Ceyda Düvenci yeniden anne olmaya hazırlanıyor

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
'Aşkın Kanunu' adlı dizinin setinde tanıştığı Bülent Şakrak ile geçtiğimiz yıl Kaz Dağları'nda evlenen Ceyda Düvenci yeniden anne olmak için tedaviye başladı. Sağlıklı bir hamilelik süreci için ABD'ye giden Düvenci'yi eşi Şakrak yalnız bırakmadı.
ceyda.jpg

Engin Akgün'le evliliğinden doğan 5 yaşındaki kızı Melisa'nın Serebral Palsi GP hastalığı nedeniyle sürekli Amerika'ya giden Ceyda Düvenci, Chicago'da ameliyat masasına yattı. Trans-Abdominal Cerclage (TAC) ameliyatından önce eşi Bülent Şakrak ve doktoru Arthur Haney'le olan fotoğrafını Instagram'dan paylaşan Düvenci, hemcinslerine de bir uyarıda bulundu:
a7c55309cddd0c5a73955155b78fa53a.jpg

'Paylaşıp paylaşmamak konusunda kararsızdım. Ta ki doktorum anlatmalısın ve anne olmak isteyen ve olamayan tüm kadınlar bunu bilmeli diyene kadar. Defalarca bebeğini kaybetmiş,hamileliğini yatakta geçirmiş riskli hamilelik yaşayan tüm kadınlara sesleniyorum. Servikal yetmezliği teşhisiniz varsa bunun çözümü var. Servikal yetmezliği doğuştan olan bir rahim kasları yetmezliği rahatsızlığı. Bunu Dr arthur haney söylüyor. Ve ameliyat ile çözümlenebiliyor. Bazılarımızda doğuştan bebeklerimizi taşıması gereken rahim ağzı bantı yok ve TAC (transabdominal cerclage) ameliyatı ile bu bant yerleştiriliyor. Sezeryan gibi yapılan ameliyat sonucu hemen hamile kalabiliyor hatta ikiz bebek bile doğurabiliyorsunız ve tüm hamileliğiniz ayakta sorunsuz geçiyor. Chicago'ya 2 gün önce bu ameliyat için geldik. Ameliyatım çok iyi geçti. Doktorum muhteşem bir doktor. Tüm bilgileri detaylı olarak veriyor. Zaten bu ameliyatın da mucidi. İrtibat için emailini paylaşmak istiyorum: ahaney@bsd.uchicago.edu muhteşem bir doktor. Asistanı Ashley Noel anoel@bsd.uchicago.edu umarım sizin de hayatınıza mucize bir dokunuş sağlamış olurum. Sevgilerimle...'
ce.jpg

Kaynak: mynet

Ya Chicago'ya gidecek imkanı olmayanlar napsın bilmiyorum ki bu sorun yüzünden 2bebeğimi kaybettim Türkiye bu kadar gelişmedi malesef çoğu doktor muayene esnasında rahim ağzına bakmıyor bile..Bizimde tek umudumuz dikiş atılıp yatağa ve birilerine bağlı yaşamak hayırlısını olsunda tek razıyız yatmaya..Diğer ünlüler gibi bencillik yapmamış paylaşmış en azından yoksa bütün ünlüler sorunsuz hamilelik geçiriyor zannediyordum..

Yalnız transabdominal serklajın da kendine göre bazı riskleri var. Amerika'da bile yapan sayılıdır.

Ne güzel işte, en azından bencil davranmamış bilgileri paylaşmış.
Tabii diğer yönden maddi anlamda imkanları olabilenler bu ameliyatı olabilecektir.
Allah tüm isteyenlere anneliği tattırsın inşallah...
Aaaaaa
:anneadayı::anneadayı::anneadayı::KK200::KK200:
Seni tekrar gormek denk gelmek cok guzel.2.ye mi hamilesin :dua:

bu ameliyati Türk doktorlarimiz da yapıyor. ne diye yabanci memeleketlere gidelim. bende ayni sekilde bebeğimi kucagima aldim

bu ameliyati Türk doktorlarimiz da yapıyor. ne diye yabanci memeleketlere gidelim. bende ayni sekilde bebeğimi kucagima aldim
Kelepçe mi takildi yoksa sadece serkkaj mi çunku bu ikisi farkli seyler... turkiyede sadece serklaj yapiliyor diye biliyorum. Daha dogrusu serkkaj in basarisiz olmasi bekleniyor diye biliyorum serklajin basarisiz oldugu durumlarda kelepçe gundeme geliyor.

TAC Ameliyati serviks dikis mumkun olmayan hamilelerde yapiliyor diye biliyorum hassas anne ece kumkalenin serviks boyu dogustan 1 cm oldugundan o da yillar once bu ameliyati olmus ve 3 cocugu var onun hikayesini okumanizi tavsiye ederim ben kendimi her gucsuz hissettigimde okurum

'Aşkın Kanunu' adlı dizinin setinde tanıştığı Bülent Şakrak ile geçtiğimiz yıl Kaz Dağları'nda evlenen Ceyda Düvenci yeniden anne olmak için tedaviye başladı. Sağlıklı bir hamilelik süreci için ABD'ye giden Düvenci'yi eşi Şakrak yalnız bırakmadı.
Eki Görüntüle 1862260
Engin Akgün'le evliliğinden doğan 5 yaşındaki kızı Melisa'nın Serebral Palsi GP hastalığı nedeniyle sürekli Amerika'ya giden Ceyda Düvenci, Chicago'da ameliyat masasına yattı. Trans-Abdominal Cerclage (TAC) ameliyatından önce eşi Bülent Şakrak ve doktoru Arthur Haney'le olan fotoğrafını Instagram'dan paylaşan Düvenci, hemcinslerine de bir uyarıda bulundu:
a7c55309cddd0c5a73955155b78fa53a.jpg

'Paylaşıp paylaşmamak konusunda kararsızdım. Ta ki doktorum anlatmalısın ve anne olmak isteyen ve olamayan tüm kadınlar bunu bilmeli diyene kadar. Defalarca bebeğini kaybetmiş,hamileliğini yatakta geçirmiş riskli hamilelik yaşayan tüm kadınlara sesleniyorum. Servikal yetmezliği teşhisiniz varsa bunun çözümü var. Servikal yetmezliği doğuştan olan bir rahim kasları yetmezliği rahatsızlığı. Bunu Dr arthur haney söylüyor. Ve ameliyat ile çözümlenebiliyor. Bazılarımızda doğuştan bebeklerimizi taşıması gereken rahim ağzı bantı yok ve TAC (transabdominal cerclage) ameliyatı ile bu bant yerleştiriliyor. Sezeryan gibi yapılan ameliyat sonucu hemen hamile kalabiliyor hatta ikiz bebek bile doğurabiliyorsunız ve tüm hamileliğiniz ayakta sorunsuz geçiyor. Chicago'ya 2 gün önce bu ameliyat için geldik. Ameliyatım çok iyi geçti. Doktorum muhteşem bir doktor. Tüm bilgileri detaylı olarak veriyor. Zaten bu ameliyatın da mucidi. İrtibat için emailini paylaşmak istiyorum: ahaney@bsd.uchicago.edu muhteşem bir doktor. Asistanı Ashley Noel anoel@bsd.uchicago.edu umarım sizin de hayatınıza mucize bir dokunuş sağlamış olurum. Sevgilerimle...'
Eki Görüntüle 1862261
Kaynak: mynet

bu hayatta ki en büyük sınav evladının hastalığı ile yapılan mücadeledir, ben ceyda hanımı takdir ediyorum çok mücadele ediyor ve kızı için hep gülümsüyor umarım hayatı da gülüüşü kadar güzel geçer...

Merhaba
Benim üç gebeliğimde rahim ağzı yetmezliği sebebiyle erken Doğum ile sonuçlandı en sonuncusuna anneler gününde doğurdum ancak 8gün dayanabildi meleğim
Bu operasyon bizler gibilerin umudu
bu süreci bizimle paylaşmanız mümkün mü

X