Kaynak, Postiş, Çıtçıt, Peruk Çıtçıt saç kullananlar, çıtçıt saç boyaları, çıtçıt saç bakımı

Merhaba ben nerdeyse 10 yıldır kullanıyorum fakat benim aldığım işlenmemiş doğal saç kendi saçımdan örnek verip özel yaptırmıştım hala kullanıyorum ilk 2 sene boya maşa vs hiç uygulamadım ama sntasında uyguladım hala da uyguluyorum ve çok memnunun yaklaşık 10 yıl önce aldığım çıt çıt 550 tl di o zaman
Birde tabi uygun fiyatlı olanlar genelde uzun süreli olamıyo malesef karışım yapıyolar çnkü

Selam hanımlar, ben şu ara çıtçıtlara merak saldım ve fakat tamamen bilgisizim.
Haftaya kuaförüme uğrayıp bilgi isteyeceğim, biraz da netten kurcalayıp bakınıyorum videolara ama doğrudan kullananlardan yorum almak istedim bir de.

Bana biraz anlatsanıza sentetik, doğal vs. hangisi daha kullanışlı ya da işte illa doğal saç olmasa belli oluyor mu, tuhaf mı duruyor?
Hangi markalar iyi, kullanıp memnun kaldığınız markalar neler, nereden sipariş verdiniz?
Fiyat aralığı ne olmalı, "Şu fiyattan aşağısı zaten çöptür, şu fiyattan yukarı olamaz kazıktır bu arkadaşım" filan diyebileceğiniz sayılar?
Çıtçıt bakımı-boyası, kullanımı nasıl? Kullanışlı mıdır, rahat mıdır, nasıldır?
Çıtçıt saç kullanımında/alımında yapılan hatalar, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Tecrübe edenler her yönüyle anlatır, bilgi verirse çok sevineceğim.
Hiç kullanmadım, kuzenim kullanırdı memnundu gayet çok güzel dururdu doğal gibi.

Haftaya kuaförüme uğrayıp bilgi isteyeceğim, biraz da netten kurcalayıp bakınıyorum videolara ama doğrudan kullananlardan yorum almak istedim bir de.

Bana biraz anlatsanıza sentetik, doğal vs. hangisi daha kullanışlı ya da işte illa doğal saç olmasa belli oluyor mu, tuhaf mı duruyor?
Hangi markalar iyi, kullanıp memnun kaldığınız markalar neler, nereden sipariş verdiniz?
Fiyat aralığı ne olmalı, "Şu fiyattan aşağısı zaten çöptür, şu fiyattan yukarı olamaz kazıktır bu arkadaşım" filan diyebileceğiniz sayılar?
Çıtçıt saç kullanımında/alımında yapılan hatalar, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

evlenmeden önce profesyonel modern halk oyunları danscısıydm sahnede mecburıydı uzun gur saclar bu sebeple kullanmıslıgım var eger arada bir takmak istiyorsan dene güzel oluyor hop br gun uzun hop brgun kısa oluyor ama uzun sure uzun olsun istiyorsan kaynak yaptır derim ben boncuk kaynak kullandm bir kere sadece micro keratn yaptrdm kuafor den dolayı saclarm asırı dokuldu aralarda sac acıkları oldu.. Boncuk kaynakta ise cıkardıgınız zaman uclarda saç kalır ama korkmayn onlar nrmalde dokulen ama bncukdan dolayı dusmeyen saclarnızdır.. Bide smdi yeni cıtcıtlar cıktı sön ve maşa yapabiliyorsunuz fakat gerçek saç degl uzun süre kullanmayacaksanz ondan almanızı öneririm gerçek saç blmak zor ıcınde işlenmıs plastk hep oluyor ha harbıden gerck sacta bldugunuzda bıraz pahalıdır inşallah yardımcı olmuşumdur

Ben kaynak taktırmıştım, ablam ise çıtçıt kullanıyordu. Gerçek saçtandı ikimizinkide. Kaynak aşırı derecede saçlarımı döktü özellikle çıkartırken. O yüzden çıtçıt çok daha mantıklı gözüküyordu ablamdan gördüğümde. Saçların ince telliyse tutunması zor olabilir. Mesela bi süreden sonrasında gün içerisinde aşağıya iniyor tokalsrı

Kullanmıştım gerçek saç olanını almıştım ama sürekli düz fon çektirir kuaföre takdirdim sadece o gün saçında kaliyor eğer titiz ve rahatına duskunsen yatamıyorsun zaten kafaya batıyor gerçek saçta istedgin gibi şekil yıkama yapabilirsin ama kendi saçınla telleri aynı olmasına dikkat et ve rengine

Deli gibi uzun saç istiyosanız taktırın yoksa hem saçınızı yıpratır hem canınızı yakar hem kaşımtı yapar ... ben keratin kaynak kullandım takılırken rahatsınız ama sökülürken canınız yanıyo ve saçlarınız dökülüyor ayrıca taktığım süre boyınca saçlarım kaşındı dibi birbirine karıştı ... ama illaki yaptırıcam diyosanız aksarayda baya ucuza satılıyo ve takılıyo instagramdanda bakabilirsiniz çıt çıt çok ucuz bir görüntü kaynak çeşiti olarak boncukta öyle . En guzel secim keratindir

Canim bende hic kulanmadim o yüzden bir bilgim yok

Dugunum icin almistim. Gercek sac. Sonrasinda birkac kez daha taktim ama sacimi kisa kestirince ve boyamayinca cok farkli olduklari icin kullanamadim. Oyle duruyorlar. Ozel gunlerde takilabilir ama ben gunlukte usenirim kullanmaya. Zaten iki cocukla sacimi tarasam ona sukur 😁

Ben kullanmadım ama kullanan kuzenim var gerçek saçın yanında hiç taranmamis saç gibi duruyor kötü görüntü oluyor iyisini kullanıyor ama sürekli elinde bı tarak taraman gerekiyor doğal yollardan saçını cogalt bence

Çıtçıt yerine yarımaylar çok daha iyi ben düğünüm için aldım 1 kerelik takıcam diye ama hata edip kaliteli sentetik aldım güya ısıya dayanıklıydı ucuzda değildi bu arada maşayı sürer sürmez yandı. Sakın o hataya düşmeyin 600 700 tlden aşşası çöp hatta bir yerde 1000 tlye bulmuştum hem gür hem çok kaliteliydi bence iyi bir para ayırıp ömürlük kullanın..

gerçek saç daha doğal tabi ki ama ben takıntılı olduğum için sentetik kullandım. uygununu bulana kadar da avondan tut, yurtdışından getirtmeye kadar bir sürü markayı/ürünü denedim. saç yapısına uygun, yapay durmayan ürün bulmak için uğraşmak gerekiyor.

Ben kullandım gerçek saçtan olmalı diğer sentetiklere dön çekilmiyor. Fiyatları 800-1500 arası saçınızın durumuna göre benimki sekiz parça kendi rengim saçları normalde yıkıyor ve dön cekebiliyorsunuz yani hijyen sorunu yok ben dikişleri yıpranmasın diye hep kuaförde yıkattım arada taktırırım çok güzel duruyor kaynaklar benim fikrimce gereksiz yük ben kaynağa çok para verdim biraz kullanayım diye bir ay dayababildim. Çıt çıt iyi istediğinde elinin altında rengine ve boyutuna dikkat etmek gerek

Ben çıtçıttan vazgeçemiyorum aslında ne yapmak istediğiniz önemli. Benm saçların yanlarda uzaması olmuyordu. Diplerden potluk yapıyordu çıtçıt.
Gerçek olması çok önemli.
1 gerçek yani doğal senilen bir çok saç Jakarta. Yani 3. 4. Kalite falan. 1 ve 2. Kalite saçlar ister çıtçıt olsun ister kaynak olsun yerli diye geçer.
Düz saç diye satan da vardır ama o saç düz anlamında değil.
Çok az saççıcda bulunur.
Tarlabaşında birkaç yerde kadıköyde nispeten daha şık yerde bulunur.
Gramı 10 tl gibi bir fiyatın aşağısında zordur ama ne kadar alacağınıza da bağlı (en iyisi)
Biraz boyalı ise bu fiyat 5 lere kadar düşer. Bunu da civardaki terzivari saççılarda bulursunuz.
2 yıl arayıp bol bol saç biriktirmiş biri olarak ğaylaşacağım daha çok şey var.. Özet yapmaya çalıştım.
Çok çok dikkatli olun aman diyim.
Tartılırken yapılan tokalı tartmalara da meydan vermeyin her şeyden önce başınızı ağrıtıyor toka olmasın demiyorum ama hafif olsun.

Yorumlar için çok teşekkür ederim hanımlar, çok sağ olun.
Çıtçıt saç konusunu biraz daha düşünmeye karar verdim, acele etmeyeceğim. Alacağım muhtemelen ama. :))

Şöyle ki "Bakım, yıka, kurut, tara, fönle-tak çıkar-sürekli bir ayarlama-kıvırcıklaştırma vb. işlem ile kendi saçına yedirme-karıştırma" vs... Bu kısım beni ekstra çaba gerektireceği için kuvvetle yıldıracak, bakım konusunda tembel olduğum doğrudur.

Bilgi de vereyim, saçlarım az değil, çok gür de değil, normal ve pek çok kişiye göre zaten dolgundur.
Saçlarımın boyu omzumdan 4 parmak kadar uzun, çabuk uzamaz saçlarım ama bana rağmen uzar, yani hiç bakımdır bilmem nedir yapmadığım halde uzar, biraz ilgilensem daha düzgün beslensem, çabuk ve sağlıklı uzayabilme potansiyeli var. Ama ben sıkılırım kestiririm zaten biliyorum kendimi, bariz dökülüp mahvolmadıkları sürece, benim için ekstra gayrete değmez.

"İlle de en doğal ve fark edilmeyen görünümde olmalı" derdim yok, çıtçıtın görünmesi de dahil beni rahatsız etmez ayrıntıya değil genele odaklıyım bu konuda, kabak gibi lens olduğu belli olan lensler de kullanıyorum, doğallık tek tercihim diyemem yani, sıkılırsam, gözümde-saçımda bir şeylerim değişir, aynada değişmiş olurum rahatlarım, olay bu.

Derdim "Saçlarım hep uzun upuzun olsun" değil, tipimden sıkılıyorum ve boyayıp-kestirip durmayayım (Çünkü kestirince de pişman oluyorum uzamasını bekleyene kadar) diye farklı şeyler düşünüyorum; sıkılır yine kısa kestirebilirim belli olmaz ama istediğimde sırtıma kadar da uzun kullanabileyim, sıkıldıkça tak-çıkar değiştirip durabileyim diye istiyordum ama "Uğraşı" kısmını biraz daha düşünmek istedim şimdi. Ben sanırım daha basit düşünmüşüm "Direkt takar tararım tamam, sonra çıkarırım" böyle bir şey düşünüyordum ancak boy ayarlamasından ayrıca fönlenmesine kadar ciddi bir uğraştan bahsedilince biraz daha uyandım meşakkatine. :)

Notlarımı da aldım verdiğiniz bilgiler sayesinde çok teşekkür ederim, kuaförüme de sorunca tam olacak.
Gram hesabı, ağırlık yapabileceği, parlama, uzun ömürlü kullanım, boy için katlı kesim gerekeceği, ayarlamalar, çeşitli işlemlere hangisi dayanıklı filan bilmiyordum mesela, standart olur sanıyordum, gerçekten çok ayrıntı güzel bilgiler geldi fiyat da oluştu kafamda, hepinize çok teşekkür ederim. K Kazen Müdürüme de ayrıca teşekkürler.

Son düzenleme:
Ben çok uzun zaman hem yarim ay hem 8 parca çıtçıt kullandim. Eğer uzun ömürlü olsun istiyorsanız tamamı gerçek sac olandan alın ama onlarda 500-600 civarı bişey. Bazen kötü kırpıksactan yapiolar onlar çok kötü duruyor. Bazıları da yari sentetik yarı gerçek sac oluyor. Uygun fiyatli ama iki üç maşa sonra mahvoluyor zaten boya da tutmuyor.
Ben sentetik olanı çok önermiyorum açıkçası. Bir de internetten almayın mümkünse bir perukcu ya da sac merkezine gidip alin. 200 gram diyor sac bir geliyor tmm 200 gram ama altı kedi kuyruğu gibi.

Kullandım .hala kullanıyorum. Çok uzun ömürlü olur gerçek saç. Boyasız en doğalını alıcaksın.gramına dikkat et. Gür olsun.yarımay olsun.kaynakta kullandım.ama onu 2..ayda bir çıkartıp tekrar taktırmak gerek . Ben uzun ömürlü olması için ve saç yıpranmasın diye çıtçıt tercih ettim

Ben çok heveslenip boncuk taktırmıştım enseden iki tane renkli gerçek saç 🤦🏻‍♀️ Ve mantar oldum 🤦🏻‍♀️ Aylarca çektim nerden olduğunu bilmediğin bi saçı sakın alma derim pişman oldum pişman olma

X