K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Burun tıkanıklığına çözüm önerileriniz...

t24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2011
718
6
Kızlar bana acil yardım edermisiniz? Burnum fena halde tıkalı grip oldum.Nefes almakta çok zorlanıyorum önerileriniz var mıdır burun tıkanıklığına??
Şuan yazarken bile zorlandım çok halsizim.Bekliyorum yardımlarınızı? birde soğuk algınlığı ve gribe iyi gelen bitkiler nedir?

canım çok geçmiş olsun
ben grip olduğum zaman limonlu ada çayı içiyorum gerçekdende çok iyi geliyor
burun tıkanıklığı içinde önce burun spreyimi sıkıp sonrada burnumun önüne yani dudağımın üstüne viks sürüyorum birde gece rahat yatabilmek için küçük bir kabın içine kaynar su koyuyorum 1 tatlı kaşığına viks koyuyorum yattığım odaya başucuma koyuyorum gece çok rahat uyuyorum umarım sendede işe yarar

çok sağolun kızlar,sprey var ama tarihi geçmiş sanırım böyle evde bitkisel tarifler yapıp burnumuza sıkabileceğimiz bir tarif varmıdır?
vikse de bakacağım umarım vardır.

Son düzenleme:
viks varsa büyük bi kaba sicak su koy, icine bi tatli kasigi viks karistir, kabin üzerine egil ve kafani bi havluyla ört buhar disari sizmasin diye
güzelce o viksli buhari icine cek... bana cok faydasi oluyor.

o yoksa ayni islemi papatyaylada yapabilirsin

Son düzenleme:
ne zaman grip olsam annem burnuna limon suyu çek der ve etkili olduğunu söyler ama ben henüz cesaret edemedim:) geçmiş olsun

viksi sakın burnuna direk sürme.çok zaralıymış.genelde bilinmiyor ama ciğerlere büyük zararı varmış.ayrıca çocuklara da buhar olarak bile kullanmamak gerekiyormuş.

deniz suyu veya bir su bardağına 1 çay kaşığı tuz koyarak burnuna çek.ben uzun zamandır yaşıyorum bu tıkanıklığı.sprey kullanacaksan da 5 günden fazla kullanma.burun spreye alışıyor ve onsuz nefes alamaz oluyorsun.

Öncelikle gecmis olsun.
Yattigin odada yataginin yaninda komidin falan varsa, bi sogan soy koy oraya. Oyle yat uyu. O soyulmus sogan burnunun acilmasina yardimci olacaktir.

X