Bursa Diyetisyen

deryabaharli

Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2014
1
0
Selam kızlar,

Uzun zamandır dışarıdan takip ediyordum fakat şu ara sizlere sormam gereken bir soru oluştu kafamda. Malum yaz geliyor bikini giymemiz lazım fakat bu fazla kilolardan kurtulmamız gerekiyor.

Bursa'da diyetisyen arıyorum araştırdım bayaa bi karşıma Diyetisyen Gözdem Başarır çıktı. Tavsiye ediyorum üzerinden falan yazılanları okudum genel olarak hep güzel şeyler söylemişler. her an arayabiliyormuşuz, whatsapptan falan yazınca hemen cevap veriyormuş aklına takılan sorular olmadan çok rahat strese sokmadan cici cici zayıflatıyormuş falan aklıma yattı aslında.

Yine de önce buradan bir sorayım istedim aranızda giden var mı? gerçekten söylendiği gibi mi eğer sizlerden onay alırsam hemen arıycam randevu alıcam.

Şimdiden desteğiniz için teşekkürler kızlar :)

Edit: Evet kızlar çok zaman oldu şifremi falan unuttum hiç bir şey yazamadım buraya.

Bu posttan 3ay sonra falan Dyt. Gözdem başarır'a gittim ve tahminimden çok ama çok daha mutlu kaldım. Kendisi bana resmen doğru beslenmeyi öğretti ve 3 ay gibi bir sürede 20kiloya yakın kilo verdim ve şimdi çok fitim. Sizinle fotoğraflarımı paylaşmayı çok isterdim fakat eşimle internette fotoğraf ve gerçek kimlik paylaşma konusunda anlaşamıyoruz o nedenle kusuruma bakmayın. erkekler işte.

bu yazıyı yazdıktan sonra 3 ay boyunca bu konunun altında adı geçen erkek diyetisyenlere gittim ve tamamen hayal kırıklığı yaşadım hatta o yaz hiç kilo veremeden geçti. Daha öncelerinde de Bursa'da başka diyetisyenlere de gittim.

bence en iyisi Gözdem Başarır. Bir kere başta beni tanıdı ve benim hayatıma göre diyet listeleri düzenledi. Sevmediğim hiç bir yiyecek diyetime girmediği gibi sevdiğim bütün yiyecekleri de bana yedirtti. 3 ay içerisinde 20 kilo verdim ve artık gözdem hanım her zaman bana beslenme konusunda destek olan bir arkadaşım gibi.
O diyetin ilk başlarında karşımıza çıkan problemler var ya hani; şimdi iş yemeğinde karşıma bunlar çıktı hangisini yicem hangisini yemiycem, güne gidince mercimek köftesinden yesem mi yemesem mi gibi sorularımın hepsinde Gözdem hanım ve ekibi hep yanımdaydı. Whatsaaptan yemeklerin fotoğrafını çekip gönderiyordum ve bana neleri yemek istediğime göre hemen menü planlıyorlardı.

Şimdi artık neyi neyle yemem gerektiğini biliyorum çünkü bana öğretti ve Dyt. Gözdem Başarır'la seanslarımız bittikten sonra 6 ay geçti ve hala fitim. kilo alma korkusu kalmadı çünkü artık ne yemem gerektiğini nasıl yemem gerektiğini biliyorum.

Bence Bursa'da bu konuda en iyisi o ve hepinize şiddetle tavsiye ederim.

Son düzenleme:
evet ben de merak ediyorum gözdem hanımı , ne kadar zamanda bir çağırıyor muayene ücreti vs , gerçekten farklılık yaratıyor mu , olmadı artık kendimiz öğreneceğiz

Selam kızlar,

Uzun zamandır dışarıdan takip ediyordum fakat şu ara sizlere sormam gereken bir soru oluştu kafamda. Malum yaz geliyor bikini giymemiz lazım fakat bu fazla kilolardan kurtulmamız gerekiyor.

Bursa'da diyetisyen arıyorum araştırdım bayaa bi karşıma Diyetisyen Gözdem Başarır çıktı. Tavsiye ediyorum üzerinden falan yazılanları okudum genel olarak hep güzel şeyler söylemişler. her an arayabiliyormuşuz, whatsapptan falan yazınca hemen cevap veriyormuş aklına takılan sorular olmadan çok rahat strese sokmadan cici cici zayıflatıyormuş falan aklıma yattı aslında.

Yine de önce buradan bir sorayım istedim aranızda giden var mı? gerçekten söylendiği gibi mi eğer sizlerden onay alırsam hemen arıycam randevu alıcam.

nasıl gittiniz mi randevu aldınız mı acaba merak ettim

Selam kızlar,

bende bursa da diyetisyen arayışındaydım. bir arkadaşım diyetisyen volkan özkaya ya gitti. baya bir memnun kalmıştı hatta ciddi kilolar verdiğini gördüm. 2 haftadır ben de volkan beyle devam ediyorum. şimdiden 4 kilo verdim bile bu hızla giderse bikini şahane olacak. gözdem hanıma hiç gitmedim ama volkan bey de gayet enerjik ve sizi yormuyor. volkan bey whatsapp tan sorularınıza cevap veriyor ve size kesinlikle geri dönüyor. her aradığımda bana geri döndü ve sorularımı cevapladı.

Son düzenleme:
Merhaba ben de bursa da oturuyorum, annem diyetisyen yusuf yaşar ile devam ediyor, annemin belki de 4 ya da 5. Diyetisyeni yusuf bey. annemde ki farkı ailecek izliyoruz. inanılmasi güç ama annem 4 ayda 18 kilo verdi. Her hafta çağırıyor yusuf bey ve diyeti kişiye göre yazıyor. Öyle sıradan diyetler de değil her hafta farklı bir diyet ile yağına Kasina bakıyor. Sonuç gerçekten olağanüstü. Arada sırada yusuf bey arıyor annemi diyetin nasıl geçtiğini dahi sorduğuna şahit oldum. Setbasinda olması da merkeze yakın ulaşımı kolay. Kendisinden çok memnunuz. Ulaşmak isteyen isteyen arkadaşlar olursa
...

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba kızlar konu baya olmuş açılalı ama bende yusuf yaşara gidiyorum daha önce gülcan karpuz denemem oldu ancak tekrar oraya gitmek için 1 ay kadar beklemem gerekecekti ( 1 sene gitmedim hiç şehir değişikliği sebebiyle yeni hasta olarak 1 ay sonraya randevu verdi ) bende beklerken 1 ayda en az 2 3 kilo daha alırım dedim araştırdım ettim en sonunda yusuf yaşar beyi beğendim evime de yakın diye ( setbaşında yeri her yere çok yakın ) gittim hemen. ilk hafta 2.2 kg verdim ama tamamen benim isteğime göre diyet yazdık bu 3. kontrolümdü kg de maalesef 2.3 değişiklik oldu benim yüzümden az su içiyorum diye tartıda eksi göremiyorum ama ciddi bir yağ kaybı yaşadık ki b u oran azımsanacak gibi değil %7 8 lerde bir rakam. %46 dan %39 lara düşürdük yağ oranımı. düğünüm olacak ben o sebeple 1 kg vermek istiyorum hatta yarın itibariyle tekrardan diyetime dönücem.. çünkü yılbaşıydı şuydu buydu derken ne diyet kaldı bende ne birşey. bir an evvel vermem gereken kilolarım var. sporuda aynı şekilşde bana yada evde yada dışarıda olduğum saatlere göre yazdık. standart bir listesi yok aklınıza birşey takılınca arayıp soruyorsunuz hatta bazen o sizi arıyor :) bu acayip destek verici mesela ben çok beğendim bu yönünü salla başı al maaşı hesabı değil gerçekten ilermek isteyen insanlara yararlı olmayı amaçlayan bir diyetiyen. kesinlikle tavsiye ederim. ücreti 100 tl 3 görüşmede bir veriyorsunuz her görüşme ya haftalık yada 10 günlük oluyor ve yağ kas oranınıza bakılıp listeniz yenileniyor.

Kizlar benim vermem gereken 30kilo var fakat bunun için 4 ayim var. Bir de maddi acidan en fazla bir ayda 200tl verebilirim . gözdem basariri çok duydum . acikcasi zayiflamanin en saçma yollarini bile denedim artik umudu mu kestim derken diyetisyenlere inanmayan ben şuan bir diyetisyene gitmek istiyorum . gozdem basariri çok duydum armut .com da da bana fiyat teklifinde bulunmuş . sizce ise yarar mi ?fakat şuan hem evliyim hem okuyorum hem de dershaneye giderek üniye hazirlaniyorum yani hic spor yapma sansim da yok. 21yasima kadar hic bu kadar kilo almamistim hep zayif bir kadim olmuştum .evlenince çok kilo aldim şuan 21yasindayim ama kendimi hic beğenmiyor umutsuz mutsuz hissediyorum hatta suanki halimi evliliğine bagliyor mutsuz oluyorum gözdem basaririra giden Ler lütfen birşeyler yazsin bana.sizi kaç kere cagiriyor her seferinde ki ücret nedir ?

Bursa'da ki arkadaşlar gözdem hanım a giden var mı nerede ücreti ne tavsiye edermisiniz ne sıklıkta çağırıyor kan değerlerini kendi mi alıyor başka yerden mi istetiyor. Her gittiğinde ücret alıyor mu. Bilen varsa yazabilir mi şimdiden teşekkürler

Doğumdan sonra aldığım fazla kilolarımdan dolayı eşimin diyetisyene gitmem konusundaki ısrarı üzerine diyetisyen zülal güngör'e gitmeye başladım. Diyete başlayalı 3 ay oldu, 96 kilodan 79 kiloya inerek toplam 17 kilo verdim. Kendimi şimdi çok daha iyi hissediyorum. Muayene ve kontroller için beni üç haftada bir çağırıyordu, son gittiğimde muayene ücreti 75 liraydı ve kontroller ücretsizdi, aynı şekilde devam ettiğini düşünüyorum. Bursa'da diyetisyen tavsiyesi isteyenlere kesinlikle tavsiye edebilirim.

Merhabalaaaar :) Gözdem hanım konusunda 2020 yılı konulu bilgi vermeye geldim :)
öncelikle harika bir diyetisyen olduğunu söylemeliyim. asla pişman olmazsınız. açıkçası benim bütçemi sarsmıştı ve kovid sebebiyle online diyet sistemine dönmüştü ve bu beni diyetten uzaklaştırmıştı açıkçası.

2 haftada 1 seans yapılıyor ücreti 175₺'di aylık 350₺ oluyordu.
seanstan sonraki haftada tartılmaya gidiyorsun ofise
(kovid-19 sebebiyle evde tartılıp söylüyorsunuz ekip her daim telefonun diğer ucunda)

onun dışında seni önce iyice bir tanıyor, ailenizdeki hastalıklara kadar :)
1 hafta yeme günlüğü tutup veriyorsunuz ve bir hafta sonraya randevu oluşturuyor.
sizin verdiğiniz listeye göre dersini çalışmış bir diyetisyen görüyorsunuz karşınızda, harika sistem açıkçası.

yaaani demem o ki, online diyet konusuna ısınamadığım için ara verdim, çünkü online'da diyetten kopunca zayıflayamadım normalde 3 ayda verebileceğim kiloyu 5 ayda veremeyince bütçemi aşmaya başladığı için bıraktım.
ama ahtım var ofise döndüklerinde gideceğimmm :)

hepimize ideal kilolu günler diliyorum :)

Merhaba herkese, benim de bu başlıktaki kişileri araştırdıktan sonra ilk diyetisyen tecrübem Merve Arık'la oldu. Güler yüzüyle çok yardımcı oldu sayesinde 8 kilo verdim. Seans ücretleri de diğerlerine kıyasla daha uygun. ben 3 ayda ideal kkiloma ulaştım ve hiç aç kalmadan başardık bunu. Başka bir arkadaşım da kilo almak için gitti ama o ideal kilosuna ulaşamadı henüz. Kilo vermek için diyetisyen arıyorsanız kendisine danışın derim mutlaka.

Merhaba kızlarr,
Defalarca diyetisyen tecrübem oldu buna dayanarak gönül rahatlığıyla yazıyorum ki Diyetisyen Ceren Filiz. "Diyette yasak yoktur"mottosundan aşırı etkilenip Ceren hanımı seçtiğim doğrudur.Çünkü yemek yemeye aşık bi insandım aç kalmaktan hep korkmuşumdur Onunla görüşmmeye başlayınca çok da doğru bi karar verdiğimi anladım.Her hafta listemi benim isteğime göre güncelliyordu.Verdiği listeler hem kolay ve uygulanabilir hem de tam bir yağ düşmanı Asla aç kalmadan çok güzel yağ kaybettim. Güler yüzlülüğüyle ve kişiye özel yaklaşımlarıyla oldukça keyifli ve faydalı görüşmeler geçirdiğimiz biri.Bana kilo vermenin zorlayıcı diyetlerle olmadığını sevdiğin şeyleri de yiyerek kilo verilebileceğini gösterdi.Karşılıklı iletişimi ve ortak karar ile liste oluşturması nedeniyle çok başarılı buluyorum sevmediğiniz ve istemediğiniz hiç birşeyi dayanmaması çok iyi açıklayıcı konuşması motivasyon olarak size verdiği enerji mükemmel.

1 ay içinde 4 kere seans yapıyor yani her hafta görüşüyorsunuz. Diyet listeleri tek düze değil haftalık planlama yapıyor. Örneğin bu hafta dışarıda yemekli vs bir planınız varsa onu da listeye ekliyor her hafta bu şekilde düzen kurunca zaten diyete uymamanız imkansızlaşıyor. Ki asla diyet yaptığımı hissetmediğim bir süreçti orası ayrıdır.
Oldukça yoğun çalıştığım için zaman problemimde vardı açıkçası Ceren hanım seanslarını benim isteğime göre hem online hem yüzyüze yapabiliyor böylece bu konuda da hiç sorun yaşamadım.

aklıma takılan her soruyu bilgisi ile hep sabırla cevaplıyor. İyiki tanıdım kendisini beslenme adına yıllardır kuramadığım düzeni kendisi ile kurdum. Tavsiye!

X