Düğün Çeyiz görme adeti

Kızlar kınaydi düğundü çeyizdi bu adetlerden yıldım artık normal evlenmek istiyorum sakince kimseye bir sey kanitlamadan ama olmuyor. Kalabalik bir aileye sahibim oyuzden komşuydu ne bilim dıdısınin dıdisi iliskileri sevmiyorumm gerekde duymuyorum. Ama kaynanam öyle degil komsulari var ve cok yakinlar nişanimi evde yaptim pandemide ona bile geldiler siz düsunun artik. Ceyiz asmasi yapmicam neymis mobilyalarimi merak ediyorlarmis ya istemiyorum kaynananamın komsusu gelip niye benim eşyalarima baksin kimseyi de kirmak istemiyorum ama artik dayanamiyorum siz bu süreçleri nasıl atlattiniz ?
Ben böyle olmasını istiyorum dedim ve öyle yaptım. Maddi manevi ufacık bi destekleri bile olmadığı için hiç bişeyimize karıştırmadım. Kırmak istemiyorum dersen kırılan sen olursun, illa da böyle olsun diyorsa kır boşver. Elalem senin dolaplarını yatak odasını niye görsün. Sert bi tavır koyamiyorsun anladığım kadarıyla.

Aman adet mi kalmış eskiden geline 3 metre zincir takarlarmış adetten hani nerde adet deyiver 😆😆😆😆 kapatırlar adet lafını 😆😆

Bizim ilk savaşımız bu konuda olmuştu.
Çeyiz görmek için yüzlerce kilometre öteden akrabalarını çağırıp benim evimde yemek verecekti düğünden önce… Mümkün değil dedim, evime sokmam dedim. Benim gerdeğe gireceğim yataktan senin akrabana ne o benim mahremim dedim. O gün bugündür savaşımız dinmedi.😂

• Beğen
Reactions: Fnb
X