Çene Estetiği Çene Eklemi Bozukluğu Tedavisi Yaptıranlar?

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
evet .s bende gidicemde su donemin btmesini bkliyorum bi yandanda korkuyorum ameliyat derler dye .s
Üzerinden uzun zaman geçmiş ama fikşrlerinize ihtiyacım var Arkadaşlar şu an bi ilerleme yada gerileme yaşadınızmı çare arayışındayım sanırım tek çözüm ameliyat çene ekleminden

Merhaba arkadaşlar benimde sağ kulak önü çene eklemi heeeeer ağzımı actigimda kütlüyor tam 3 senedir . Bu sabah çene cerrahisi muayene oldum ağzımı çok açmamam , sakız çiğnememem ekmek meyve vs minik minik yemek gerektiğini isirmamam gerektiğini söyledi . Bı profenid verdi ise yarayacagini sanmıyorum ama kullanicam.... Nasıl geçer acaba ya :KK43:( dişlerime de tel taktırmak istiyorum. Her ortodontist sizi kabul etmeyebilir dedi :KK43:( yinede görünun dedi dişlerim önde faydası olur telin sesi ama ağzınizi açmanız gerekecek dedi Dr gorsun dedi.

Arkadaşlar şikayeti azalan veya iyileşen var mı aranızda ?

Merhaba arkadaşlar üzerinden bayağı zaman geçmiş fakat aynı sıkıntıyı 1 yıldır bende yaşıyorum çene kilitlendi sonra açıldı ama eklemim açıp kapatırken sıkıntı yapıyor ağrılarım var + yüzüm de dahi bozulmalar başladı siz ne durumdasınız lütfen bu konuda biraz fikir verir misiniz

Merhaba şuan ne durumdasınız bende de var aynı sıkıntı birbirimize yardımcı olursak çok daha kolay ilerleriz bu Hastalıkla

takipteyim bende yazan olursa çene eklemim normalden çok daha fazla yerinden çıkıyormus aliştim sese ağrım olmadı hiç

Arkadaşlar merhaba yukarıda mesajımı da gördüğünüz gibi bende de çene eklemi problemi var,şuan tamamen iyileştim gibi,bilgim dahilinde tabi ki sorunuz varsa cevaplayabilim.

2 yıldır çenem esnerken ve ağzımı çok açtığımda kıtlıyordu çene cerrahisi muayenesinden sonra plak kullandım fayda etmedi malesef.Çözümünü bulan var mı?

2 yıldır çenem esnerken ve ağzımı çok açtığımda kıtlıyordu çene cerrahisi muayenesinden sonra plak kullandım fayda etmedi malesef.Çözümünü bulan var mı?
Merhaba kullandığınız plak sert mi yumuşak mı? Ve düzenli kullandınız mı?

Sert
Merhaba kullandığınız plak sert mi yumuşak mı? Ve düzenli kullandınız mı?
Sert plak 6 ay düzenli kullandım ara ara doktora gittim plağı törpüleyip alçaltmıştı bi 2 ay daha taktım sonra biraktim

Sert

Sert plak 6 ay düzenli kullandım ara ara doktora gittim plağı törpüleyip alçaltmıştı bi 2 ay daha taktım sonra biraktim
Sert plak çok rahatlatır,yapmamanız gerekenleri biliyorsunuz değil mi yemekleri küçük parçalara ayırarak yemelisiniz sert gıdalar tüketmemelisiniz ağzını mümkün olduğunca çok açmamalısınız bunlarında uyguluyorsunuz değil mi?

Sert plak çok rahatlatır,yapmamanız gerekenleri biliyorsunuz değil mi yemekleri küçük parçalara ayırarak yemelisiniz sert gıdalar tüketmemelisiniz ağzını mümkün olduğunca çok açmamalısınız bunlarında uyguluyorsunuz değil mi?
Evet canım ilk zamanlar elma vs.Hep parçalara ayırdım sakız falan çignemedim dikkat ettim esnerken falan sabahları.
Cevaplarınız için teşekkur ederim😀

Ben de cok ciddi problemler yasıyorum ve aklımda cok fazla soru var, cok endişeliyim rica etsem yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar merhaba yukarıda mesajımı da gördüğünüz gibi bende de çene eklemi problemi var,şuan tamamen iyileştim gibi,bilgim dahilinde tabi ki sorunuz varsa cevaplayabilim.
Benim sağ taraftaki disk geri dönüşümsüz olarak öne kaymış. Gece sipliti kullanıyorum. Bir tane de egzersiz için verdi doktor ama onu çok düzenli kullanamıyorum. Siz nasıl iyileştiriniz ?

Benim sağ taraftaki disk geri dönüşümsüz olarak öne kaymış. Gece sipliti kullanıyorum. Bir tane de egzersiz için verdi doktor ama onu çok düzenli kullanamıyorum. Siz nasıl iyileştiriniz ?

Ben gece sert plak kullanarak ve ağzımı neredeyse hiç açmayarak iyileştim diyebilirim

Merhaba
Benimde çenemde disk kayması var.. konuşmakta zorluk çekiyorum.. Sürekli çenem ağırıyor. Tevavi olupta sonuç alan var mı? Bir umut sormak istedim😔

Merhaba
Biraz uzun zaman geçmiş aradan yinede cevaplarsanız sevinirim.
Benimde çene eklemi aģrılarım var yıllardır
İyileştim demişsiniz şu anki durumunuz nedir acaba?
Ankara da bu konuda iyi bir doktor arıyorum ya da bana önerebileceğiniz biri varmıdır?
Bu aģrılara dayanamıyorum artık
Bu sorunla ilgili bana bilgi verin lütfen

X