Citoles 10 mg kullananlar mı etkileri veya yan etkileri neler?

BKO

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
50
67
Panik atak için doktorum bana citoles 10 mg verdi ilk 4 gün 5 mg sonrası 10 mg devam etmemi söyledi ama ben ilacı korktuğum için kullanmadım . Son zamanlarsa panik ve kaygı hali beni çok yordu. Göğsümde ağrı nedeniyle acile gittim kan değerlerim temiz çıktı kalbinde bi problem yok dendi ama ben buna inanmadım günlerce kafamda “ kalbimde bi problem var kalp krizi geçirip ölücem “ düşüncesi vardı. Bi kaç gün önce tekrar atam geçirdim ve soluğu yine acilde aldım ekg çekildi kan alındı hepsi temiz ama ben buna ikna olamıyorum etrafımdaki herkese “ ekg temizse kalbimde problem yoktur dimi “ diye soruyorum artık baya yoruldum bu durumdan ama ilaca başlamaya da korkuyorum

Panik atak için doktorum bana citoles 10 mg verdi ilk 4 gün 5 mg sonrası 10 mg devam etmemi söyledi ama ben ilacı korktuğum için kullanmadım . Son zamanlarsa panik ve kaygı hali beni çok yordu. Göğsümde ağrı nedeniyle acile gittim kan değerlerim temiz çıktı kalbinde bi problem yok dendi ama ben buna inanmadım günlerce kafamda “ kalbimde bi problem var kalp krizi geçirip ölücem “ düşüncesi vardı. Bi kaç gün önce tekrar atam geçirdim ve soluğu yine acilde aldım ekg çekildi kan alındı hepsi temiz ama ben buna ikna olamıyorum etrafımdaki herkese “ ekg temizse kalbimde problem yoktur dimi “ diye soruyorum artık baya yoruldum bu durumdan ama ilaca başlamaya da korkuyorum
Panik atak icin ilac kullanmaktan neden korkuyırsunuz ki anlamadım? Profesörsünüz her gün bir deney üstünde çalışmıyor veya ucak ucurmuyorsanız korkmanız icin bi sebep yok( konsantre olmak acısından söyledim) ilac ictiği icin intihar eden, etrafına zarar veren bir insan da görmedim. Ama ilac icmediği, tedavi görmediği icin etraafını sıkan görüyorum

ilaca başlamaya korkman da aslında panik atağınla bağlantılı bi durum. acaba bir şey olur mu vs. gibi. prospektüsleri okuyunca ben de korkuyorum bazen ama onları yazmak zorundalar endişe etme o konuda. bence başka bir psikiyatriste gidip ikinci onay alman seni rahatlatır. bu stres sana zarar verir çünkü.

Hayatı kendine işkence etme Citoles 10 mg yüksek bir ilaç değil üstelik ilk 5 mg ile başlayacaksınız o kafadaki kalbinde hiçbir sorun yok demenize çok zor inanıyor öyle böyle değil
Gerçekten bir haftada hayatım zehir oldu gibi bi şey 2 kez acile gittim kalple alakalı hiç bi problem çıkmadı ama kafamın içini ikna edemiyorum bi türlü

İlaç napacak yahu herkes şeker gibi kullanıyo zaten. Antidepresansız bu dünya çekilir dert değil aslında. Bi süre ben de anksiyete için kullandım yine kullanmaya başlasam iyi olacak aslında

İlaç napacak yahu herkes şeker gibi kullanıyo zaten. Antidepresansız bu dünya çekilir dert değil aslında. Bi süre ben de anksiyete için kullandım yine kullanmaya başlasam iyi olacak aslında
Bende muhtemelen yarın başlicam çünkü ha öldüm ha ölücem diye yaşanmaz. Tabi ataklar da cabası

Gerçekten bir haftada hayatım zehir oldu gibi bi şey 2 kez acile gittim kalple alakalı hiç bi problem çıkmadı ama kafamın içini ikna edemiyorum bi türlü
😂😂 yanlız olmadığıma sevinsem mi yoksa ikimiz adına oturup hüngür hüngür ağlasam mı bilemedim
Bir haftadır dedıgın gercekten bır haftadırmı panık ataklar yasıyorsun
Valla ben cok uzuldum cok agladım boşver gecmedı 😬
Bır psıkıyatıra artık bende bısey var kımse bulamıyor ,bana bişey olursa hakkım haram olsun dıye bagırıp durdum
Cnku hergun acıldeyım ,gunluk farklı polıklınıklerı gezıyorum ..yetmıyor aynı branşın 3 4 doktoruna gırıyorum
Gecelerıde acıldeyım
Biley Yok dıyorlar
En son psıkyatrı doktoru korkma ölmeyeceksin ama ölene kadar sürüneceksin dedi
Ozaman sacma gelmıştı ama sımdı haklıymıs dıyorum
Ama ben ılacları 3 4 ay ıcıp bıraktım
Ona baglıyorum .tedavıyı tam olmadım
Suan doktor korkum ılac korkum,ıgne serum ,dıscı hersey var
Onun ıcın bır haftadır olan bıseyse senın uzerıne bu hastalık yapısmadan ilacını iç
İnsallah kurtulursun

Ben aynı durumları yaşadım burada topiğim de var terapi aldım ama bu süreçte ilaç desteği şart benim vücudumda çektirmediğim yerim kalmmaıştı sayısız kan tahlilleri akciğer filmleri emarlar sonra psikolojik hastalıklara taktım ben şizofren miyim 6 ay doktor doktor ben şizofren miyim diye gezdim berbat bir şey bu ilacı için kendinize işkence etmeyin zaten ilaç etki etmeye başlayınca rahatlarsınız kalbe ben de taktım bacaklarımda damarlara bile baktırdım bu ara yine biraz kalbe takmaya başladım

Ben aynı durumları yaşadım burada topiğim de var terapi aldım ama bu süreçte ilaç desteği şart benim vücudumda çektirmediğim yerim kalmmaıştı sayısız kan tahlilleri akciğer filmleri emarlar sonra psikolojik hastalıklara taktım ben şizofren miyim 6 ay doktor doktor ben şizofren miyim diye gezdim berbat bir şey bu ilacı için kendinize işkence etmeyin zaten ilaç etki etmeye başlayınca rahatlarsınız kalbe ben de taktım bacaklarımda damarlara bile baktırdım bu ara yine biraz kalbe takmaya başladım
Çok zor gerçekten ya hala sabah kalkıyorum acaba kalbimde bi şey mi bar diye sürekli kendimi dinliyorum panik atak geçirdiğimde sanki boğuluyo gibi oluyorum nefesim yetmiyo gibi oluyo aslında derin nefes alabiliyorum ama işte.

Çok zor gerçekten ya hala sabah kalkıyorum acaba kalbimde bi şey mi bar diye sürekli kendimi dinliyorum panik atak geçirdiğimde sanki boğuluyo gibi oluyorum nefesim yetmiyo gibi oluyo aslında derin nefes alabiliyorum ama işte.
Bu ara benim de oluyor bayadır iyiydim akıllı saatim var nabzım düşük sanki diye kafaya takıyorum bayadır terapiye gitmedim yarın gideceğim inşallah ilaç içmiyordum iyiydim bu ara yine bi anksiyete ataklar coştu

Bu ara benim de oluyor bayadır iyiydim akıllı saatim var nabzım düşük sanki diye kafaya takıyorum bayadır terapiye gitmedim yarın gideceğim inşallah ilaç içmiyordum iyiydim bu ara yine bi anksiyete ataklar coştu
Bende bugün gidicem psikoloğumda randevum var onunla da konuşup öyle başlayacağım ilaca

ben de panik atak hastasıydım , ara ara kalbime ağrılar girer sürekli hastaneye koşardım ekg çektirirdim ,kaç kere kardiyoloji muayenesi oldum bilmiyorum , çok ağlayıp korkuyordum iyice psikolojim bozulmuştu. Sonra dedim böyle olmayacak hayatımı zehir etmiştim hem eşime hem kendime , gittim psikiyatriye anlattım bana da bu ilaç yazıldı , ilaçlara çok çok hassasiyetim olmasına rağmen , hiçbir sıkıntı yaşamadım , normalde ilaç kullanmayı asla sevmem ve direnen biriyim ama iyi geldi ilaç bana.. eşim de farketti iyi geldiğini ondan sonra da yavaş yavaş toparladım ,bence deneyin size de iyi gelecektir etkisini 2 ayda görürsünüz ,ön yargılarınızı kurup iyileşmek için adım atın ,geçmiş olsun 🧡

Doktor vermiş ilacını, korkuyorum deyip kullanmıyorsun da bizim tıptan bağımsız tavsiyelerimizden mi korkmayacak yapacaksın?

İlacını kullan, hepimiz kullandık bir dönem. Yan etki falan olduğunu kimsede duymadim

Ben kullandım, hiç bir yan etki yaşamadığım gibi şükür agorafobim defoldu gitti. 13 yıl oldu çok mutluyum.
Hayatı kendine eziyet haline getirmekten vazgeç ve ilaca basla

X