Çerkez'lerin buluşma noktası...

derinim sen nasılsın canım .olsun tatlı telaşeler senin ugraşların .inş darısı başıma:emir_bebek:
denefciğim yoruluyorum ama çok şükür bugünlere.
inşallah canım sana da nasip olur annelik.
zor çocuk bakmak sorumluluk korkutucu ama çok seviliyor evlat..

artık kimseler gelmez oldu topigimize...bende uzun zamandır gelemedim gerçi .kış rehaveti çöktü üzerimize..:KK5:

selam...:KK16:
hoşgeldin tuba.
denef benim uyumaya bile vaktim olmuyor iki çocuk iş güç hiç bitmiyor yaaa!!
sizler nasılsınız?

tebrikler canım Allah bir ömür mutlu etsin...
ben çocuklarla uğraşıyorum.:emir_bebek:

tebrikler canım .Allah bi yastıkta kocatsın sizi.....ömür boyu mutluluklar diliyorum ...

artık kimseler gelmez oldu topigimize...bende uzun zamandır gelemedim gerçi .kış rehaveti çöktü üzerimize..:KK5:

:KK42:bende yarı çerkesim

selam kızlar
çok teşekkkürler güzel dilekler için
tubacım hoşgeldin aramıza.
nasıl canım yarı çerkezlik derken.
derincim kolay gelsin çocuk telaşı
özledim sizleri daha sık gelelim buraya
eski sohbetimizi canlandıralım :KK71:

merhabalarr :)

benim iki dedem de karaçay
anneannem abhaz
babaannem selanik göcmeni

olaya bakın :KK1: ortaya karısık geziyorum iste :KK1:

Çerkez kızları buraya bakın aranızda abzeh olan var mı? Tokat'ta yaşayan özellikle ya abzehler hangi dili konuşuyo babama soruyorum abzeh dili diyo ama googleda bile abzeh dili yok bir yardım lütfennn

Çerkez kızları buraya bakın aranızda abzeh olan var mı? Tokat'ta yaşayan özellikle ya abzehler hangi dili konuşuyo babama soruyorum abzeh dili diyo ama googleda bile abzeh dili yok bir yardım lütfennn

merhaba canım... bildigim kadarıyla abzehler 12 adige boyundan biri, tam emin değilim ama 12 adige boyu tek bir dil olarak adigece geçiyor diye biliyorum yanılıyor da olabilirm

Benim babaannem abzeh..Ama Tokatlı değiliz...

merhaba çerkes güzelleri
tesadüfen rastladım bu konuya iyi de oldu, kendimi tanıtayım, sivaslıyım annem kabardey babam abhaz ne zaman buluşuyoruz:21::21:

:nazar: Ben Kabardeyim ve aslında adigeyiz. Ortak dil adigece ama ağız farklılığı gibi bişey oluyor ve kabardeyce ayrı bir dil olmuş. Çeçence abazaca lezgıce vs. Abzehce diye yazınca bişey bulamaman bundandır. Ailende hala konusanlar varsa eğer dilini en güzel öyle öğrenebilirsin canım. Çünkü bildiğin gibi bizim alfabemiz kiril. Ama kelimelerin latin karşılığı tellaffuzu bozuyor ve ortaya acayip bi durum çıkıyor. Her yaz 15 20 gün köyüne gidebilsen keşke (tabi köyünde konusuluyorsa bazı köyler artık hep türkçe konusuyormus dil bilen azmış bizim köyümüzde türkçe bilen çok az o yuzden rahatız) dinleye dinleye bi bakmışsın şakır şakır konusuyorsun :KK9:

X