Ciğer nerede yenir? 6 Meşhur ciğerci ustası

Editor

Edidir Edi
İçerik Editörü
12 Temmuz 2006
1.263
2.984
Türkiye'nin birçok şehrinde ciğer yemek için meşhur ciğerciler bulunmaktadır. İşte bazı öneriler:
  1. Kemal Usta: İstanbul'da Kadıköy'de yer alan Kemal Usta, lezzetli ciğer kebabı ve mezeleriyle ünlüdür.
  2. Şemsi Usta: İstanbul'da Fatih'te yer alan Şemsi Usta, ciğer kebabı, kokoreç, midye dolma gibi lezzetli seçenekleri ile tanınmaktadır.
  3. Ciğeristanbul: İstanbul'da Bakırköy, Kadıköy ve Üsküdar gibi birçok noktada şubesi olan Ciğeristanbul, lezzetli ciğer kebabı, ciğer sote ve mezeleriyle dikkat çeker.
  4. Hacı Dayı: İzmir'de Konak'ta yer alan Hacı Dayı, lezzetli ciğer tava ve mezeleriyle ünlüdür.
  5. Ciğerci Ali Usta: Ankara'da Ulus'ta yer alan Ciğerci Ali Usta, lezzetli ciğer tava, ciğer şiş ve kokoreç gibi seçenekleri ile tanınmaktadır.
  6. Adana Kral Sofrası: Adana'da yer alan Adana Kral Sofrası, Adana kebabı ve ciğer kebabı gibi lezzetli seçenekleri ile öne çıkmaktadır.
Bu mekanlar Türkiye'de meşhur ciğerci ustalarından sadece birkaçıdır. Şehirlerdeki yerel ciğerci dükkanları da genellikle lezzetli ciğer yemekleri sunarlar.

Konu eski ama yazmadan edemedim doğrusu.
Diğer illeri bilmiyorum ancak yolu İzmire düşen arakadaşlara tek önerim Bayraklı da bulunan Ciğerci Apo olacaktır.
Babadan oğula süre gelen bu efsane lezzeti mutlaka birgün herkesin tatmasını / denemesini isterim.

Ciğer hiç sevmem Edirneye gittik ve ciğer yedim.
Düşmedik bir yerim kalmadı.
O nasıl güzel bir güzellik.
Meşhur Aydın çok kalabalıktı, ara sokakta adı Aydın usta diye salaş bir yerde yedik. Muhteşemdi…

Canım Adana da ciğerci Mahmut diyorum ve susuyorum üstüne tanımam

X