Anket Çamaşır bakımı konusunda düşünceleriniz neler?

Çamaşır yıkamak / temiz çamaşırlar sizi nasıl hissettiriyor?

• çamaşır yıkamayı seviyorum

OY: 12 54,5%
  • çamaşır yıkamak beni rahatlatıyor

OY: 7 31,8%
  • temizlik hissi veriyor

OY: 10 45,5%
  • temiz çamaşırlar özgüvenli hissetmemi sağlıyor

OY: 7 31,8%
  • temiz çamaşır kokusu beni rahatlatıyor

OY: 17 77,3%
  • çamaşır yıkamak stresimi alıyor

OY: 6 27,3%
  • sevmiyorum

OY: 2 9,1%
  • zor geliyor

OY: 2 9,1%
  • kadının işidir

OY: 0 0,0%
  • erkeğin işidir

OY: 0 0,0%
  • paylaşılmalıdır

OY: 4 18,2%
  • kendimi özenli bir insan/eş/anne hissetmemi sağlar

OY: 4 18,2%
  • leke çıkmazsa kendimi kötü hissederim

OY: 6 27,3%
  • kendini ispat etmektir

OY: 1 4,5%

• Ankete Katılan
    22

merhababenlila

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2020
2
2
34
Merhabalar! Türk insanlarının çamaşır konusundaki görüşleriyle ilgili bir araştırma yapıyorum. Zamanınızı ayırıp benimle görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim :KK54:

Temiz çamaşırlar sizin için ne ifade ediyor?
Çamaşır yıkamak size ne hissettiriyor?
Evinizde çamaşır kadının işi mi erkeğin mi? Yoksa paylaşıyor musunuz?

Çok teşekkür ederim!

Diğer bütün ev işleri gibi çamaşır işide ortaktır. Kuruduktan sonra miiiisss gibi kokuyor yaaaa bayılıyorum o kokuya. 2 kişiyken 2 günde bir mutlaka çalışıyor. Bazwn hergün 😊

Kıyafetten ziyade temiz nevresim, oh mis. Çarşafın değiştiği gün yatakta yatmak daha konforlu, daha güzel.

Kıyafetten leke çıkmıyorsa çıkmıyordur, vay ben nasıl kadınım vay lekeyi çıkaramadım diye hayıflanan var mı gerçekten?
Varsa söyleyeyim kuru temizlemecilerin çıkaramadığı lekeler var, dert etmeyin.

Kadın-erkek ayırımı yok çamaşırda aslında, sonuçta makine yıkıyor, ama birçok erkek makine kullanımına hakim değil.

Tabi ki çamaşır temizliği çok önemli. İnsanlar kıyafetiyle karşılanır, ilmiyle ağırlanır, ahlakıyla uğurlanırmış.( Hz. Mevlana) Çamaşır yıkamada izninizle bu maddelere ek olarak çamaşır deterjanına güvenilirliliği de eklemek istiyorum. Benim için çamaşır temizliğinde önemli bir unsurda çamaşırlarda deterjan kalıntısı olmaması. Kalıntılar ağır metallerin vücutta birikmesine neden oluyor. Malesef bu ağır metaller hastalıklara sebebiyet veriyor. O nedenle maddi yönden cok zorlamayacak ve hassasiyetime uygun ürünleri tercih ederim.

X