K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Burunda et büyümesi

Topesto

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2008
74
0
Yaklaşık 3 yıl önce burnumun sağ tarafında halk arasında et büyümesi denilen Konka Hipertrofisi teşhisi kondu.Dr ameliyat dedi ama ben çevremde ameliyat sonrası yine et büyümesi oluştuğunu duyduğum için henüz ameliyat olmadım. Aranızda ameliyat olmuş bu konuda beni aydınlatacak biri mi var mı ?

Bende 4 yıl önce olmuştum burnumda et büyümesi vardı.Aslında onlar burunda normal olması gereken parçalarmış ama kimi insanda büyüyüp uzuyor.
Aynı zamanda sinüzitte vardı bende artık nefes alamaz olmuştum şuana kadar tekrar bir büyüme olmadı ve çok rahatım şükürler olsun.
Aynı şey banada deniyordu ol bence ben çok memnunum a.s

eşimin amcasının kızı oldu bir buçuk sene önce ne nefes alabiliyodu devamlı ağzından nefes alıyodu son zamanlarda bayılmaları başlamıştı sonun da oldu kemikleşmeye dönmüş onunki ve şu an diyoki dünya varmış nefes alıyorum mis gibi burnumdan çok rahatım diyo onun ki baya ilerlemişti ama sanırım unutkanlık falanda yapmıştı ezberde tutamıyodu hiç bir şeyi falan bence ol rahatlarsın

bende 11 martta oldum burun etlerim aşırı büyümüş
dr.görünce gözleri yuvalarından fırlamıştı
benimkini radyofrekans dalgalarıyla küçülttüler
tamamını almak istemedi dr.çünkü burun etleri faydalı aldığımız havayı ıstıyormuş vs.
ama tekrardan büyüme riski var.mesela ben sağ burun etimin biraz büyüdüğünü hissediyorum ama eskisi gibi değil,rahatsızlık vermiyor ama rahatsızlık verecek boyuta gelirse hepsini aldırıcam
korkulacak bişey değil ben genel anestesi olmuştum

3 sene önce burun ameliyatı olmuştum
hem kemik eğriliği vardı hemde et vardı..Ameliyattan sonra herşey çok iyiydi çok rahat nefes alabiliyodum sevinmiştim ama daha sonra burun etlerim tekrar büyüdü 2 taraftada büyüme oldu zor nefes alabiliorum hep ağzım açık yatıyorum bide bu durum bende sinir de yaptı..
Doktora gittim ameliyatsız bir işlemle küçültücez onu dediler yalnız ben korktum gitmedim hala bekliyorum öylece..

bende aynı şekilde radyo frekansla küçülttüm burun etlerimi ve aynı anda kemik eğriliğini de düzeltti tekrar başka bir ameliyata gerek kalmasın diye. bunun ardından 2 ay herhafta kontrole gittim ve tedavi gördüm şimdi çok iyiyim ameliyattan da kurtuldum. malum tampon korkusu:s

bende 2 3 hafta sonra burun etınden amelıyat olcam. doktorlar 18 yasımın dolmasını bekledıler neden bılmıyorum :S bazı yazılarda 4 yasındakı cocugun bıle burun etınden amelıyat oldugunu okumustum. bu arada bende tampondan ck korkuyorum :KK43: burun etınden amelıyat olanlar acaba bılgı verebılırler mı amelıyat hakkında..

ben burun ameliyatı oldum canım burnımda et ve kist vardı ıkı ay oldu aldıralı bende senın gıbı çok korkuyordum ama merak etme korktugum kadar degıldı valla
yaptır derım tamponlara gelınce bende sadece ıkı gun kaldı hemen çıkardılar ama akıntım çok oldu ve ıkı ay surdu hep burnum aktı ve amelıyat olalı 3 ay olcak nerdeyse pek bır şeym kalmadı
ol derım çok rahatlarsın canım
öptum:icecream::icecream::icecream:

ben burun ameliyatı oldum canım burnımda et ve kist vardı ıkı ay oldu aldıralı bende senın gıbı çok korkuyordum ama merak etme korktugum kadar degıldı valla
yaptır derım tamponlara gelınce bende sadece ıkı gun kaldı hemen çıkardılar ama akıntım çok oldu ve ıkı ay surdu hep burnum aktı ve amelıyat olalı 3 ay olcak nerdeyse pek bır şeym kalmadı
ol derım çok rahatlarsın canım
öptum:icecream::icecream::icecream:

burun akıntısı sorun deıl. genelde kış mevsımınde burun akıntım hep old ıcın alıskınım gamyoncuiremsu bu arada benım sımdıe gıdıp gun almam gerekıyordu hala gıtmedm hastaneye. ıns bu sene gıderım :1rolleyes:

Arkadaşlar, bu ameliyat için ıstanbulda iyi bir doktor önerebilecek olan var mıı ?

Sanırım bahsedilen şey ameliyat sonrası mokuzaların büyümesi,ve aynı sorun bendede oluşuyor sabahları sanki nefessiz uyanıyorum,
arkadaşlar nasıl bir operasyon bu ameliyat şeklinde olanı varmı bana doktorum lazerden söz etmişti,
kafam karışık bana doktor yolu görünüyor ama eğer normal ameliyatla olacaksa estetikte istiyorum ikisi birden çıksın...

X