Çene Estetiği çift çene ameliyatı.

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

ATK_7506

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2015
1
0
35
Merhaba sevgili kadınlar kulübü okuyucuları,

12/08/2015 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi bölümünde tarafından çift çene ameliyatı oldum. Ameliyat öncesi ve sonrasında yapılan işlemleri biraz anlatmak istiyorum.

Çene ameliyatı olmam gerektiği söylendiğinde bir çok doktorla görüştüm söylenilenler, yanlış yönlendirmeler, internette okuduklarım bende bir bilgi kirliliğine yol açtı ve bu ameliyatı olmaktan korkmuş tam vazgeçmiştim ki bir tanıdığımız vasıtasıyla hocamla tanıştım ve iyi ki tanımışım kendilerini. Gerçekten insanın kafasındaki bütün sorulara mantıklı, gerçekçi, samimi cevaplar vererek sizi hemen oracıkta ameliyat olmaya kararlı hale getiriyor. Birde tesadüfen denk geldiğim bana bir ışık olan "TRT SAĞLIK OLSUN" programında hocamın katıldığı bölümleri izleme şansı yakaladım bu programlarda yaptığı açıklamalar bana bir yol açtı ve kesinlikle bu ameliyatı olmalıyım dedim.Yine bir tanıdığımız vasıtasıyla tanışmış olduğum Hacettepe diş hekimliği fakültesinde ortodontist hocam ile tanıştık ve 8 aylık bir ortodonti tedavisi gördükten sonra her iki doktorumun da ortak kararıyla ameliyat günüme karar verildi ve ben ameliyatımı olalı 2 ay oldu. Ameliyatım 4 saat sürdü ve uyandığımda korktuklarımla karşılaşmadım tabi ki bunda işin ehli biri tarafından ameliyatın gerçekleştirilmiş olmasıydı. Dayanılmayacak ağrılarınız olmuyor yani en azından ben böyle bir sorunla karşılaşmadım. Zaten sürekli gözetim altında oluyorsunuz ödeminiz ağrılarınız olmaması için sürekli antibiyotik tedavisi, ağrı kesiciler yapılıyor. Tabi ki Hocamda bu süre zarfında kontrole gelip her zaman ki samimi sıcak güler yüzlü davranışlarıyla sizin bir kez daha güveninizi kazanıp iyi ki ameliyat olmuşum dedirtiyor. Ben 1 hafta hastanede yattım bu zaman zarfında biraz şişliklerim morluklarım oldu ama her geçen gün daha da iyi ye gittim ameliyattan 2 gün sonra ağzım bağlandı ve 5 hafta bu şekilde kaldım. 5 haftanın sonunda Hocam tarafından ağzım açıldı her şey yolunda ve şu anda ortodonti tedavim devam ediyor küçük bir sorun oluştu ama kendisine sonsuz güvendiğim Hocamın yardımıyla bununda üstesinden geliyoruz. Kısacası bu ameliyatı olmayı düşünen kişiler korkmayın ve kendinizi önce Allah'a sonra da Hacettepe Plastik Cerrahi bölümünde görev yapan hocamızın ellerine bırakın. Sizlere yardımcı olduysa bu yazdıklarım ne mutlu bana. Eğer ki merak edip sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve cevap verebilirim çünkü insanın ameliyata karar verme aşamasında bu tür bilgilere çok ihtiyacı oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
komik doktor 2015 yılında sözde hastalarına teşekkür yazısı yazdır palazlanınca da ve şikayetler gelince ihtarname ile kaldırt : )))

X