ÇENE EKLEMİ RAHATSIZLIĞI

esra0304

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2017
4
6
33
Arkadaşlar çene eklemi hastasıyım (TME), diskim önde duruyormuş ve kapanış bozukluğu varmış Ankara'da gitmediğim yer kalmadı yarım yamalak tedaviler uyguladılar, ilaç verip yolladılar. 4 sene önce artosentez (eklem içi yıkama) işlemi yaptılar ve ağrı dinecek dediler ama sağ yanında sol taraf da ağrımaya başladı. 4 senedir çekiyorum bu acıyı ve öğretmenim artık mesleğimi bırakma noktasına geldim. İşinin ehli bir çene cerrahı ile sıfırdan tedaviye başlamak istiyorum. Öncelik Ankara olmak üzere, Ankara ve İstanbul'da tavsiye edeceğiniz çene cerrahı var mı? LÜTFEN YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ? Beni bu dertten kurtaran doktora ömür boyu dua edeceğim :KK43:

Arkadaşlar çene eklemi hastasıyım (TME), diskim önde duruyormuş ve kapanış bozukluğu varmış Ankara'da gitmediğim yer kalmadı yarım yamalak tedaviler uyguladılar, ilaç verip yolladılar. 4 sene önce artosentez (eklem içi yıkama) işlemi yaptılar ve ağrı dinecek dediler ama sağ yanında sol taraf da ağrımaya başladı. 4 senedir çekiyorum bu acıyı ve öğretmenim artık mesleğimi bırakma noktasına geldim. İşinin ehli bir çene cerrahı ile sıfırdan tedaviye başlamak istiyorum. Öncelik Ankara olmak üzere, Ankara ve İstanbul'da tavsiye edeceğiniz çene cerrahı var mı? LÜTFEN YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ? Beni bu dertten kurtaran doktora ömür boyu dua edeceğim :KK43:
Ayni durumdayim.siz ne yaptiniz nasil oldunuz

Bende aynı durumdayım, siz nasıl oldunuz
4 aydır fizyoterapi alıyorum, bana çok iyi geldi artık birkerede çenemden takır tükür ses gelmeden ağzımi açıp kapatabiliyorum. Uyurken dış sikmami bırakabilsem daha hizli duzelme olacak. Ama sikmalarım bile eskisi kadar ağrı vermiyor.psikolojim düzeldi.

Bende aynı durumdayım, siz nasıl oldunuz
4 aydır fizyoterapi alıyorum, bana çok iyi geldi artık birkerede çenemden takır tükür ses gelmeden ağzımi açıp kapatabiliyorum. Uyurken dış sikmami bırakabilsem daha hizli duzelme olacak. Ama sikmalarım bile eskisi kadar ağrı vermiyor.psikolojim düzeldi.

Arkadaşlar çene eklemi hastasıyım (TME), diskim önde duruyormuş ve kapanış bozukluğu varmış Ankara'da gitmediğim yer kalmadı yarım yamalak tedaviler uyguladılar, ilaç verip yolladılar. 4 sene önce artosentez (eklem içi yıkama) işlemi yaptılar ve ağrı dinecek dediler ama sağ yanında sol taraf da ağrımaya başladı. 4 senedir çekiyorum bu acıyı ve öğretmenim artık mesleğimi bırakma noktasına geldim. İşinin ehli bir çene cerrahı ile sıfırdan tedaviye başlamak istiyorum. Öncelik Ankara olmak üzere, Ankara ve İstanbul'da tavsiye edeceğiniz çene cerrahı var mı? LÜTFEN YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ? Beni bu dertten kurtaran doktora ömür boyu dua edeceğim
xenforo-smilies-kk43.gif
Merhaba geçmiş olsun şu an ne durumdasınız acaba?
Bende aynı sorunla uģraşıyorum ve Ankara da iyi bir doktor arıyorum

Merhaba geçmiş olsun şu an ne durumdasınız acaba?
Bende aynı sorunla uģraşıyorum ve Ankara da iyi bir doktor arıyorum
Merhaba yıllardır bu rahatsızlığı çeken biriyim. En son fizyoterapiye gittim ve olumlu sonuçlar aldim kimse bu yazdigimla ilgilenmedi..ilginç

Merhaba yıllardır bu rahatsızlığı çeken biriyim. En son fizyoterapiye gittim ve olumlu sonuçlar aldim kimse bu yazdigimla ilgilenmedi..ilginç
Sizin için sevindim
İnşallah ben de bu sıkıntıdan kurtulurum. Ben de çenede kilitlenme yok ancak dört beş senedir diş sıkma problemi yüzünden çenemde ve yüzümde özellikle kulaklarıma doğru ve yanaklarımda dayanılmaz ağrılar var. Sizin gittiğiniz fizyoterapist hangi ilde acaba?

Sizin için sevindim
İnşallah ben de bu sıkıntıdan kurtulurum. Ben de çenede kilitlenme yok ancak dört beş senedir diş sıkma problemi yüzünden çenemde ve yüzümde özellikle kulaklarıma doğru ve yanaklarımda dayanılmaz ağrılar var. Sizin gittiğiniz fizyoterapist hangi ilde acaba?
Anlattığınız sıkıntıların hepsi bende de vardı.. hala da tam olarak bitmiş değil çünkü terapiye ara vermek zorunda kaldık pandemiden dolayı.. adana da fizyoterapistim

Geçmiş olsun. Hangi terapiste gittiniz acaba. Benimde çenemde disk kayması var. Şu saatte çenemin ağrısından uyuyamıyorum çaresizce google dan doktor arıyorum. Sizin çene sorununuz tam olarak neydi? Cevap yazarsanız teşekkür ederim

Heralde benim kadar değildir çene probleminiz. Bende ağrı kayma şekil bozukluğu hepsi oldu. Gülme ifadem değişti. En son fizyoterapiye gittim ve çok faydasını gördüm. Bir süre terapistim ara vermişti, Inşallah ocak ayinda tekrar basliycam.

Heralde benim kadar değildir çene probleminiz. Bende ağrı kayma şekil bozukluğu hepsi oldu. Gülme ifadem değişti. En son fizyoterapiye gittim ve çok faydasını gördüm. Bir süre terapistim ara vermişti, Inşallah ocak ayinda tekrar basliycam.
Geçmiş olsun. Hangi terapist ad soyad paylaşabilir misiniz? Sizin çene probleminiz nedir tam olarak? Egzersiz yaparak mı geçti yani?

Geçmiş olsun. Hangi terapist ad soyad paylaşabilir misiniz? Sizin çene probleminiz nedir tam olarak? Egzersiz yaparak mı geçti yani?
Siz nerde yasiyorsunuz bilmiyorum ama adana fa fizyoterapistim. Tedavim yarim kaldı demistim bu hafta tekrar başlıyorum. Ben çok faydasını gördüm. Egzersiz evet ve belli noktalara yapilan masajla. Dediğim gibi benim ki çok ileri..çene cerrahları bile çok ilerlemiş tıbbi müdahale şart demişti düşün.

Siz nerde yasiyorsunuz bilmiyorum ama adana fa fizyoterapistim. Tedavim yarim kaldı demistim bu hafta tekrar başlıyorum. Ben çok faydasını gördüm. Egzersiz evet ve belli noktalara yapilan masajla. Dediğim gibi benim ki çok ileri..çene cerrahları bile çok ilerlemiş tıbbi müdahale şart demişti düş

Ben Erzurum’da yaşıyorum. Benim çenemde disk kayması var. Bana Antrosentez yaptılar. Yine yaptırmam gerektiğini söylüyor doktor. Bir faydasını da görmedim.

X