Nişan Çaresizim

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

Dnzbl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2020
8
0
26
5 yıldır birlikteyiz 10 aydır nişanlıyım ve nişanlımın ailesi hicbirsey almıyor herşeyi nişanlım yapıyor ev eşya düğün babası sadece 4 bilezik yapacaktı ve bana kalın bileziklerden yapacağını söyledi fakat ince yaptı ben bunu aileme söyledim ve bir şekilde kabul ettiler ve dün öğrendim ki babası bilezikleri satmış ve nişanlıma 5 ay sonra annesi söyledi hatta ilk bana söyledi nişanlıma söylerim diye de korkup ona söylemiş ve ben bu olaylar olmadan birkaç gün önce bayramda bileziklerimi getirip takın demiştim babası nişanlıma yapacağım bayramda 2 tane düğünde de 2 tanesini yapar takarım demiş ben bunu aileme söylemeyemiyorum babamın yüzüğü atmasından korkuyorum ben nişanlıma bayrama takilmazsa yüzüğü atarım dedim babam bayrama kadar kredi çekip düğün salonu tutarsa belirli olmayan bişey için borca girecek ve evde tek o çalışıyor kredi yi çekse faizi var nasıl ödeyecek nişanlım ailene söyleme baban yüzüğü atar diyor bayrama kadar bekle yapacak diyor ama ben babasına güvenmiyorum bayramda yapmazsa bende yüzüğü attığımda kızın biliyordu derlerse babama çok mahçup olurum özellikle kredi cekip düğün salonu tutarsa ben ne yapayım lütfen yardımcı olun bana akıl verin.

Bilezik için evleniyorsanız ayrılın.
Amaç güzel yuva kurmaksa bilezik, eşya vs takmak boşa.
Bundan sonra ömrünüz onu verdiler bunu yapmadılar, şunu alıcaz dediler almadılarla geçer muhtemelen.

Keşke hiç bisey takmasaydı da,keşke sadece nikâhım olsaydı o tantanalar olmasaydı da mutlu olsaydım,onlar gelip geçici inan bunu sonra anlayacaksın.

Ben bilezik eşya için evlenmiyorum tabi ki ama ailesi sürekli bizi birşeyler yapacağız diye kandırıyor ev alacağız dediler almadılar nişanlım kendi aldı hiç yardım etmediler eşya da aynı şekilde ikimiz çalışıp ödeyeceğiz evlenince dedik aldık ama artık aileminde benim de güvenimiz kalmadı ben nişanlımı çok seviyorum o yüzden aileme diyemiyorum ama babam da benim bilip düştüğümü duyarsa ve babası almaz da iş bozulursa benim babam kredi borcuna girdigiyle kalacak ve benim bildiğimi öğrenecek.

Derdini seveyim. Ne altın düşkünüsünüz. Altin icin mi evleniyorsunuz? Bunlar gelip gecici şeyler keske hayatı sizin kadar toz pembe gorebilseydik

ne saçma. cok önemsiz bu tarz şeyler. biraz suanda nişanlının çekmiş olduğu sıkıntıyı,omzundaki yükü düşün derim ben.nişanlın için cok üzüldüm hatta. birlikten kuvvet doğar evinizi kurun gerisi boş.

Ay bilezik için mi evlenion canım 😀 anan baban seni bilezik için mi veriyor.. 😌 ayrıca bayramda takı mı takılr ?

Benim ailem bunları sıkıntı eden insanlar değiller bende değilim lakin bu durumda olsanız beni anlarsınız diye düşünüyorum ben bu yuvayı kurmak icin çok uğraştım nişanlım da öyle ama babası her seferinde bize yalanlar söylüyor bizi hep tek bırakıyor

5 yıldır birlikteyiz 10 aydır nişanlıyım ve nişanlımın ailesi hicbirsey almıyor herşeyi nişanlım yapıyor ev eşya düğün babası sadece 4 bilezik yapacaktı ve bana kalın bileziklerden yapacağını söyledi fakat ince yaptı ben bunu aileme söyledim ve bir şekilde kabul ettiler ve dün öğrendim ki babası bilezikleri satmış ve nişanlıma 5 ay sonra annesi söyledi hatta ilk bana söyledi nişanlıma söylerim diye de korkup ona söylemiş ve ben bu olaylar olmadan birkaç gün önce bayramda bileziklerimi getirip takın demiştim babası nişanlıma yapacağım bayramda 2 tane düğünde de 2 tanesini yapar takarım demiş ben bunu aileme söylemeyemiyorum babamın yüzüğü atmasından korkuyorum ben nişanlıma bayrama takilmazsa yüzüğü atarım dedim babam bayrama kadar kredi çekip düğün salonu tutarsa belirli olmayan bişey için borca girecek ve evde tek o çalışıyor kredi yi çekse faizi var nasıl ödeyecek nişanlım ailene söyleme baban yüzüğü atar diyor bayrama kadar bekle yapacak diyor ama ben babasına güvenmiyorum bayramda yapmazsa bende yüzüğü attığımda kızın biliyordu derlerse babama çok mahçup olurum özellikle kredi cekip düğün salonu tutarsa ben ne yapayım lütfen yardımcı olun bana akıl verin.
Bu ne çirkin şeyler. Eğer çalışıyorsanız lütfen kimseden bişey beklemeyin eğer caliamiyorsaniz hemen işe girin bence. Zaten bu ekonomik şartlarda tek kişinin ev idare edebilmesi çok zor. Belli ki nidanlinizin da öyle aman aman bir geliri yok.
Bilezikler yapılmazsa nisanı atarım diyecek sevgilim olsa güle güle derdim.

Babası alınmış bilezikleri satıp yemiş ve nişanlıma ev aldık eşya aldık diyor ama nişanlım kendi yaptı herşeyi ailem artık katlanamiyor yalanlarına

Benim ailem bunları sıkıntı eden insanlar değiller bende değilim lakin bu durumda olsanız beni anlarsınız diye düşünüyorum ben bu yuvayı kurmak icin çok uğraştım nişanlım da öyle ama babası her seferinde bize yalanlar söylüyor bizi hep tek bırakıyor
Herkese babası mı yardım ediyor? İkiniz de çalışın, kurun yuvanızı. Kimseye üç beş bilezik için tamah etmeyin.

Bu dünya üzerinde annesinden babasından bir fiske görmeden kendi kendilerine düğünlerini herşeylerini yapan aile desteği yerihe kösteği de yiyen insanlar tanıyorum.. ama onlar mutluluklarını parayla değil sevgi ile aşk ile taçlandrıp yuva kurdular.. dünya tatlısı çocukları ve huzurlu bir yuvalara var.. adam yapmıyorsa yapamıyordur ayrıca bayram yapacağım demiş 20 gün bekleyinde yapmazsa dertlenirsiniz..

Bizde düğüne kadar nişanlılık döneminde takı takılır hepsi değil tabiki benim nişanlım dan habersiz satıp yemiş bilezikleri benim aileme her konuda babası yüzünden mahçup olmaktan korkuyor artık

Nişanlımın önceden yani nisanlanmadan önce evi vardı biz sevgili iken tefecilere bulaşmış ve nişanlım dan habersiz evini tefecilere satmış ailem bunu da biliyor

Babası alınmış bilezikleri satıp yemiş ve nişanlıma ev aldık eşya aldık diyor ama nişanlım kendi yaptı herşeyi ailem artık katlanamiyor yalanlarına
Sen kayınpeder alsın satsın istiyorsun ama sana beterin beterini söyleyim; kayınpederim düğünümde 1(bir) gram altın taktı. Gelinligimi, salonumu,fotograf çekimimi, ıvır zıvır ne varsa çalıştım kendim ödedim. Herşeyi esime yük etmedim. Bence siz nisanlinizi seviyorsaniz yüzük atarim diye tehdit etmeyin.

Nişanlımın önceden yani nisanlanmadan önce evi vardı biz sevgili iken tefecilere bulaşmış ve nişanlım dan habersiz evini tefecilere satmış ailem bunu da biliyor
Nişanlının kendine ait olan evini nasl nişanlındın habersiz satıyor.. bu ev babasının üzerine mydi ? Yoksa ev babasından kalmamıydı.. 😌

Ev babasının üzerineydi babası kendi ustune yapmış ve nişanlıma evlenince tapuyu sana devredecegim demiş kredi çekti nişanlım ev benim olacak babam bana evlenince verecek diye borcunu nişanlım oduyormus babası da ondan gizli satmış 1 ay sonra söylemiş şimdi de nişanlım kendi aldı babası hiç yardım etmedi

Ev babasının üzerineydi babası kendi ustune yapmış ve nişanlıma evlenince tapuyu sana devredecegim demiş kredi çekti nişanlım ev benim olacak babam bana evlenince verecek diye borcunu nişanlım oduyormus babası da ondan gizli satmış 1 ay sonra söylemiş şimdi de nişanlım kendi aldı babası hiç yardım etmedi
E nişanlının hatası "kendi parasyla" aldığı evi ne diye babasının üzerine yapar ki.. bi bekle bayramı bakalım yapacak belki adam altınınızı.. altın yükseldi diye bozdurmuştur hem belki adam.. ama 4 bilezk için nişan atacaksanız oturup sevginizi sir gözden geçirin

X