Piercing, Hızma Burun Deldirmek için?

yaa kızlar acil yardım ediin, burnumu deldireli 9 10 ay filan oluyor ama surekli yara halinde hala yara oluyor okadar zama gecmesine ragmen. okadar piercing de değiştirmiyorum.krem batticon filan da kullanıyorum ama gecmedi hala. gıttım cerrahı çelik aldım oda çok kalın takamıyorum girmiyo burnuma, bu konuda tecrubelı bırı varsa yardım etsin :KK43:(((:KK5:

yaa kızlar acil yardım ediin, burnumu deldireli 9 10 ay filan oluyor ama surekli yara halinde hala yara oluyor okadar zama gecmesine ragmen. okadar piercing de değiştirmiyorum.krem batticon filan da kullanıyorum ama gecmedi hala. gıttım cerrahı çelik aldım oda çok kalın takamıyorum girmiyo burnuma, bu konuda tecrubelı bırı varsa yardım etsin :KK43:(((:KK5:

tatlım 9 10 ay bayada uzun olmus.aslında yara olayının olmaması gerekırdır.ımıtasyon mu takıyosun sen pekı.kalın olanları takma burun delıgını ıyıce zorlarsın zaraı verırsın.sana tavsıyem beyaz altın kullan derım.

tatlım 9 10 ay bayada uzun olmus.aslında yara olayının olmaması gerekırdır.ımıtasyon mu takıyosun sen pekı.kalın olanları takma burun delıgını ıyıce zorlarsın zaraı verırsın.sana tavsıyem beyaz altın kullan derım.

evet baya oldu ben de hala neden yara oluyo diye çok sinir oldum,halka takıyorum ya mecburen kalın takmak zorundayım, imitasyon kullanmadım şimdiye kadar gumuştu hep. şimdi aldıgım cerrahi çelik. baya bı kalın takamadım zaten daralmış burun deliğim.sanırım bunyeyle alakalı olabilir,vucut yabancı maddeye karşı tepki veriyo ama bi kendimi gördüm böyle :) teşekkür ederim tatlım yinede tavsiyen için.beyaz altın deneyebilirim.

evet baya oldu ben de hala neden yara oluyo diye çok sinir oldum,halka takıyorum ya mecburen kalın takmak zorundayım, imitasyon kullanmadım şimdiye kadar gumuştu hep. şimdi aldıgım cerrahi çelik. baya bı kalın takamadım zaten daralmış burun deliğim.sanırım bunyeyle alakalı olabilir,vucut yabancı maddeye karşı tepki veriyo ama bi kendimi gördüm böyle :) teşekkür ederim tatlım yinede tavsiyen için.beyaz altın deneyebilirim.

tatlım senınkıde bıseymı benım taktıgım hızlamarı tenım karartıyo bunuda bı bende gordum ben.:KK53: evet kesınlıkle gumus senın tenıne tepkı verıyo olabılır mutlaka beyaz altın al.bıde bu beyaz altınların gırıcek yerlerı ınce olanlardan al.emınım sorunun hallolucak.eger suan yaraysa bıraz bekle yaran bı gecsın oyle altını tak.gelısmelerı bana da soylersen sevırım merak ettım nolucak dıye

o nasıl oluyo :) ben gittim tatlım bactroban aldım,gercekten en etkılısıymış,iltihap fılan kalmadı.bugun kullandıgımın 4.gunu.10 gun kullanıcam. beyaz altın çok inceydi,almadım o yuzden cunku halka takıyorum sadece öteki yapışık hızmaları sevmiyorum.bakalım yıne yara olursa artık kapatıcam:)

Benim arkadaş delmişti tabanca ile sprey filan sıkmadığı halde acı hissetmemiştim sinek ısırığı gibi bir şey :) ama bu yaptığım tabi ki sağlıklı değil.Eczanelerde de deliniyor

ben tabancayla deldirdimburnumu adam bana bi krem kullan dedi , nemlendiriyormuş , ben gittim doktordan antibiyotik aldım onun yerine , ilk taktığı 1 hafta kaldı sonra ince halka gibi biş taktım , bu halka ilk takılandan daha ince olduğu için açıkda kalan yer iyi leşti , ama iyileşmeden önce 2 kere şişte sivilcemsi etimsi iltapsı bi et be gibi oldu ben antibiyotik kullandm , ilk et yarayı kopardım iyileşti sonra yine çıktı 2. iyi ce şişince patlattım sonra eczaneden bi krem aldım göz için bi kremmiş ama cildde b yara fln olunca onu veriolarmış onu kullandım hemen geçirdi , bu dediğim olayı deldirdirdiğim ilk 1 ay içinde yaşadım şimdi gayet sağlıklı , ama ben çıkarınca hızmayı ( yada ne deniyosa ) yerne takmakda zorlanıyorum k ben halka istiyorum şu Pink ' in halkasından nası yaptırcam onu bilmiyorum o normal piercing mi acaba burna takılıo bilmiyorum ama ondan istiyorum ..

Ben eczanede delddirdim iki ay önce ilk zamanlar pek sıkıntı olmadı ama şimdi nedense enfeksiyon kaptı biraz sıkıntı çekiyorum

canım daha önce bir yerdede söyledim burnumu 3 kez deldirdim ama sorun çıktığından değil yerini beğenmedim sonradan...am bu 3'ü olanı 2 yılı aşkın zamandır kullanıyorum şükür çok rahatım...ilk deldirdiğimde sprey bile sıkmadı...hızmayı çok seviyorum şimdi o olmayınca bir eksik hissediyorum... :asigim:fikrini etkilemek istemem ama ben bir sorun yaşamadım etrafımdada hızmalı çok ve gayet iyiler...ama genede en doğru kararı sen verirsin...kaydirigubbakcemile5

Canım 4 yıl geçmiş ama :) hala burnunda mı piercing. Delik büyüme yapmış bazılarında. Senin bi sorunun olmamış anlattığına göre piercingini görebilirmiyim. Foto atsan?:KK23:

Canım 4 yıl geçmiş ama :) hala burnunda mı piercing. Delik büyüme yapmış bazılarında. Senin bi sorunun olmamış anlattığına göre piercingini görebilirmiyim. Foto atsan?:KK23:

evet hala burnumda hiç büyüme falan da yok. aynı yani. makinamı alınca atarım foto. gayet memnunum ben :KK16: başka sormak istediğin varsa sorabilirsin. benim göbeğim de delik senelerdir. ikisinde de ne büyüme nede sorun yaşadım çok şükür. :nazar:

Ankara da kulak delen yerlerde deliyorlar. tabancanın farklı bi ucunu kullanıyorlar.Delmeden önce sprey sıkıyorlar ama pek fayda etmiyor.. mafoldumben
Tabanca ile deldirmek çok tehlikeli, hem acıtıyor hem de enfeksiyon kapma olasılığı artıyor. Ankarada temiz piercing takan çok fazla yer var, hepsi de iğne ile takıyorlar. Eğer tekrar deldirme işlemi yapmak istersen önerebileceğim yerler mevcut

arkadaşlar daha önce birkaç konu başlığı altındada yazdım ama tekrar yazmak zorunda hissediyorum kendimi lütfen burnunuzu deldirmeyin bütün sinirler burunda toplanıyor çok çok çok tehlikeli bunu bana yıllardır bu işi yapan uzman piercingci söyledi ki benim çok sevdiğim bir abimdir yapmadı bana beni dinlerseniz kendinizi riske atmayın ama yinede son karar sizin

Sinirler burunda toplanmıyor, kontrol merkezi olan beyinde toplanıyor. Bu konuyla ilgili bilgim olduğu için yazmadan edemedim kusura bakmayın. Öyle çok çok çok çok tehlikeli bir şey olsaydı eğer, bir çok topluluk bunu dini sembol olarak kullanarak burunlarını deldirmezdi. Risklik bir durum yok yani. Tek yapman gereken temiz bakmak, en fazla enfeksiyon kapar o zaman da çıkarırsın hızmayı delik kapanır. Kolay bir şey yani. Dediğin gibi bir durum yok için rahat olsun:)

Tabanca ile deldirmek çok tehlikeli, hem acıtıyor hem de enfeksiyon kapma olasılığı artıyor. Ankarada temiz piercing takan çok fazla yer var, hepsi de iğne ile takıyorlar. Eğer tekrar deldirme işlemi yapmak istersen önerebileceğim yerler mevcut
Taban ca vucut üstünde çoğu yerde çatlamaya neden olur bu yüzden iğne ile delim her zaman en sağlıklısıdır öner dersen Ranez Tattoo var karanfil sokak da ASLA ÖNERMİYORUM !

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dun burnumu deldirdim 1 hafta hizmami cikarmamam gerektigini soylediler iyilesme suresi ne kadar birde hizmayi surekli oynatmam gerekirmi iyilesene kadar yapismamasi icin kanama oluyor cunku :KK43:

X