Çocuk Hastalıkları Çocuğu Anal Atrezi olan anne babalar, lütfen yardım!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

28Aynur03

Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2013
11
4
İkinci oğlumu 3 Haziran 2013'te doğurdum. 2 günlükken anüsünün olmadığını farkedip üniversite hastanesine başvurdum. Anal artezi teşhisi kondu ve ertesi günü kolostomi yapılarak bağırsağı karnına dikildi. 3-4 ay sonra anüs ameliyatı, 8-9 aylık olunca da üçüncü bir ameliyatla bağırsakların anüse bağlanacağı söylendi. Bizi çok zorlu bir süreç beklediğini biliyorum. Daha şimdiden çok bunalıma girdim. Göğüslerim süt doldu, ağrıyor. Sağıyorum ama olmuyor. Yoğun bakımda olan bebeğimi emziremiyorum, ameliyattan ancak 3-4 gün sonra emzirmeye başlayabilirsin dedi doktor. Bekliyorum ama çok zorlanıyorum. Bebeğim daha 15-20 gün daha yoğun bakımda kalıcak. Onu orada emziricem. Pazartesiye kadar yani emzirmeye başlayacağım güne kadar göğüslerimin ağrısına acısına nasıl dayanacağım? Daha da önemlisi ben yavrumun bu haline nasıl dayanacağım? Eşimin ve benim ailelerimiz perişan oldu. Büyük oğlum 3 yaşında. Kardeşimi çok seviyorum, onu çok özledim, ne zaman gelicek deyip duruyor. Kafamda binbir çeşit soru ve endişelerim ve oğlumun doğumundan beri yaşadıklarım... Hep Rabbime sığındım, her zaman O'na isyan etmekten korktum. Dua etmeye devam ediyorum. Ne olur benim gibi olan anneler bana yardımcı olun. Desteğinize ihtiyacım var. Yaşadıklarınızı benimle paylaşırsanız çok memnun olurum, bir de merak ettiklerimi sizlere sormak istiyorum.

cnm hiç bir bilgim yok çok geçmiş olsun okuyup geçmek istemedim inşallah yavrucugunu en kısa sürede kollarına al

Teşekkür ederim canım, Allah razı olsun. Bebeğime kavuştum, eve getirdik ama kolostomi torbasıyla mücadele ediyoruz şimdi de. Torba yerinde durmuyor, sızdırıyor. Değiştirirken yavrumun derisi yüzülüyor sanki. sık değiştirmek maddi sıkıntısı bir tarafa minicik yavruma işkence oluyor. Torba yerine bez bağlamayı denedim, bir hafta bez kullandım, çok kullanışlı olmuştu aslında. Her gün defalarca bez değiştirip kolostomi yerini silip kremleyip bezliyordum. Ama zamanla kaka tenine değdiği için kolostomi bölgesi çok ciddi yara oldu. Pişik kremlerine güvenmiştim ama yara olmasını engellemedi. Bez uygulamasını acilen terkettim ama şimdi bölgenin yarası iyileşmeden torba da takamıyorum. 48 saattir eşimle gece gündüz nöbet tutarak yaranın üstüne kaka gelmemesi için elimizde pamukla kakayı takip ediyoruz. Sürmediğim ne bir yara merhemi, ne bir pişik kremi, ne de zeytinyağı kalmadı. Hala yara iyileşmedi. Uykusuz nöbet tutmaya yara iyileşinceye kadar devam edicez, başka çare yok. Kolostomi torbasıyla mücadele etmeyi bile özledim. Bu mücadelelerimiz için ve hayatımızın bundan sonraki mücadeleleri için Rabbimden yardım bekliyorum. Lütfen siz de dua edin bizim için. Şimdiden sağolun.

Benim gibi bebeği olan yok galiba...

merhaba öncelikle geçmiş olsun
değilsin benimde bebeğim 2011 de anal atrezi ile doğdu yaşadıklarını çok çok iyi anlıyorum yaşadıklarını bende yaşadım yardıma ihtiyacın olursa seve seve yardım ederim sormak istediğin bişey varsa eğer... ..... :KK43:

herkesin bebeğini Allah bağışlasın, benim de ikiz bebeklerimden birisi bu rahatsızlakla dünyaya geldi genel durumu iyi ama süreç nasıl devam ediyor , bu sereci yaşamış annelerin tavsiyelerini öğrenmek istiyorum. inşallah bu konuyu takip eden aktif üyeler vardır

ınanın çok zor bı surec ve bu rahatsızlıkla bırlıkte bobrek sıkıntısı cıktı sızde de var mı acaba

Merhaba arkadaslar benim bebegimde ozefagus atrezisi ve anal atrezisi olarak dogdu..cok ugrastiriyor bizi cokkk

İkinci oğlumu 3 Haziran 2013'te doğurdum. 2 günlükken anüsünün olmadığını farkedip üniversite hastanesine başvurdum. Anal artezi teşhisi kondu ve ertesi günü kolostomi yapılarak bağırsağı karnına dikildi. 3-4 ay sonra anüs ameliyatı, 8-9 aylık olunca da üçüncü bir ameliyatla bağırsakların anüse bağlanacağı söylendi. Bizi çok zorlu bir süreç beklediğini biliyorum. Daha şimdiden çok bunalıma girdim. Göğüslerim süt doldu, ağrıyor. Sağıyorum ama olmuyor. Yoğun bakımda olan bebeğimi emziremiyorum, ameliyattan ancak 3-4 gün sonra emzirmeye başlayabilirsin dedi doktor. Bekliyorum ama çok zorlanıyorum. Bebeğim daha 15-20 gün daha yoğun bakımda kalıcak. Onu orada emziricem. Pazartesiye kadar yani emzirmeye başlayacağım güne kadar göğüslerimin ağrısına acısına nasıl dayanacağım? Daha da önemlisi ben yavrumun bu haline nasıl dayanacağım? Eşimin ve benim ailelerimiz perişan oldu. Büyük oğlum 3 yaşında. Kardeşimi çok seviyorum, onu çok özledim, ne zaman gelicek deyip duruyor. Kafamda binbir çeşit soru ve endişelerim ve oğlumun doğumundan beri yaşadıklarım... Hep Rabbime sığındım, her zaman O'na isyan etmekten korktum. Dua etmeye devam ediyorum. Ne olur benim gibi olan anneler bana yardımcı olun. Desteğinize ihtiyacım var. Yaşadıklarınızı benimle paylaşırsanız çok memnun olurum, bir de merak ettiklerimi sizlere sormak istiyorum.
Merhaba sizinle iletişime geçebilirmiyiz aynı sorun benim bebeğimdede var sizden ameliyat sonrası ile ilgili bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

Benim bebegimde anal atrezili dogdu sizler neler yasadiniz hangi hastane hangi doktora goturdunuz lutfen yardim edin :KK43:(

Merhaba eyot çok geçmis olsun.Sabırla geçecek emin ol.Bende 13 ay önce aynı durumu yaşadım.Allaha bin şükürler olsun atlattik.Sormak istediğin birşeyler olursa seve seve yardım ederim.

Florance Nightingale Prof.Dr.Nur Danismend
Özel den telefonunuzu yazın watsaptan görüşürüz.

Merhabalar öncelikle tüm çocuklara Allahtan acil şifalar diliyorum ,bizlere de sabır. Benim de anal atrezi anomalisi olan bir kızım var şuan 4aylık hastalık ve ameliyatından daha çok pişik ve yaralarıyla uğraşıyoruz denemediğimiz krem yapmadığımız işlem kalmadı çocukları şifa bulan arkadaşlar bu pişik ve yaralara ne gibi işlem yaptı , hâlâ bu başlığı takip eden arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi çok çaresizim sırf pişiğin sızından uyumadığı için kilo alamıyor 4aylık 3buçuk kg bu şekilde devam ederse diğer ameliyatları çok geçikecek lütfen beni bilgilendirirseniz çok sevinirim..

Merhaba anneler benim oğlumda anüs kapalı doğdu karından kolostomi açıldı şuan 4. Gün yoğun bakımda ama süt verdiklerinde geri kusuyormuş pislikli olarak doktoru hergün deniyeceğiz alana kadar dedi bu normal mi sizdede oldumu normalde ameliyat yapan doktoru 1 haftaya çıkar dedi ama hala sütümü alamadı

Arkadaşım bizde aynı pisik problemini yaşadık 1 aylık benim bebeğimde 7 krem kullandim..2 gün önce doktor bize bi karışım hazırlatti bin şükür iyiyiz yaralar duruyor ama epey iyilesti..
canesten 20g
madecassol 40g
thiocilline 30g
biz bu 3 kremi kaynamis suyla yikadigimiz bi kavonoza boşalttık.
bu kavonozu daha büyük içi kaynamis su dolu kabin içine koyduk...
kremleri çay kaşığı ile birbirine karıştırdık eriyip iyice karısınca kaptan çıkarıp ağzını kapatıp sogumasini bekledik..oda sıcaklığında...Bu karısim soguyunca tekrar krem haline geliyor...
Her bez değiştirmede sürüyorum..ertesi güne fark etti..
Yanlız dikkat etmen gereken bebeğin altını değiştirirmeden önce ellerini yıka ve asla kirli olan elini krem
kavonozuna sokmuyorsun...yani bir seferde temiz bir parmağınla al o kremi pisige dağıt bagirsagin uzerine kesinlikle surmuyorsun...yanlız bu bizim bebeğimize iyi geldi ama doktor muhakkak çocuk cerrahi görsün dedi bazen bu yaralar içten de kaynaklana biliyormuş...bende bu hafta tekrar çocuk cerrahiye götürücem bence sende tekrar götür..senin bebeğin benim bebegimden daha büyük
yarası daha ciddi olabilir.

Ameliyat sonrası ilerisi için yorum yapılabiliyor mu? Birde doktorunz bu ameliyatlar sürekli giriyormuymus yani araştırıp ameliyat sonuçlarına göre mi karar verdiniz..çaresizlik yaşıyorum kime ameliyat olucak nasıl olucak

Aynur hanim süreç nasıl gelişti benim bebeğimde anal artezi ile doğdu kolostomi açıldı...siz nasılsıniz bebeğiniz nasil...kime ameliyat oldunuz çok endiseliyim Allah hepimizin yardımcısı olsun bebeklerimize acil şifa versin.
Birde benim bebeğime kolostomi torbası vermediler sıvı vazelinli bez ile üzerini kapatıp pamuklu gazlı bez ile bez arasına destek yapıyorum...torbami daha sağlıklı

Merhabalar öncelikle tüm çocuklara Allahtan acil şifalar diliyorum ,bizlere de sabır. Benim de anal atrezi anomalisi olan bir kızım var şuan 4aylık hastalık ve ameliyatından daha çok pişik ve yaralarıyla uğraşıyoruz denemediğimiz krem yapmadığımız işlem kalmadı çocukları şifa bulan arkadaşlar bu pişik ve yaralara ne gibi işlem yaptı , hâlâ bu başlığı takip eden arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi çok çaresizim sırf pişiğin sızından uyumadığı için kilo alamıyor 4aylık 3buçuk kg bu şekilde devam ederse diğer ameliyatları çok geçikecek lütfen beni bilgilendirirseniz çok sevinirim..
cevap yazdım ama yeni üye olduğum için fark etmeden normal yorum gibi yazmışım yukarıda benim kullandığım kremler yazılı ama siz yinede bir cerraha danışın farklı olabilir benimki 1 aylık yeni yaralar olustu

X