Çatlaklar Çatlaklar Önemli TCA Kimyasal Peeling..

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

Gsss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2012
132
1
Selam arkadaşlar çatlaklar için şimdi öğrendiğim bişey var size danışmak istedim.Çatlaklara çok iyi gelen TCA kimyasal peeling varmış bunun hakkında kimileri yorum yapmış kimisi kendi kimiside güzellik salonlarında yaptırmış kendileri yapanlar bile çok memnun kalmış TCA kimyasal peeling kullanan varmı eğer kullanan varsa bunla ilgili bilgileri lütfen paylaşsın nerden aldığını fiyatının ne kadar olduğunu şimdiden teşekkurler :)

Selam arkadaşlar çatlaklar için şimdi öğrendiğim bişey var size danışmak istedim.Çatlaklara çok iyi gelen TCA kimyasal peeling varmış bunun hakkında kimileri yorum yapmış kimisi kendi kimiside güzellik salonlarında yaptırmış kendileri yapanlar bile çok memnun kalmış TCA kimyasal peeling kullanan varmı eğer kullanan varsa bunla ilgili bilgileri lütfen paylaşsın nerden aldığını fiyatının ne kadar olduğunu şimdiden teşekkurler :)

ben bir uzmanla görüştüm esmer olduğum için kimyasal peelingin uygun olmadığını söyledi eğer sende esmersen iyice araştır dikkatli ol :)

Esmerim de neden uygun değilmiş :)

sanırım alttan gelen deriyle alakalı açıkçası nedenini sormadım :/ başka bi yöntem söyledi lazerle yapılıyor ama adını hatırlamıyorum. ne deree etkili diye sorduğumda görünümünü %50 iyileştirir dedi :/

sanırım alttan gelen deriyle alakalı açıkçası nedenini sormadım :/ başka bi yöntem söyledi lazerle yapılıyor ama adını hatırlamıyorum. ne deree etkili diye sorduğumda görünümünü %50 iyileştirir dedi :/

Acaba bu TCA kimyasal peeling ne kadar iyileştiriyomuş .

Selam,

Bu konu daha önce açılmıştı ve güzellik uzmanı bir arkadaşımız özellikle evde kendiniz denemeyin riskli demesine rağmen deneyenler olmuştu,bu sebepten de konu kapanmıştı.

Selam,

Bu konu daha önce açılmıştı ve güzellik uzmanı bir arkadaşımız özellikle evde kendiniz denemeyin riskli demesine rağmen deneyenler olmuştu,bu sebepten de konu kapanmıştı.

Doğrudur arkadaşım bende görmüştüm .

% 30 tca peeling çatlaklara iyi geliyor evet ama % 50 oran çok yüksek.... ben yüzüm için kullanıyorum skin renu diye bir marka... % 30 u kullanan arkadaşım oldu çatlakalar için memnunda kalmıştı.

peki %30 kullanan arkidisiniz tam olarak nasil uyguladi deriyi nasil peeling e hazirladi ne durumda sondirdi .. bide bende yaptim dun ama yanik gibi kahve rengi oldu %70 AHA uyguladim normal mi ?
bide arkadasinizin catlaklari beyazmiydi ?
% 30 tca peeling çatlaklara iyi geliyor evet ama % 50 oran çok yüksek.... ben yüzüm için kullanıyorum skin renu diye bir marka... % 30 u kullanan arkadaşım oldu çatlakalar için memnunda kalmıştı.

peki %30 kullanan arkidisiniz tam olarak nasil uyguladi deriyi nasil peeling e hazirladi ne durumda sondirdi .. bide bende yaptim dun ama yanik gibi kahve rengi oldu %70 AHA uyguladim normal mi ?
kahve rengi olması normal daha sonra soyulmaya başlıyor detayı tam bilmiyorum ama çatlaklar beyazdı evet

surekli bepanten suruyorum.. arkadasinizda detayli ogrenme sansiniz olursa cok sevinirim ..

ben saglik sektorundenim.. cok ciddi bi sorununuz olmadikca yuzunuze uygulamayin.. hadi uyguladiniz sadece cukurlara uygulayin .. sakin komple bi bolgeye uygulamayin.. erken cilt yipranmasi olusur.. 45 yasinda gelicek kirisikliklar 35 te gelir yoksa cunku cildin bariyer tabaini eritiyosunuz..cok ciddi cukurlar yoksa ben o cukurlari e vitamin ve bal tarcin maskesiyle gecirdim kimyasal peeling yuzde en sonda uygulanacak bise.. mumkun oldugu kadar yuzunuzu dogal yontemler uygulayin.. sabunla temizleyin 2-3 litre su icin cildinize uygun parfumsuz spf hyaluronic olan bi nemlendirici kullanin.. yuzunun durumunu yazarsan belki yardimci olabilirim

Merhaba bende 15 ağustosta tca uyguladım çatlaklarıma %25 benimkiler beyazdı kulak çöpüyle uyguladım. 10-12 gün sonra soyuldu. ama kahverengi yanmış gibi iz var şuanda. geçecek mi bilmiyorum

Merhaba bende 15 ağustosta tca uyguladım çatlaklarıma %25 benimkiler beyazdı kulak çöpüyle uyguladım. 10-12 gün sonra soyuldu. ama kahverengi yanmış gibi iz var şuanda. geçecek mi bilmiyorum

hametan sürebilirsin süreci hızlandırır

Hiperpigmentasyon olmus.. hemen bi dermatoloji doktoruna git sana hiperpigmentasyon icin merhem versin onu kullan.. extrapigment %4 luk .. hatta buna TCA uyguladiktan hemen sonra baslamak gerekiyor. sen nasi uyguladin TCA yi kac dakika biraktin yanma hissi falan oluncami biraktin neyle sonlandirdin? catlaklara nekadar faydasi oldu ?

bide hangi marka TCA kullandin :) cok soru sordum dimi ama ancak birbirimize yardimci olarak dogruyu bulcaz cok pahalliya yapiyo guzellik salonlari ve doktorlar hos onlara guvenmiyorumda

Buarada yuzunde hafif cukurluklari olan kizlarrrrr benimki bal ve tarcin maskesiyle gectii ..yanak altinda iki taraftada vardiii...deneyin 1 hafta 2 hafta bi bakin .. organik kestane bali ve tarcin kullandim ben..

Hiperpigmentasyon olmus.. hemen bi dermatoloji doktoruna git sana hiperpigmentasyon icin merhem versin onu kullan.. extrapigment %4 luk .. hatta buna TCA uyguladiktan hemen sonra baslamak gerekiyor. sen nasi uyguladin TCA yi kac dakika biraktin yanma hissi falan oluncami biraktin neyle sonlandirdin? catlaklara nekadar faydasi oldu ?

O ne ya gerçekten ondan mı olmus :KK43: Ben geçer diye bekliyorum cünkü hafifledi ve hala soyulma devam ediyor etrafında. toplam 1,5-2 dk sürdü işlemim Ben yanma hissinden 10 saniye sonra bol suyla sonlandırdım. Ardından kakao yağı+ b ve e vitamini sürdüm. hala onlara devam ediyorum. Doa kozmetikten aldım tca'yı. Fotoğraf yükleyeyim daha açıklayacı olsun. Alttaki çoğu soyulduğu gün. üsttekide bugun. Sence o dediğinden mi olmuştur gerçekten?

Eklentiler

• 10689668_617837484999594_6736616419476660019_n.jpg
    10689668_617837484999594_6736616419476660019_n.jpg
    19,8 KB · Görüntüleme: 2.613
cok guzel olmus.. yok problem etme doktora git hiper pigmentasyon icin krem al hemen yarin .. onu surmeye basla bise kalmaz ama bol bol sur .. kakao yagi bise ise yaramiyo bilimsel makalelere gore konusuyorum inan ..direk vitamin surme yakar.. orasi artik yara .. yara bakimi yapman gerek bol bol bepanten ve hiperpigmentasyon icin ilac sur .. yarabakimini dogru yaparsan iz kalmaz.. deri normal hale gelmeden ikinciyi sakin yapma ozaman skar doku olusur.. http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1473-2130.2004.00023.x/full bak mesela bu calismada TCA uygulamislar..

X