Citoles 10 mg kullananlar mı etkileri veya yan etkileri neler?

BKO

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
50
67
Panik atak için doktorum bana citoles 10 mg verdi ilk 4 gün 5 mg sonrası 10 mg devam etmemi söyledi ama ben ilacı korktuğum için kullanmadım . Son zamanlarsa panik ve kaygı hali beni çok yordu. Göğsümde ağrı nedeniyle acile gittim kan değerlerim temiz çıktı kalbinde bi problem yok dendi ama ben buna inanmadım günlerce kafamda “ kalbimde bi problem var kalp krizi geçirip ölücem “ düşüncesi vardı. Bi kaç gün önce tekrar atam geçirdim ve soluğu yine acilde aldım ekg çekildi kan alındı hepsi temiz ama ben buna ikna olamıyorum etrafımdaki herkese “ ekg temizse kalbimde problem yoktur dimi “ diye soruyorum artık baya yoruldum bu durumdan ama ilaca başlamaya da korkuyorum

Ben de yıllarca ilaç almamaya yemin etmiş gibiydim ilk 3 ay pek etkisini görmedim şuan kendiliğinden birçok fobim geçti daha rahatım neden bu kadar direnmişim dedim kendime. Bence başlayın. Panik atak ne berbat bir şey iyi bilirim. Hiç atak falan kalmadı. Hafif ankisiyetem var hala.

Sesten rahatsız olduğumu söyleyip doktora gitmiştim. Bunun tedavisi yok ama rahatsız olduğunda kullanman için bir tane hafif ilaç yazıyorum dedi. Yani ağır bir antidepresan değil bence. Ha ben de daha kullanmadım, bir fikrim yok o yüzden.

Panik atak için doktorum bana citoles 10 mg verdi ilk 4 gün 5 mg sonrası 10 mg devam etmemi söyledi ama ben ilacı korktuğum için kullanmadım . Son zamanlarsa panik ve kaygı hali beni çok yordu. Göğsümde ağrı nedeniyle acile gittim kan değerlerim temiz çıktı kalbinde bi problem yok dendi ama ben buna inanmadım günlerce kafamda “ kalbimde bi problem var kalp krizi geçirip ölücem “ düşüncesi vardı. Bi kaç gün önce tekrar atam geçirdim ve soluğu yine acilde aldım ekg çekildi kan alındı hepsi temiz ama ben buna ikna olamıyorum etrafımdaki herkese “ ekg temizse kalbimde problem yoktur dimi “ diye soruyorum artık baya yoruldum bu durumdan ama ilaca başlamaya da korkuyorum
Tatlım ben kullandım citolesi çok hafif bir ilaç yan etkisi de pek yok ilk günler halsizlik olabilir. Ben laroxyl ile birlikte kullanmıştım. Baya rahatladım anksiyete var bende de. Bir de gerilim tipi baş ağrısı. Güvenle kullanabilirsin.

Başka bi sıkıntıdan dolayı kullanmıştım bu ilacı ve bana çok iyi gelmişti.
Nişanlısından ayrılan arkadaşım da o dönem çok zorlanmıştı ve doktor önerisiyle kullandı o da rahat atlattı ayrılık sürecini.
Yani doktor veriyorsa bi bildiği varda veriyor. Neyin inadı bu?

ben de panik atak hastasıydım , ara ara kalbime ağrılar girer sürekli hastaneye koşardım ekg çektirirdim ,kaç kere kardiyoloji muayenesi oldum bilmiyorum , çok ağlayıp korkuyordum iyice psikolojim bozulmuştu. Sonra dedim böyle olmayacak hayatımı zehir etmiştim hem eşime hem kendime , gittim psikiyatriye anlattım bana da bu ilaç yazıldı , ilaçlara çok çok hassasiyetim olmasına rağmen , hiçbir sıkıntı yaşamadım , normalde ilaç kullanmayı asla sevmem ve direnen biriyim ama iyi geldi ilaç bana.. eşim de farketti iyi geldiğini ondan sonra da yavaş yavaş toparladım ,bence deneyin size de iyi gelecektir etkisini 2 ayda görürsünüz ,ön yargılarınızı kurup iyileşmek için adım atın ,geçmiş olsun 🧡
Merhaba ben anksiyeteyle yıllardır savaşıyorum. İlaçlara çok hassasiyetim var ama hiç bir sıkıntı yaşamadım demişsiniz yorumda. Benim de ilaçlara hassasiyetim var lakin bişey öğrenebilirmiyim sizden kan grubunuz nedir. Bu ilaçlar kan grubuna göre mi acaba hassasiyet vermiyor. Bende kullancam lakin anksiyete belası yüzünden bir türlü bana kullandırtmadı

Ben 5 yıldır anksiyete çekiyorum kan grubum 0rh+ acaba kan grubuna göre farklılık gösterebilir mi Antidepresanlar 2 yıl psikologa gittim düzeldi sandım hemen ardından 1 yıl düzeldi diğer 2 yıldır fena boğuşuyorum psikolog ilaç kullanman gerek dedi iyi bakalım kullanırız dedim psikayetriye gittim citoles 10 mg den birde gece uyku ağızda eriyen tablet yazdı. Ben ha kullancam derken bide yan etkileri okudum iyice korktum panik atak anksiyete bende curla var. Neler yaşadım yıllardır ne rahatsızlıklara soktu depresyon akatizi vb. Derken anksiyete gerçekten çok lanet bir rahatsızlık çekenler biliyor heleki benim gibi çekenler. Ben bu rahatsızlığı sadece binde bir kişide var sanıyordum lakin baya çokmuş onuda bu sitede öğrendim. Allah sonumuzu hayır etsin inşallah diyorum. Kan grubuna göre farklılık gösterşyormu Antidepresan damla onu öğrenmek istiyorum sizden

Ben senelerce 50 mg selectra kullandım. Evlenirken düğün üstü etraftan herkesin çocuğun geri zekalı olur, düşük yaparsın, otizmli olur hatta çocuğun olmaz bile demeleri yüzünden bıraktım. Evlendim 4-5 ay sonra yine geri geldi. Hem de öyle bir ağır geldi ki… doktoruma endişelerimi anlattım. Yeni nesil antidepresanların güvenilirliğini anlattı uzun uzun. Daha ağır rahatsızlıkları olup çocuk sahibi olanları anlattı. Araştırmaları gösterdi. Bir araştırmada antidepresan kullanan kadınlarla kullanmayan kadınların çocuklarının otizmli olma oranının aynı olduğu yazıyordu. İlk 3 ay kullanmamaya gayret edeceğiz o da antidepresan olduğu için değil ağrı kesici bile almamaya dikkat etmemiz gerektiği için vs vs uzun uzun anlattı şimdi yanlış bişey aktarmak istemiyorum. Velhasıl ben de ilaca tekrar başlamak istemiyordum ancak mecbur kaldım. Yalnız ben de uzun yıllar kullanmama rağmen bu ilaç bana zarar verecek diye kendimi şartlamışım sanırım. Yıllarca kullanırken hiç bir yan etkisini görmediğim ilaç bütün yan etkilerini göstermeye başladı. Ben de kendimce şöyle bi yol çizdim. 50 mg yazılan ilacın yarısını içiyorum. Bol bol anksiyeteyi nasıl yenebilirim diye araştırmalar yapıyorum. Terapi fiyatları malum o yüzden mecbur kendim çare bulmaya çalışıyorum. YouTubedan çok faydalı içerikler buldum. Özellikle özlem özsoylar bütün videolarını izlemenizi tavsiye ederim. Büyük ihtimalle ilacın yarısını içtiğim için hala ataklar geçiriyorum ara sıra. Ama daha az hasarla diyebilirim en azından eve ambulans çağırma, acile koşma, çeşit çeşit branşlardan sıra alma derdi bitti. Aralık ayından beri hiç ambulans çağırmadım ve grip olmam dışında acile koşmadım ama her regl öncesi en az 1 atak geçirdim. Diyeceğim o ki terapi bile alsanız bir dönem ilaçla desteklemek zorundasınız. Kendinizi bilimin güvenilir kollarına bırakın 😂 ve bu eziyetten kurtulun. Yalnız değilsiniz, ilacınız da düşmanınız değil.

Bu arada benim annem ve kız kardeşim de citoles kullanıyorlar. Biri 10 mg biri 20 mg. Annem yaklaşık 15-16 yıldır panikle atak hastası. Citolesten önce bu ilacın adı başka bişeydi şimdi hatırlamıyorum. Citoles çıktığından beri annem daha neşeli hatta kendisi de bulandan Allah razı olsun bununla daha iyi hissediyorum diyor. Kardeşim de memnun senelerdir mg değişmedi. Yalnız annemde el titremesi yaptı. Doktor değiştirelim demesine rağmen vazgeçmiyor. İlla ki ufak tefek yan etkileri olur diye düşünüyorum sonuçta bonibon yutmuyoruz ama kar zarar oranını hesaplarsak stresin ve kaygının verdiği zararı hiç bir antidepresan vermez diye düşünüyorum

KorkMa aynı ilaci kullanıyorum ilacına devam et benim ilerledi sanirim şuan daha kötüyüm 10 gün önce acillik oldum goz kaymasi ile birlikte bayginlik geçirdim aynı anda hem kalp atışı hızı 134 hemde tansiyon yükseldi acildeki doktor panik atak diyor ilacimdan 4 tane kalmıştı devam ettim şuan oda bitti piskiatri randevumu bekliyorum sende daha kötü olmadan ilacını kullan ve doktorundan habersiz birden birakma

Tatlım ben kullandım citolesi çok hafif bir ilaç yan etkisi de pek yok ilk günler halsizlik olabilir. Ben laroxyl ile birlikte kullanmıştım. Baya rahatladım anksiyete var bende de. Bir de gerilim tipi baş ağrısı. Güvenle kullanabilirsin.
Merhaba laroxyl kaç mg içiyorsunux? Kilo aldınız mı? Alışmanız ne kadar sürdü?
Bana nörolog verdi ama korkuyorum içmeye. 3-4 antidepresan denedim hepsi ciddi yan etki yaptı. Bırakmak da ayrı sıkıntı biliyosunuz.

İlacı kullandınız mı nasılsınız simdi

Merhaba kizlar. Doktor bana da citoles yazdi. 5-6 ay kullan dedi. Yaninda kendi isteğimle tranko buskasta yazdi. Onu daha önce de kullandim. Kaygi sinirlilik stress var ama asıl konu 2 aydir geçmeyen sol tarafimi baştan ayağıma kadar kapsayan ağrı. Masaj yapmaktan ellerim koptu ağrı kesici etkisiz. Bu ağrılar asıl sinirimi bozuyor hayat kalitemi düşürüyor.. bundan dolayi doktor söylemese de fibrmioloji ağrı olduğunu düşünüyorum umarim bu antidepresan iyi gelir çünkü artık dayanamıyorum nerem agradigini teyit edemiyorum anlatamıyorum da.

X