Burun ameliyatı sürecim

biralem1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2016
160
177
35
8 aralık Ankarada nefes alma problemimden dolayı burun ameliyatı oldum. Olmuşken bir taşla iki kuş vurup tabiki estetik olarak biraz düzelmesini de istedim. 3. Kuş olarak da aynı operayonda göz altına yağ enjeksiyonu yaptırdım. Daha önce göz altı torbalarımı aldırmıştım. O esnada yağ enjeksiyonu da yapılmıstı. Tabi eridi yaklaşık bir yılda .
Bende aşırı dercede alerjik rinit var. Bir hapsurmaya başlayınca iki saat sürdüğü oluyor. Alerjiye bağlı etler özellikle hamilelikten sonra o kadar büymüştü ki canıma tak etti artık ve ameliyat olmaya karar verdim.
Daha önce ameliyata girdiğim halde bu sefer ameliyat öncesi çok fazla strese girdim. Ameliyat gününe kadar 2 gün boyunca doğru düzgün uyku uyumadım. Ameliyat günü sabah ameliyathneye giderken sakinleştirici verdiler . En son anestezi doktoru ile başbaşa bırakıldığımı hatırlıyorm. Ameliyat yaklasık 3,5 saat sürdü sanırım . Uyandığımda hiç bir ağrı sızım yoktu. İnanamadım aşırı konforluydum. Daha önce göz altı ameliyatıma girdğimde uyandığımda inanılmaz bir boğaz ağrısı üşüme ve yağ enjeksiyonundan dolayı göbeğimde fena bir ağrı vardı. Bu sefer hiç biri olmadı. Burnumdan normalde de pek nefes alamadığım için pek zorlamadı kapalı oluşu. Bir ağırlık burunda doluluk hissi vardı sadece. Ameliyat bu kadar kolay mıymıs diye düşünürken aksama doğru ağrı kesicilerin etkisi geçince ağrım artmaya başladı ama hemşireler sağolsun artmasına fırsat vermeden damar yolundan ağrı kesiciyi verdiler uykusuzluk dısında iyi gecti ilk gece. O gün hastanede kaldım. Ertesi gün en berbat günümdü . Aşırı ödemlendi yüzüm aksama kadar. Sabah uyandığımda üst dudağım şişmiş konusamıyordum bile . Dişlerim burnum kafam ağrıyordu. Sürekli ağrı kesici içtim. Uykusuzluk artık basıma vurdu direncim iyice düştü 2 . Gece uyku ilacı gibi bişey aldım ve güzelce uyudum. Yağ enjeksiyonuna bağlı olarak ben de ödem çok fazlaydı. 2 . Gün tek gözüm tamamen diğeri de yüzde 80 kapndı. Tuvalete giderken gözümün önünü göremediğimden zorlandım. 3. Gün uyandığımda kendimi daha iyi hissediyordum. Ağrım kalmadı. Öğleden sonra doktor kontrolüne gittim burun ucundaki pansumanı tamamen çıkrdı ve burnumdan nefes alabildim. Ameliyat öncesi aldığım nefes ancak bu kadardı. Tamponlar çıktıgında nasıl nefes alacağım merak ediyorum. Bugün 4. Günümdeyim. Şişliklerim yavaş yavaş azalıyor. Deniz suyu spreyle sürekli burnuma sıkıyorum. Antibiyotik ve alerji ilacı kullanmaya devam ediyorum. Şuan burnumun ucu top gibi çok şiş görünüyor. Ama inecektir mutlaka süreci yeniden payşasırım. Şimdilik bu kadar

Bayadır güncelleme yapmamısm ama bugün tam 2 hafta oldu ve sonuç çok güzel 🥰yüzüme yakısan aşırı doğal bir burnum var. İnşallah ilerleyen zamanlarda ucunda düşüklük falan olmaz💖

Bayadır güncelleme yapmamısm ama bugün tam 2 hafta oldu ve sonuç çok güzel 🥰yüzüme yakısan aşırı doğal bir burnum var. İnşallah ilerleyen zamanlarda ucunda düşüklük falan olmaz💖
göz altı için yaptırdığınız işlemi nerede yaptırdınız

merhaba, doğal olmasına ve memnun olmanıza çok sevindim, ben de uzun bir süredir doktor araştırması yapıyorum. doktorunuz kimdi ve öncesi sonrası foto burdan yada özelden paylaşma şansınız var mı?

X