Çikolataya Hayır Demeliyiz

PIRILLL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2011
97
0
Her şeye tamam da çikolataya nasıl hayır diyebilirizzz???? bana yardım edin lütfen.... :) öğrenciyim zaten doğru düzgün beslenemiyorum bir de çikolataya hayır diyemiyorum ne olacak halim :) benim gibi olanlar vardır :) özellikle regl dönemimde tek mutluluk kaynağım resmen çikolata oluyor diyet listelerini uygulasam da regl dönemimde kilom tavan yapıyor :)

aynı dert bende de var güzelim ya:KK17:kelin merhemi olsa başına sürermiş hesabı:KK1:şimdi ne desem ben sana.ama kırmızı elma yemek biraz o tatlı isteğini köreltiyor elmayı deneyebilirsin canım
tabi biraz da irade meselesi bu çikolata,ben iradesiz olduğum için almıyorum artık eve çikolata falan.çünkü kendimi biliyorum olursa yerim:KK1:

teşekkür ederim cevap için canıım :)))) aynen ya of bilemiyorum yani napsam netsem ... ama bende almıcam artık varsa da uzaklarda durucak en mantıklısı bu sanırımm:) elmayı da denemeliyim aslında doğru anlık bir istek oluyor bal bile yesek yetiyorr :)

Her şeye tamam da çikolataya nasıl hayır diyebilirizzz???? bana yardım edin lütfen.... :) öğrenciyim zaten doğru düzgün beslenemiyorum bir de çikolataya hayır diyemiyorum ne olacak halim :) benim gibi olanlar vardır :) özellikle regl dönemimde tek mutluluk kaynağım resmen çikolata oluyor diyet listelerini uygulasam da regl dönemimde kilom tavan yapıyor :)

Ne yazıkki çikolataya hayır deme yöntemi yok :KK70: yicez artık azar azar :KK70::KK70:

çikolatayı kim hayatından çıkarabilir ki :) abartmadan yiyebilirsiniz. 1-2 tane. tabi o da bitter olacak. :KK37:
fazla yememek lazım ama ne yazık ki ben de engel olamıyorum bazen. bitter de sevmem zaten. bol sütlü bol kalorili :KK53:

bu forumda çook eskiden açılmış bir konu vardı barçman (isimde harf hatası olabilir) diye bir üye açmış yanlış hatırlamıyorsam. krom kapsulunden bahsediyordu. ben de kullandım öğrenciyken **** kapsulunu çikolata isteği kalmıyor, odanızda bile olsa canınız istemiyor. günde 1 tane alıyordum, tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ben de tam bi çikolata bağımlısıydım fakat çikolata canım istediğinde tarçın yedim (çay kaşığının ucu kadar)
75 kilo 1.80 boyundaydım o zaman.
fakat çikolatayı kesip onun yerine tarçını deneyince büyük fark oldu şuan 62.6 kiloyum ve gayet mutluyum . :)

Çikolata vazgeçilmez yiyeceğim.Yemek yemesem de olur ama çikolata yemezsem olmaz.Evde oldu mu hele dayanamıyorum.: ((

merhaba çikolata maalesef hepimizin derdi
hele ki regl döneminde kesinlikle olmazsa olmazlardan
çikolata diyeti var ama sınırı bilmek lazım
formsantenin sitesine bakabilirsiniz

Kesinlikle irade meselesi.Canının çikolata istediği bir gün kendinle inatlaş ve yeme.Sonra aklından silinip gidiyor ve sen yemediğin için mutlu oluyorsun bu sefer :)

Çikolata gerçekten psikolojik bir ihtiyaç... Bir kaç diyetisyen arkadaşım var ve bana en önemli önerileri haftada 2 kez kendime ödül mahiyetinde küçük çikolatalar hediye etmemi bunun benim zayıflama sürecimde pozitif etkisi olacağını söylediler.. Kendi deneyimimi paylaşmam gerekirse bu ödüller bana cesaret verdiği için daha istekli oldum ve işe de yaradı... Son rejim dönemimde 2ayda 8 kilo verdim haftada iki kez çikolata yiyerek =)

ikinci doğumumdan sonra çikolata konusunu abartmıştım nerdeyse hergün yiyordum.oğlum şuan 5 aylık ve 5 kilo fazlam var:26: zamanla gider onlar çok dert etmiyorum ama tatlı ve çikolata konusunda 1aydan beri kendimi frenliyorum.eve almıyorum, alırsam içimde bi ses sürekli git onu ye diyor:KK1: krize girdiğimde süte yada elma dilimine tarçın serpiyorum.tarçın, tatlı krizinde epey etkili.regl dönemlerimde kendimi biraz(abartmadan) şımartıyorum çikolatayla bu da bi gerçek:KK17:

kan şekerinin düşmesinin tek sebebi öğün atlamakmış...arkadaşında da dediği gibi haftada an fazla 2 kez ikindi vakti bilhassaa bitter çikolata yenebilir...

kan şekerinin düşmesinin tek sebebi öğün atlamakmış...arkadaşında da dediği gibi haftada an fazla 2 kez ikindi vakti bilhassaa bitter çikolata yenebilir...

valla ben rejim yaptıgım zaman herşyden kesebiliyorum ama çikolatadan aslaaaa :KK9: o benim vazgeçilmezim ayrıca hiçte çikolata kilo yapmıyo ben hergün yiyen biri olrak ayrıca rejim yaptıgım zamandada hergün yiyodum,öylede bi güzel zayıfladımki :KK9: çikollata benim mutluluk formulümm :KK9: onsuz yapmmm ben :KK70:DDDD hemde öle bitter fln degil sütlü sütlü :KK70:DDD

X