Çeyiz yapacağım ama nerden başlayayım

Ben geçen sene evlendim kategorilere ayırıp öyle alışveriş yapmıştım. İlk 1 ay küçük ev aletlerini tamamladım sonra 1 ay tabak yemek takımı borcam vs aldım. Sonra plastik ürünleri aldım sonra nevresim vs aldım öyle ayırınca daha kolay oluyor işin ama ben de küçük ev aletlerinden başlamanı tavsiye ederim şimdi bakıyorum da en çok onlar zamlanmış. 2000e aldığım şey 5 6 bin olmuş 1 yılda
Konu sahibinin evlenmesine baya zaman var biliyorsunuz bunların garanti süresi 2 yıl oluyor. O sebeple ilk başta elektronik aletleri almak avantajlı değil bence. 5 ay içinde evlenecek olsa ilk onları almalı. Mesela benim Arçelik’ten aldığım çaycıda arıza çıktı ve garantisi olduğu için hallettik. Hem çaycı hem kettle olarak kullandığım bir üründü garantisi olmasa daha zararlı çıkacaktım.

Yok canım neden bozulsun mesela ben bir marka aldım 2 yıl garantili + 1 yıl da uygulamadan taratıp ücretsiz garantiyle 3 yıl garantili yaptım *rzum markası.
Evet biz allah kısmet ederse 2025 yazında nişan sonbaharında nikah istiyoruz. Her şey günden güne pahalandığı için ben şimdiden almak istiyorum bazı şeyleri. Tencere bozulmaz mesela

Kesinlikle kücük ev aletlerini al. Asla modasi gecmiyor. Klasik ve kaliteli ürünler alirsan memnun kalirsin.
Coğu markanin ceyiz paketleri oluyor. Ben tek tek aldim ama uygun olsun dersen kampanyalari takip edebilirsin.

Gaza gelip kesinlikle fazla fazla alma. Evlendikten sonra eksikleri tamamlarsin

Herşey cok pahalı normal bir yemek takımı baktım 14 bin diyor 😅 ben 15 yıllık evlıyım bırtane normal yemek takımı alayım demiştim
Sormaz olaydım buneyaa

İnstagram indirim sayfalarını takip et, indirim neyde varsa ondan başla. Çok renkli şeyler almanı önermem kullanmadan bile sıkılıyorsun. Öyle uyguna denk geliyor ki çeyizlik ürünler
Evet birkaç tanesini takibe aldım sağolun
Kesinlikle kücük ev aletlerini al. Asla modasi gecmiyor. Klasik ve kaliteli ürünler alirsan memnun kalirsin.
Coğu markanin ceyiz paketleri oluyor. Ben tek tek aldim ama uygun olsun dersen kampanyalari takip edebilirsin.

Gaza gelip kesinlikle fazla fazla alma. Evlendikten sonra eksikleri tamamlarsin
ben elektroniklerden başlamadım elektroniklere geçerken aileleri tanıştıralım diyoruz, şimdilik tencereler bardaklar yemek takımları vs o şekilde ilerliyorum. Beyaz eşyalara mı girişsek dedik onların fiyatları çok feci
Herşey cok pahalı normal bir yemek takımı baktım 14 bin diyor 😅 ben 15 yıllık evlıyım bırtane normal yemek takımı alayım demiştim
Sormaz olaydım buneyaa
sormayın ya almaya gidiyorum moralim bozuk geri dönüyorum 🥲

Evet birkaç tanesini takibe aldım sağolun

ben elektroniklerden başlamadım elektroniklere geçerken aileleri tanıştıralım diyoruz, şimdilik tencereler bardaklar yemek takımları vs o şekilde ilerliyorum. Beyaz eşyalara mı girişsek dedik onların fiyatları çok feci

sormayın ya almaya gidiyorum moralim bozuk geri dönüyorum 🥲

Beyaz eşyanin modasi fazla cabuk gecmiyor (Technoji hizli ilerlemiyor) ama garanti acisindan sorun olabilir.

Allah yardım etsin işini kolaylasın.
Benim ortada aday adayım bile yok ama modası geçmeyecek birkaç şey aldım nevresim vs gibi. Belki dua yerine geçer fkfk

Tencere setleri, borcam setleri vs çok mantıklı. Nevresim, bornoz, havlu gibi gibi. Her türlü kullanabileceğin klasik şeyleri almaya çalış bence.
Uyum yakalamak istediğin şeyler varsa, atıyorum yatak örtüsü olur; yemek takımı vs olur. Yine onları da sona bırakabilirsin. Eğer böyle şeylere takılıyorsan✨

Hanımlar merhaba 5 senelik güzel giden bir birlikteliğim var çok şükür ve allah kısmet ederse evlenmek istiyoruz. Yavaştan çeyizimi yapmaya başlamak istiyorum ama nerden başlayayım bilmiyorum. Marka ismi vermek yasak sanırım ama gerekirse kabaca hangi eşyalardan başlamam gerektiği konusunda gikir verir misiniz? Evliliğimiz 2025 sonbaharda olur allah kısmet ederse
Ben setli kaba ürünlerden başlamanı öneririm yemek takımı tencere takımı gibi ne kadar erken alırsan o kadar kârdır . Ufak tefek eşyalar markete sıklıkla geliyor zaten çoğu eksiği evlendikten sonra farkediyorsun yani eksiksiz evlenilmiyor

X