K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz BUNUN ÇÖZÜMÜ YOK MUDUR

Kingdom9821

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2019
537
1.710
22
Arkadaşlar benim babam elli yaşında yıllardır çok gürültülü ortamda çalışıyor işitme kaybı var doktora gittik tek çare cihaz takılıcak dedi cihaz aldık babam başımı ağrıtıyor deyip takmadı ısrarlarıma rağmen işitme kaybı gittikçe artıyor sanki hiç denediğiniz bir yol var mı ya da çevrenizden duyduğunuz kulak için çay falan babama yardımcı olmak istiyorum çok da yoruluyor çalışmaktan

Kulak için çay derken ? Babam da işitme engelli..iki kulağında da cihaz var ...bu cihazlarla yaşamayı ogrendi ama evde tek basinayken cihaz takmıyor çünkü çok rahatsız edici oldgunu o da söylüyor
of nebileyim dua falan olur belki dneyip yapan vardır evet çay örneği çok saçma oldu misal demek istedim

Burdan çayla otla böcekle olacak şey değil maalesef.Doktorunu dinlemeli ve kulaklığını takmalı.Takmadıkça duyma kasları da daha az çalıştığından duyması azalacak..Teyzemde de problem var,aşırı gürültülü ortamlarda cihaz rahatsız ediyor takamıyordu ama en son kulaklığa bir ayar yaptılar galiba,kulaklığın alındığı yerden yardım istemekte fayda var..Bir de teyzem evdeyken hep takıp sohbet edior,onun da faydası oluyor.

Burdan çayla otla böcekle olacak şey değil maalesef.Doktorunu dinlemeli ve kulaklığını takmalı.Takmadıkça duyma kasları da daha az çalıştığından duyması azalacak..Teyzemde de problem var,aşırı gürültülü ortamlarda cihaz rahatsız ediyor takamıyordu ama en son kulaklığa bir ayar yaptılar galiba,kulaklığın alındığı yerden yardım istemekte fayda var..Bir de teyzem evdeyken hep takıp sohbet edior,onun da faydası oluyor.
o cihazı da üç yıl önce mi ne aldık aslında tekrar gitmesi lazım doktora kendine hiç bakmıyor ki şimdi abim evlenicek diye onun için uğraşıyor çalışıyor

Cihaza alışması için alternatif aramamak lazım . İlk zorlanır belki ama illa alışır canım geçmiş olsun .

Küçücük çocuklar alışıyor. Elli yaşında adam bi zahmet nazlanması taksın cihazını. Kalitelisini, daha ufağını alın. Biraz para harcarsınız ama konfor ve sağlık için harcanır para.

Benim babam kendisi ile barışık ve yeni durumlara çabuk uyum sağlayan birisidir.Ha hayatta oğlum evlenecek..kızım okuyacak masrafa yetismeliyim gibi dertleri de olmadı çok şükür..bunlar onun dışında gelişen ve onun dışında çözülen dertler oldular hep 😂 Babam bazen işitme engelli oluşunu ve cihazsiz duyamayisini avantaja çevirir ..mesela annem sürekli söylenmeye başlayınca babam cihazı kapatır ama hiçbirimiz anlamayız ..azicik başını eğip hafif hafif başını sallar..sanırsın soylenilenleri olumluyor 😂

Benim babam kendisi ile barışık ve yeni durumlara çabuk uyum sağlayan birisidir.Ha hayatta oğlum evlenecek..kızım okuyacak masrafa yetismeliyim gibi dertleri de olmadı çok şükür..bunlar onun dışında gelişen ve onun dışında çözülen dertler oldular hep 😂 Babam bazen işitme engelli oluşunu ve cihazsiz duyamayisini avantaja çevirir ..mesela annem sürekli söylenmeye başlayınca babam cihazı kapatır ama hiçbirimiz anlamayız ..azicik başını eğip hafif hafif başını sallar sallar..sanırsın soylenilenleri olumluyor 😂

Yerim ben o babayı. Uzun, sağlıklı ömürleri olsun.

Benim babam kendisi ile barışık ve yeni durumlara çabuk uyum sağlayan birisidir.Ha hayatta oğlum evlenecek..kızım okuyacak masrafa yetismeliyim gibi dertleri de olmadı çok şükür..bunlar onun dışında gelişen ve onun dışında çözülen dertler oldular hep 😂 Babam bazen işitme engelli oluşunu ve cihazsiz duyamayisini avantaja çevirir ..mesela annem sürekli söylenmeye başlayınca babam cihazı kapatır ama hiçbirimiz anlamayız ..azicik başını eğip hafif hafif başını sallar..sanırsın soylenilenleri olumluyor 😂
ya aslında benimkide öyle ama ben sanırım işi biraz duygu seline çevirdim 🤣 napayım babam hep iyi olsun bir sıkıntısı olmasın istiyorum kafaya takıyorum babamın hiç umurunda bile değil 😀

Arkadaşlar benim babam elli yaşında yıllardır çok gürültülü ortamda çalışıyor işitme kaybı var doktora gittik tek çare cihaz takılıcak dedi cihaz aldık babam başımı ağrıtıyor deyip takmadı ısrarlarıma rağmen işitme kaybı gittikçe artıyor sanki hiç denediğiniz bir yol var mı ya da çevrenizden duyduğunuz kulak için çay falan babama yardımcı olmak istiyorum çok da yoruluyor çalışmaktan
Geçmiş olsun sülük deneyebilirsiniZ inşallah şifa olur

X