Örgü Büyükler için modeller

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,
E

EU1

Ziyaretçi
arkadaşlar netten bikaç model buldum paylaşmak istedima.s.a.s. yalnız biri bana beyaz kazağın nasıl yapıldığını anlatabilir mi acaba :1no2:

orgumodelleri_468471524.jpg

orgumodelleri_1285956320.jpg

orgumodelleri_945322127.jpg

orgumodelleri_998838535.jpg

orgumodelleri_920291805.jpg

beyaz kazak için iki tane dikdörtgen parça örmelisin ajurlu modelden sonra ikisini üst üste yere serip bel ve omuz açıklığı kaldıktan sonra altta ve üstte ollar için olan kısmı dikmelisin sonra lastik batlar örüp beline ve yakasına dikebilirsin veya örgüden ilmekçıkarıp üzerine örebilirsin kol kenarlarına tığla sık iğne yap ki sünmesin kolay gelsin beden ölçün şiş ve ip kalınlığın sayıları değiştirir onun için sayılı bişey yazamadım ama örgünün boyunu ve enini belirledikten sonra küçük bir parça örüp mezyrayla ölçüp orantılayarak sayıları bulabilirsin kolay gelsin

bu arada örgüyü boyundan başlarsan örmesi daha kolay olur ince bir ip ve daha kalın birşiş seçersen hem kısa zamanda biter hem de resimdeki modele daha yakın bir görüntü çıkar ortaya şimdi belinden başlayıp göğsünün hemen üstünde biten yerden bir ölçü alıp başlayabilirsin dikdörtgeni dar kenarından yani sonrada sağ elinin bileğinden sol elinin bileğine kadar olan uzunlukta iki dikdörtgen örebilirsin

inşallah anlattım

X