclik normal degil mi zaten kardesler arasinda zaman zaman.Ki bunlar yas olarak da kucuk..P.gog da normal demis,bence uzulmeyin.

Daha çok küçük ve o da ilgi istiyor günün yarım saati kaliteli birlikte bebeksiz vakit geçirin

Merak etmeyin geçiyor.
Geçmeseydi aralarında 2 yaş fark olan yeğenimin kız olanı erkeğin boğazına basıp ver o benim memem diye emziği almaya çalışmayla boğma arası kıskançlığı geçmezdi.
Şimdi yedikleri içtikleri ayrı gitmez. Kızınıza alışacaktır. Yinede çok yalnız bırakmamaya özen gösterin.

Büyük kizinizlar kaliteli vakit geçirdiğinizden emin olun. Sizde eşiniz de.

Pedegogunuz sizi bu konuda bilgilendirmistir büyük ihtimalle ama babası da sizde günde 1 er saat olsa bile, sadece onla kaliteli vakit gecirdiginizde kıskançlık azalacaktır.
Babası inanılmaz ilgileniyor.Kitap okur,oynar aşağı bahçede saatlerce oynar.Bende bebek uyuyunca mutlaka oynar ederim.Buna hergün çok dikkat ediyorum.Yinede bu kadar yoğun olması beni çok şaşırtıyor

Merak etmeyin geçiyor.
Geçmeseydi aralarında 2 yaş fark olan yeğenimin kız olanı erkeğin boğazına basıp ver o benim memem diye emziği almaya çalışmayla boğma arası kıskançlığı geçmezdi.
Şimdi yedikleri içtikleri ayrı gitmez. Kızınıza alışacaktır. Yinede çok yalnız bırakmamaya özen gösterin.
Yaaaa inşallah.
Benim kızımda bikac defa onu atacağım dedi:KK43:( pedegogum dışa vurması iyi dedi.içinde yaşarsa daha kötü olur.Sabredicez sanırım

Ben kizimla ilgilenemedigim zamanlarda işte kardesinin daha minik olduğu zamanlarda şu an 10 aylık oldu elhamdülillah babası sürekli büyük kızımla oynadı...şu an ben sürekli iksiiyle ilgileniyorum zaten ....büyük kızımın aşırı kıskanç bir yapısı olmasına rağmen kardeşine karşı bu duyguyu kullanmadı elhamdülillah...burda tek farkımız dediğim gibi bu yeni kardeşe alışma döneminde sürekli ilgilendi eşim Allah ondan razı olsun ..

Psikolog söyledi. Aralarında az yaş farkı olan kardeşlerden büyüğü küçüğü her zaman kıskanırmış.
Çocukluğunu diğerine kaptırdığını düşünürmüş.
Benden 1 yaş büyük ablam, hayatı bana zehir etti. Bunda size çok büyük pay düşüyor. İkisinin arasında dengeyi kuracaksınız.

Benim büyük kızda kendinden bir yaş küçük olanı kıskanıyor. Bende çocuk psikiyatrisine götürdüm, doktor normal zamanla azalacak dedi, ben de o günlerin gelmesini bekliyorum😕

İki kızım var Allah bağışlasın.Büyük kızım 3.5 yaşında.Bebeğim 4 aylık.
Yogun bir şekilde kıskanıyor.Bebek olmak istiyorum bende diyor.Kardeşimi doktoruna geri verin istemiyorum onu diyor.Daha yeni yeni çıngırak tutmaya başladı.Alıyor elinden paylaşmıyor.
Biz yokken odada gidip gizlice seviyor.Biz varken bazen seviyor.Bi yere gidersek hemen kardeşimde gelsin diyor
Özellikle babası kucağına alınca tepkileri yoğun yaşıyor anında değişiyor.Bebeğin hareketlerini yapmaya çalışıp dikkat çekmeye çalışıyor.
o varken sevgiyi abartmıyoruz.
Sorumluluk veriyorum hatta.Banyosunu beraber yaptırıyoruz,üstünü beraber değiştiriyoruz falan.
Hiç zarar verdiğini görmedim.Ama bazen çok hırçınlaşıyor bebeğe karşı.
pedegog umuz normal olduğunu söylüyor.Evet normal ama hiç geçmeyecek gibi.
Teselliye ihtiyacım var.Kardeş kıskançlığı yaşayıp zamanla azalan veya biten varmı aranızda.
Başka kardeş düşünmüyoruz artık Tek dileğim ikisinin ilerde iyi anlaşması.Ama büyük kızımın bu halleri umutsuz olmama neden oluyor.
Gecicek. Merak etme. Bebek gibi davranmalari. Elinden oyuncak almaları. Bebek büyüsün biraz. Oturup oynamaya başlasin. Beraber oyun kucaklar. O zaman izlemeye doyamazsin. Çok tepki verme. Tepki verdiğini anlarsa daha fazla yapar. Arada ufak itismeler çekişmeler olcak illaki . Zarar vermediği sürece sorun yok.

Gecicek. Merak etme. Bebek gibi davranmalari. Elinden oyuncak almaları. Bebek büyüsün biraz. Oturup oynamaya başlasin. Beraber oyun kucaklar. O zaman izlemeye doyamazsin. Çok tepki verme. Tepki verdiğini anlarsa daha fazla yapar. Arada ufak itismeler çekişmeler olcak illaki . Zarar vermediği sürece sorun yok.
içimi ferahlatan bir yorum oldu❤️ inşaallah diyelim

Ben kizimla ilgilenemedigim zamanlarda işte kardesinin daha minik olduğu zamanlarda şu an 10 aylık oldu elhamdülillah babası sürekli büyük kızımla oynadı...şu an ben sürekli iksiiyle ilgileniyorum zaten ....büyük kızımın aşırı kıskanç bir yapısı olmasına rağmen kardeşine karşı bu duyguyu kullanmadı elhamdülillah...burda tek farkımız dediğim gibi bu yeni kardeşe alışma döneminde sürekli ilgilendi eşim Allah ondan razı olsun ..
Benim eşimde uzun süredir şehir dışındaydı.Yeni geldi.Zaten iligili bir babaydı.Kaldıgı yerden devam ediyor.Kitap okur,bahçede saatlerce oynar eder.Herşeyiyle ilgilenir.O yüzden babadan daha çok kıskanıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X