Çalışan bir bayan, 2 küçük çocuğuyla, evi hem temiz olsun,hem de hafta sonunu temizlikle uğraşmay

Sarayca

🐞🐝🐞🐝
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2011
28.138
69.424
Çalışan bir bayan, 2 küçük çocuğuyla, evi hem temiz olsun,hem de hafta sonunu temizlikle uğraşmayıp, çocuklarıyla ilgilensin istiyor.. BU MÜMKÜN MÜ?

bu da benim ev düzenimle ilgili bilgilerimi paylaşacağım konum olsun, yukarıda bahsettiğim gibi çalışıyorum, 2 küçük çocukla ev temiz olması tabiki pek mümkün olmuyor ama bu konuda çok araştırma yapıyorum :) öncelikle hafta sonumu temizliğe ayırmak istemiyorum, ne yapabilirim diye düşündüm ve ev temizliğimi hafta içine kaydırmaya karar verdim :)

nasıl mı?
2 salon-2 oda- 2 wc banyo- 1 mutfak- 1 koridor- 1 balkon...135 m2

PAZARTESİ salon===20 dk süpürme (dip-köşe) 30 dk silme, tüm yüzeyler silinecek, camlar , sehpa masa, tv ünitesi, kapı, prizler, petekler.. avize-

NOT: (ayrıca oturma odası VE mutfak toplanıp,süpürülecek 20 dk) PAZARTESİ TOPLAM===1.10 saat:KK50:

SALI: YATAK ODASI= dolap düzeltilecek, tüm her yer süpürülüp-silinecek dolaplar camlar prizler, tüm ince temizlik- TOPLAM=== 30 dk:KK50:

ÇARŞAMBA: çocuk odası koridor- DOLAP DÜZELTİLECEK, HER YER SİLİNECEK KORİDOR SÜPÜRÜLÜP SİLİNECEK TOPLAM== 30 DK-

NOT: (ayrıca oturma odası VE mutfak toplanıp,süpürülecek 30 dk) ÇARŞAMBA TOPLAM===1. saat:KK50:

PERŞEMBE: oturma odası TOPLAM 30 dk:KK50:

CUMA akşamı yapılacaklar=== 60 dk mutfak , 20 dk balkon, 30 dk banyo wc=TOPLAM 1.50 saat:KK50:

NOT: cuma günü balık günü, tüm yüzeyler cifle silinecek,( çaydanlık kettle vs. ciflenecek) dolap kapakları silinecek, buzdolabı içi -dışı-temizlenecek, yerler süpürülüp silinecek (dolap-makina arkası dahil), halı kirli ise makina ya atılacak

CUMARTESİ :mola+ ev toparlama 20 dk:KK50:

PAZAR : evi silme süpürme 1 saat +wc banyo yeniden ovulacak...20 dk+60 dk= 1:20 saat:KK50:

ayrıca

yemek , çamaşır, ütü bu temizliğin dışında:KK51:

NOT: cam silme İŞİNİ 1 hafta yapıp-1 hafta yapmayabilirim:KK53: böylelikle bazı haftalar daha az vakit ayırmış olurum....:KK53:

ev temizliği toplam :7 saat gibi bir şey :KK45:

sizce nasıl?:KK14:

Son düzenleme:
Hayırlı olsun canım topiğin. Sende de ben gibi iki çocuk, bir yanı toplarken bir yan dağılıyor. Hafta içi o kadar düzenli tutunca haftasonu 2 gün tekrar üstüste silip süpürmen gerekmez bence

Hayırlı olsun canım topiğin. Sende de ben gibi iki çocuk, bir yanı toplarken bir yan dağılıyor. Hafta içi o kadar düzenli tutunca haftasonu 2 gün tekrar üstüste silip süpürmen gerekmez bence
teşekkür ederim canım, çocuk olunca çok batıyor, her gün süpürsem ancak başedebiliyorum, maalesef ellerine yiyecek alıp döküyorlar, ama ctesiyi atlayıp, sadece pazar günü yapsamda olur dediğin gibi :)

sende bazı püf noktaları yazarsan sevinirim, el elden üstündür ne de olsa :)

Çalışan bir bayan, 2 küçük çocuğuyla, evi hem temiz olsun,hem de hafta sonunu temizlikle uğraşmayıp, çocuklarıyla ilgilensin istiyor.. BU MÜMKÜN MÜ?

bu da benim ev düzenimle ilgili bilgilerimi paylaşacağım konum olsun, yukarıda bahsettiğim gibi çalışıyorum, 2 küçük çocukla ev temiz olması tabiki pek mümkün olmuyor ama bu konuda çok araştırma yapıyorum :) öncelikle hafta sonumu temizliğe ayırmak istemiyorum, ne yapabilirim diye düşündüm ve ev temizliğimi hafta içine kaydırmaya karar verdim :)

nasıl mı?
2 salon-2 oda- 2 wc banyo- 1 mutfak- 1 koridor- 1 balkon...135 m2

PAZARTESİ salon===20 dk süpürme (dip-köşe) 30 dk silme, tüm yüzeyler silinecek, camlar , sehpa masa, tv ünitesi, kapı, prizler, petekler.. avize-

NOT: (ayrıca oturma odası VE mutfak toplanıp,süpürülecek 20 dk) PAZARTESİ TOPLAM===1.10 saat:KK50:

SALI: YATAK ODASI= dolap düzeltilecek, tüm her yer süpürülüp-silinecek dolaplar camlar prizler, tüm ince temizlik- TOPLAM=== 30 dk:KK50:

ÇARŞAMBA: çocuk odası koridor- DOLAP DÜZELTİLECEK, HER YER SİLİNECEK KORİDOR SÜPÜRÜLÜP SİLİNECEK TOPLAM== 30 DK-

NOT: (ayrıca oturma odası VE mutfak toplanıp,süpürülecek 30 dk) ÇARŞAMBA TOPLAM===1. saat:KK50:

PERŞEMBE: oturma odası TOPLAM 30 dk:KK50:

CUMA akşamı yapılacaklar=== 60 dk mutfak , 20 dk balkon, 30 dk banyo wc=TOPLAM 1.50 saat:KK50:

NOT: cuma günü balık günü, tüm yüzeyler cifle silinecek,( çaydanlık kettle vs. ciflenecek) dolap kapakları silinecek, buzdolabı içi -dışı-temizlenecek, yerler süpürülüp silinecek (dolap-makina arkası dahil), halı kirli ise makina ya atılacak

CUMARTESİ :mola+ ev toparlama 20 dk:KK50:

PAZAR : evi silme süpürme 1 saat +wc banyo yeniden ovulacak...20 dk+60 dk= 1:20 saat:KK50:

ayrıca

yemek mutfak çamaşır, ütü bu temizliğin dışında

NOT: cam silme İŞİNİ 1 hafta yapıp-1 hafta yapmayabilirim:KK53: böylelikle bazı haftalar daha az vakit ayırmış olurum....:KK53:

ev temizliği toplam : 6 saat gibi bir şey :KK45:

sizce nasıl?:KK14:

bır oda temız bırı bırlı olunca tozlar gene temız odaya gelır, benım ıcım rahat etmez oyle:)
oyle yapmak yerıne pazartesı yer toz alma yer sılme yaparsın tum odalara
salı banyoları temızlersın mesela
carsamba ınce toz alma dolap duzenleme vs
persembe cocukların odası
cuma dedıgın gıbı mutfaga gırısırsın
camları ayda bır sılsen yetmıyor mu?

bır oda temız bırı bırlı olunca tozlar gene temız odaya gelır, benım ıcım rahat etmez oyle:)
oyle yapmak yerıne pazartesı yer toz alma yer sılme yaparsın tum odalara
salı banyoları temızlersın mesela
carsamba ınce toz alma dolap duzenleme vs
persembe cocukların odası
cuma dedıgın gıbı mutfaga gırısırsın
camları ayda bır sılsen yetmıyor mu?
olabilir tabi, ama çocuklar olunca her yeri süpürüp silmek, eziyet oluyor, mesela salonumu kapatırım, temizliğimi yapar çıkarım, çocukların ruhu duymaz, küçük olunca, makinayla, viledayla oynayıp duruyorlar çünkü :) aslında böyle ayarlamamın tek nedeni çocuklar:KK45:

camlar sürekli temizlenince , silmesi de rahat oluyor:KK48:, bende bi cam silme bezi var, sadece yıkayıp, siliyorum, tozları da öyle alıyorum, çok rahat oluyor.:KK53:

Cuma günü o kadar işi kaç saatte yapıcaksın ?
Bence bu listeyi dene de bazı şeyler fazla saat tutar gibi geldi.
bence mutfak 1 saat yeterli olacak gibi, zaten dolabımı mümkün olduğunca düzenli tutmaya çalışıyorum, çok kirli olmayınca, işlerde çabuk bitiyor.

saat tutacağım , buraya eklerim:KK66:

ay saraycammm yeminle okuyunca yapmış kadar olup yoruldum ben o_Oo_Oo_Oo_O

senin çocuklar kaç yaşlarında?

evdemi bakılıyor detayları anlatki düzenin konusunda fikir vereyim bende:KK69::KK69::KK69::KK69::KK69:

ay saraycammm yeminle okuyunca yapmış kadar olup yoruldum ben o_Oo_Oo_Oo_O

senin çocuklar kaç yaşlarında?

evdemi bakılıyor detayları anlatki düzenin konusunda fikir vereyim bende:KK69::KK69::KK69::KK69::KK69:

40 aylık kızım, oğlumda 21 aylık, evde bakıyor kv.dem, sağolsun o da düzenli, çamaşırı vs. kendisi yıkayıp asar, katlaması bana kalır, bazen yemekte yapar..

bu hafta sonu camları silip, evi temizlediğim için saat tutmaya cumadan başlıycam :)

40 aylık kızım, oğlumda 21 aylık, evde bakıyor kv.dem, sağolsun o da düzenli, çamaşırı vs. kendisi yıkayıp asar, katlaması bana kalır, bazen yemekte yapar..
ayy canımmm minnakların arası pek yakınmışşş

maşallah ikisinede

eşin geceleri çocuklarla ilgilenme konusunda yardımcı ise tabi h.içi çoğu işini halledebilirsin

ee k.validede düzenli ve yardımcı ise ne güzel işte

benim oğlan 5,5 yaşında k.validede olsalar ev harpten çıkmış gibi bizdede olsalar aynı

oğlanın okulu babanneye yakın olduğu için çoğu zaman babannede bakılıyor :KK66:

ben bu konudan muzdaribim hiç oğlanı düzene alıştırmadılar şımarttılar ev alıyor başını gidiyor öyle oluncada

bende h.içi genelde çamaşır ütü işini hallederim geceleri bi çeşit yemek yaparım

sabah evden çıkmadan 20 dk boşluğum var evi toparlar havalandırır yatakları düzeltir çıkarım

akşama düzenli girerim eve

akşama kadar ev boş olduğu için pislenmiyor en büyük avantajım bu benimde:KK66:

topik hayırlı olsun canım...
valla mümkün değil yapamam bu senin yapacaklarını :confused::confused::confused::confused::confused::confused:
hafta sonuna yüklenmekdense böyle daha iyi olur dedim ya, çok mu olmuş, ama bana daha kısa sürer gibi geliyor, her hafta temizleneceği için :confused:

ayy canımmm minnakların arası pek yakınmışşş

maşallah ikisinede

eşin geceleri çocuklarla ilgilenme konusunda yardımcı ise tabi h.içi çoğu işini halledebilirsin

ee k.validede düzenli ve yardımcı ise ne güzel işte

benim oğlan 5,5 yaşında k.validede olsalar ev harpten çıkmış gibi bizdede olsalar aynı

oğlanın okulu babanneye yakın olduğu için çoğu zaman babannede bakılıyor :KK66:

ben bu konudan muzdaribim hiç oğlanı düzene alıştırmadılar şımarttılar ev alıyor başını gidiyor öyle oluncada

bende h.içi genelde çamaşır ütü işini hallederim geceleri bi çeşit yemek yaparım

sabah evden çıkmadan 20 dk boşluğum var evi toparlar havalandırır yatakları düzeltir çıkarım

akşama düzenli girerim eve

akşama kadar ev boş olduğu için pislenmiyor en büyük avantajım bu benimde:KK66:

çocuk olunca, her şey daha zor ama daha güzel tabi:KK48: erkek çocukları pek dağınık oluyor, benim oğlan her an mutfağı dağıtır, günde 10 defa desem inanın yani:KK48: maşallah kızım akıllı o konuda.

aslında yaptığım plan çok gibi duruyor ama devamlı temizleneceği için, fazla kirlenmeyecek ve çok çabuk bitecek işler gibi geliyor bana, bakalım nasıl olacak, devam ettirebilecek miyim :KK48:

hayırlı olsun saraycam benim kanayan yarama parmak Bastın benim evim büyük dört oda bir salon terasli bende haftasonunu temizlik yaparak heba etmek istemiyorum bende bu konu hakkında çok düşündüm benim çocuklarım büyük oğlan lise 3 kız lise 2 te gidiyor onun için ev fazla batmiyor ben bir hafta dip köşe çam kapı bonyo WC heryeri temizliyorum ama canım çıkıyor diğer haftada üstünden süpürüp silip tozalma balkon vesaire yinede yetmiyor ama ev büyük olunca birde çalışınca ancak bu kadar oluyor sanki senin taktikte iyi gibi denersem yazarım sonuçları ben evden sabah 9 gibi çıkıyorum yemek ve ütüyu sabahları yapıyorum ah ah nedir bukadınların çektiği cile :KK12:

X