Çıkmazdayımmm

Bu dönem ekonomik olarak herkes malesef zor durumda anlayabiliyorum.Allah yardımcınız olsun öncelikle . Ama şu araba işi eşinizin bekarlığında alınmışsa hiç bir söz hakkınız yok malesef. Benim eşim komple kendi ödediği arabayı babasına bıraktı ve hala taksitini ödüyor ama onların arasındaki parasal meseleler kendi arasında ve asla yorum yapamam. Çünkü o evde yaşarken ne anlaştılar bilemezsiniz . Kayınbabam da bugün ihtiyaç olsa varını yoğunu verir o ayrı tabi . Ama siz hiç bu konuya dahil olmayın derim . İnanın her iş yerinde böyle zorba tipler de var , idare edebildiğiniz kadar dayanın veya farklı bir iş arayışına girin en azından işsiz kalmadan değiştirirsiniz .
Haklısınız.Dayanmaya calisicam

Çok üzüldüm açıkçası..
Ne öğretmeni olduğunuzu nerede yaşadığınızı bilmiyorum ama farklı bir iş baksanız? Yada branşiniz el veriyor ise özel ders verseniz olmaz mı?
Oyleleri ile de muhatap olmayın.. Konuşmayın.
Altınlarınızi ellemeyin.
Ve tabi ki hazır da olanı takın..

BU denli sıkışıksam 3 ay sonra bırakacağım bir işteki insanları kafama takmaz işime parama bakar, seve seve çalışırdım. Bazı seyleri kendinize zul haline getirmeyin uzun yıllar mecburiyetiniz de yok o insanlara çıkın şu pskolojiden bir an evel 3 ay dayanın sallayın başı alın maaşı sonrada önünüze bakın. Mantıklısı bu.

BU denli sıkışıksam 3 ay sonra bırakacağım bir işteki insanları kafama takmaz işime parama bakar, seve seve çalışırdım. Bazı seyleri kendinize zul haline getirmeyin uzun yıllar mecburiyetiniz de yok o insanlara çıkın şu pekolojiden bir an evel 3 ay dayanın sallayın başı alın maaşı sonrada önünüze bakın. Mantıklısı bu.
Doğru söylüyorsunuz ama herkesin yapısı bir değil ben de ufacık şeyleri bile kafaya takan biriyim hasta oluyorum

Doğru söylüyorsunuz ama herkesin yapısı bir değil ben de ufacık şeyleri bile kafaya takan biriyim hasta oluyorum
Bende öyleyim diyebilirim ama mantığımıda devreden atamam ihtiyacım var cunku 3 ay degilmi bu iyi gecinirim alttaan alirim canımı sıkmasınlar diye ve çalışmaya devam ederdim .. ha çok asabınız bozulduysa calisirken baska bir yere basvurup sonucu bekleyip cikabilirsnz

Peki tepki nasıl gösterebilirim.Altinlari bozmak istemiyorum.Kaynim annesigilin bileziği takti.Bende mi öyle yapsam
Sen de öyle yap ona o bileziği tak. Öte yandan ben olsam oradan çıkar eldeki altını bozdururdum. Ele minnet edeceğine elindekine minnet et. Daha sonra durumunu düzeltince altın almaya çalışırsınız. Ama sen mutsuz olduktan sonra psikolojin bozulduktan sonra hiç bir şeyin anlamı yok.

Sen de öyle yap ona o bileziği tak. Öte yandan ben olsam oradan çıkar eldeki altını bozdururdum. Ele minnet edeceğine elindekine minnet et. Daha sonra durumunu düzeltince altın almaya çalışırsınız. Ama sen mutsuz olduktan sonra psikolojin bozulduktan sonra hiç bir şeyin anlamı yok.
Dimi en mantıklısı bu gibi duruyor.Şu borçlar hafiflese düzgün iş bulsam gene yaparız.bu iş beden olarakta çok yoruyor.

Ben o hatayı yaptım sen yapma.Ne olursa olsun önceliğin kpss ve bu başka işlerden geri kalan zamanla olacak bisey asla değil. Zaten insanın canına okuyor özel sektör eve geldiğinde pertin cıkmış oluyor. Calışma evinde sınava hazırlan.
Gerçekten çok haklısınız.Sinava 3 ay kaldı.Oturup ders çalışcam.Bu iş bana iyi ders oldu gerçekten.Bi yandan dershanelerle görücem mBu tarz işleri istemiyorum.3 ay eve kapanıp eğitim alan calisicam.Bu tarz işlerin sonu yokm

Çok üzüldüm açıkçası..
Ne öğretmeni olduğunuzu nerede yaşadığınızı bilmiyorum ama farklı bir iş baksanız? Yada branşiniz el veriyor ise özel ders verseniz olmaz mı?
Oyleleri ile de muhatap olmayın.. Konuşmayın.
Altınlarınızi ellemeyin.
Ve tabi ki hazır da olanı takın..
Hazır olanı takın derken annesigilin takacağını değil mi?

Bende öyleyim diyebilirim ama mantığımıda devreden atamam ihtiyacım var cunku 3 ay degilmi bu iyi gecinirim alttaan alirim canımı sıkmasınlar diye ve çalışmaya devam ederdim .. ha çok asabınız bozulduysa calisirken baska bir yere basvurup sonucu bekleyip cikabilirsnz
Şöyle ki acele bulduğum işler hep bu tarz oluyor.Kendi mesleğimde iş bakıyorum.Onda da 3 ay var maalesef

Nasil bir bilgisayarmis bu borcu icin araba, altin sattirmaya calişiyorsunuz ki?
Pc icin bunlari satmak yerine gecici calismaya devam edin bir şekilde ailesi hakli yani bilgisayar icin araba mi satilir sonra nasil alacaksiniz?

Nasil bir bilgisayarmis bu borcu icin araba, altin sattirmaya calişiyorsunuz ki?
Pc icin bunlari satmak yerine gecici calismaya devam edin bir şekilde ailesi hakli yani bilgisayar icin araba mi satilir sonra nasil alacaksiniz?
Kartlara borcumuz var biraz.Maas alamadigim sürede çok açildik.Benim düşüncem araba parasıyla komple borcu kapatmak.

X