-bu son diyet-

evet sıra geldi bu güne...
07.30 40 dakika bisiklet sürdüm
08:30 bir dilim kepek ekmegi ve bir parca peynir
10:30 3 badem 3 fındık 3 ceviz
12:30 bir kase mercimek corbası, bir porsiyon ciger, üc kasık makarna
15:30 5-6 badem
18:00 bir saat bisiklet
19:30 bir dilim kepek ekmegi,bir kabak ve kırmızı biberi tavada soteledim hic yagsız, üzerine yogurt doküp yedim ayrıca bir soganla yapılmıs sogan salatası

Bugün boyle biter gibi geliyor yada bir meyve yiyebilirim.yazdıkca meyve yemedigimi fark etttim :KK43:

çok güzel canım sporun da menün de
ben de kapakla havucu kavurup çok az yağda
yoğurt gezdiriyorum çok güzel oluyor hem diyet hem lezzetli:)

çok güzel canım sporun da menün de
ben de kapakla havucu kavurup çok az yağda
yoğurt gezdiriyorum çok güzel oluyor hem diyet hem lezzetli:)

cok tesekkür ederim tatlım, rende kabakları cok az yagda kavurup icine ceviz koyup en son sarımsaklı yogurtla karıstırınca da süper oluyor...

evet sıra geldi bu güne...
07.30 40 dakika bisiklet sürdüm
08:30 bir dilim kepek ekmegi ve bir parca peynir
10:30 3 badem 3 fındık 3 ceviz
12:30 bir kase mercimek corbası, bir porsiyon ciger, üc kasık makarna
15:30 5-6 badem
18:00 bir saat bisiklet
19:30 bir dilim kepek ekmegi,bir kabak ve kırmızı biberi tavada soteledim hic yagsız, üzerine yogurt doküp yedim ayrıca bir soganla yapılmıs sogan salatası

Bugün boyle biter gibi geliyor yada bir meyve yiyebilirim.yazdıkca meyve yemedigimi fark etttim :KK43:

Öncelikle hoşeldin Özge, öncelikle verdiğin kilolar için tebrik ederim, gerisi de gelecek...

Menün gayet güzel ve dengeli görünüyor. Böyle devam et.

kararlı tutumunuzda devamlılık dileyerek destek vermek istiyorum.bende benzer sıkıntıları yaşıyorum ve bunlar benim troid rahatsızlığımdan sonra artarak devam etti ve şeker hastalığıylada son raddeye geldi ve bu arada ben 128,5 oldum.5 ay kadar önce doktor tedavisiyle ve diyetisyen desteği ve bol spor ve kararlı duruş ile şuan geldiğim nokta 104,8 .muhakkak doktorlar benzer şeyler söylüyorlar ama 3 ana öğün ve 4 ara öğünü kesinlikle atlamadan kan şekerinin düşmesine izin vermeden yemek düzenine uyulması gerekiyor.ve bunu sonu olacak bir maraton gibi düşünmeden hayat şekline dönüştürerek kurtulabiliriz.

kararlı tutumunuzda devamlılık dileyerek destek vermek istiyorum.bende benzer sıkıntıları yaşıyorum ve bunlar benim troid rahatsızlığımdan sonra artarak devam etti ve şeker hastalığıylada son raddeye geldi ve bu arada ben 128,5 oldum.5 ay kadar önce doktor tedavisiyle ve diyetisyen desteği ve bol spor ve kararlı duruş ile şuan geldiğim nokta 104,8 .muhakkak doktorlar benzer şeyler söylüyorlar ama 3 ana öğün ve 4 ara öğünü kesinlikle atlamadan kan şekerinin düşmesine izin vermeden yemek düzenine uyulması gerekiyor.ve bunu sonu olacak bir maraton gibi düşünmeden hayat şekline dönüştürerek kurtulabiliriz.

pınarcım dediklerini canı gonülden katılıyorum ve dikkat etmeye calısıyorum, calısırken ara ogun yapıcak zamanım olmadıgında agzıma iki fındık,ikii ceviz ve iki badem atıyorum..umarım bu marotonu hepimiz kendi birincimiz olarak bititririz

evet kızlar dün dietimi bozmadım, ama özel bir cabada sarf etmedim üc arkadasımla girdim yeni yıla ama onlarda cok kilolu olmasalarda ediklerine dikkat ettikleri icin cok light bir menu hazırladık :))

09.00 iki kuru kayısı iki badem sonrasında bir saat bisiklet sürdüm
10:30 bir yumurta, iki mantar, bir kırmızı biberle yapılmıs hic yagsız omlet, bir kk peynir ve bir dilim kepekli ekmek
13:00 bir muz
15:00 da 40 dakika müzik esliginde dans ettim :))
gec kahvaltı yaptıgım icin ogle yemegi yemedim canımda hic istemedi sadece bir kase yogur yedim
20:00 de aksam yemegi ve icerigide soyle :)) bir kase sehriye corbası, iki kücük ızgara kofte ve iki kanat, iki kasık havuc salatası ve kabak salatası
24:00 bir ceyrek nar :))

bence dünü iyi kapattım gecen yıl yediklerim aklıma gelioda cok mutlu oluyorum :))

Öncelikle hoşeldin Özge, öncelikle verdiğin kilolar için tebrik ederim, gerisi de gelecek...

Menün gayet güzel ve dengeli görünüyor. Böyle devam et.

cok tesekkür ediyorum ayselcim senin iki basamaklılara cok az kalmıs ne güzel :)

bugün oldukca gec uyandım saat 12:00ydi.gerci bir ay öncesindeki bene gore oldukca normak bir saat ama bir aydır hafta sonlarıda erken kalkmaya özen gosteriyordu
bugünkü listemi de vereim cunku bu saatten sonra birsey yemem artık

12:15 15-20 tane beyaz leblebi
13:30 iki dilim kepek ekmegi 1 kk peynir ve bir parca maydonoz, dereotu ile yapılmıs yagsız tost
16:30 bir muz
17:00 da bir saat bisiklet sürdüm
19:00 iki kepce sehriye corbası, 1 su bardagı yogurt, yarım patates haslaması, birer parca brokoli ve karnabahar haslaması

bu arada bugun basküle cıkmamak icin kendimi zor tuttum ama kendime soz verdim 15 günde bir tartılcam o yüzden cumartesiyi bekiyorum 4gözle:))

evet kızlar dün dietimi bozmadım, ama özel bir cabada sarf etmedim üc arkadasımla girdim yeni yıla ama onlarda cok kilolu olmasalarda ediklerine dikkat ettikleri icin cok light bir menu hazırladık :))

09.00 iki kuru kayısı iki badem sonrasında bir saat bisiklet sürdüm
10:30 bir yumurta, iki mantar, bir kırmızı biberle yapılmıs hic yagsız omlet, bir kk peynir ve bir dilim kepekli ekmek
13:00 bir muz
15:00 da 40 dakika müzik esliginde dans ettim :))
gec kahvaltı yaptıgım icin ogle yemegi yemedim canımda hic istemedi sadece bir kase yogur yedim
20:00 de aksam yemegi ve icerigide soyle :)) bir kase sehriye corbası, iki kücük ızgara kofte ve iki kanat, iki kasık havuc salatası ve kabak salatası
24:00 bir ceyrek nar :))

bence dünü iyi kapattım gecen yıl yediklerim aklıma gelioda cok mutlu oluyorum :))

Canim menülerin harika :) Ben dün tika basa yedim desem yeridir. Bi pismanlik yasiyorum anlatamam.
Yarin full diyete devam. O yüzden dün ve bugünün menülerini yazmicam beni kovarsiniz vallaha burdan :)

bu arada bugun basküle cıkmamak icin kendimi zor tuttum ama kendime soz verdim 15 günde bir tartılcam o yüzden cumartesiyi bekiyorum 4gözle:))

dün ve bugünden sonra ben cikmaya korkuyorum desem yeridir :))

Selamlar ozge.
Profillerimiz is sehir egitim vb cok benziyor bir an kendi profilime mi girdim yanlislikla diye baktim :)
Oncelikle diyetinde basarilar diliyorum.
Bu son diyet demissin benim icin de oyle.
Zaten bu da olmazsa olucem herhalde. Saka bir yana obezite cerrahisi dusunmeye baslamistim en son. Basladigim noktaya geri donersem o yola gitme ihtimalim kuvvetli.
Neyse...
Moral bozmaya gerek yok. Saglik tetkiklerimi yaptirip ne buyuk riskler altinda oldugumu ogrendigim 1 ay oncesinde benm moralim cok bozuktu mesela ama su an harikayim cunku diyete ve spora basladim tam gaz.
Gunluk, kadinlar kulubu, insani motive tutuyor. Her seyde once burasi cok aktif ve insanin beynine surekli diyettesin fikrini asiliyor. Bir de baska gunlukculerin verdigi kilolar var. Beni asil motive edenler bunlar.
Dogru tercih yani burda olman :)

Menulerini ben de basarili buldum benim erken kalkamadigim icin %100 uygulayamadigim diyet listeme cok benziyor.
Diyetisyene gidiyor musun? Seker tiroid insulin pco vb tetkiklerini yaptirdin mi? Yaptirmadiysan ihmal etmemeni, bir endokrinoloji uzmanina gorunmeni tavsiye ederim.
Sporu ikiye bolmus olman guzel olmus. Yine de cok zorlayip overtraining e girme.

Bakabildigim zaman takip edicem gunlugunu. Evimde int yok cepten giriyorum biraz sikintili durum ama gec de olsa bakarim.

Kolay gelsin.

Tatılmak kilo verirken çok motive ediyor da duraklama dönemlerinde moral bozuyor. Ben de tartılmamaya çalışıyorum elimden geldiğince

Selamlar ozge.
Profillerimiz is sehir egitim vb cok benziyor bir an kendi profilime mi girdim yanlislikla diye baktim :)
Oncelikle diyetinde basarilar diliyorum.
Bu son diyet demissin benim icin de oyle.
Zaten bu da olmazsa olucem herhalde. Saka bir yana obezite cerrahisi dusunmeye baslamistim en son. Basladigim noktaya geri donersem o yola gitme ihtimalim kuvvetli.
Neyse...
Moral bozmaya gerek yok. Saglik tetkiklerimi yaptirip ne buyuk riskler altinda oldugumu ogrendigim 1 ay oncesinde benm moralim cok bozuktu mesela ama su an harikayim cunku diyete ve spora basladim tam gaz.
Gunluk, kadinlar kulubu, insani motive tutuyor. Her seyde once burasi cok aktif ve insanin beynine surekli diyettesin fikrini asiliyor. Bir de baska gunlukculerin verdigi kilolar var. Beni asil motive edenler bunlar.
Dogru tercih yani burda olman :)

Menulerini ben de basarili buldum benim erken kalkamadigim icin %100 uygulayamadigim diyet listeme cok benziyor.
Diyetisyene gidiyor musun? Seker tiroid insulin pco vb tetkiklerini yaptirdin mi? Yaptirmadiysan ihmal etmemeni, bir endokrinoloji uzmanina gorunmeni tavsiye ederim.
Sporu ikiye bolmus olman guzel olmus. Yine de cok zorlayip overtraining e girme.

Bakabildigim zaman takip edicem gunlugunu. Evimde int yok cepten giriyorum biraz sikintili durum ama gec de olsa bakarim.

Kolay gelsin.

avrasyacım günlügüne de yazdım, burayı sonradan gordüm. Ben 3 yıl once gitmistim endokrin servisine insulin direncim var ama hormonlarda sorun yoktu. Ancak tüylenme problemim var bir arkadasım kadın dogum uzmanı tipik pko hastasısın dio ama adetim düzenli bu da pko ihtimalini cok zayıflatıo, simdi adet donemimin gelmesini bekliyorum gidicem tüm testlerimi yenileticem cünkü 3 yıl uzun süre bir cok degişmis olabilir...

ozge ben yarıslara katılmaya karar verdım etkısı cok buyuk dıyolar sende denesene bakalım ben 70-79 kılo arası grubuna gırdım .. daha azımlenırız kız belkı...

avrasyacım günlügüne de yazdım, burayı sonradan gordüm. Ben 3 yıl once gitmistim endokrin servisine insulin direncim var ama hormonlarda sorun yoktu. Ancak tüylenme problemim var bir arkadasım kadın dogum uzmanı tipik pko hastasısın dio ama adetim düzenli bu da pko ihtimalini cok zayıflatıo, simdi adet donemimin gelmesini bekliyorum gidicem tüm testlerimi yenileticem cünkü 3 yıl uzun süre bir cok degişmis olabilir...

hah ben de onun için demiştim,

diyet konusunda bilgili olmak ayrı bir şey ben bu konuda kitaplar bile yazabilirim neredeyse o kadar çok şey okudum...

ama sağlık tetkiklerini takip etmek ayrı bir şey.

bende de pco yok adetlerim düzenli ama tüylenme gibi bir sorunum da yok, bu arada adet düzenli olsa da kist olabiliyor yanlış bilmiyorsam, sen en iyisi baktır.

onun dışında bende insülin direnci yeni çıktı mesela önceden yoktu, onun için ilaç kullanıyorum.

doktor dedi ki bana

"bu hastalığını tedavi etmeden kilo vermen imkansız"

çünkü açlık krileri yaratıyor ve diyeti bozmak durumunda kalıyorsun illa ki.

pco falan da öyle.

bende de mesela karaciğer yağlanması çıktı ek olarak, ondan dolayı çok hızlı kilo vermemem gerekmiş. böyle gözden kaçan şeyler olabilir bunlardan emin olmak en iiyisi diyeti ilerletmeden önce.

kolay gelsin..

diyet konusunda bilgili olmak ayrı bir şey ben bu konuda kitaplar bile yazabilirim neredeyse o kadar çok şey okudum...

bende de pco yok adetlerim düzenli ama tüylenme gibi bir sorunum da yok, bu arada adet düzenli olsa da kist olabiliyor yanlış bilmiyorsam, sen en iyisi baktır.

onun dışında bende insülin direnci yeni çıktı mesela önceden yoktu, onun için ilaç kullanıyorum.

doktor dedi ki bana

pco falan da öyle.

bende de mesela karaciğer yağlanması çıktı ek olarak, ondan dolayı çok hızlı kilo vermemem gerekmiş. böyle gözden kaçan şeyler olabilir bunlardan emin olmak en iiyisi diyeti ilerletmeden önce.

kolay gelsin..

KEsinlikle hhaklısın avrasya muhtemelen on gün icinde doktora gitmis olucam artık sonucları hep beraber degerlendiririz :)) sizinle de muhakkak paylasırım cünkü.

hemen mmenumüde yazayım.
07:00 bir kuru kayısı ve 40 dakika bisiklet
07:50 2 dilim kepek ekmegi, bir kk peynir, bir salatalık
10:30 6-7 badem
12:30 bir kase corba, iki kasık pilav, 6 kasık kadar nohut, iki kasık yogurt
16:30 bir elma
18:00 bol yesillik salatası(dısarda yedim ve yag eklememeleri gerektigini soylemeyi unuttum ama az yag vardı), 200 gr kadar somon balıgı
22:00 rezene cayı ve bir saat bisiklet sürdüm sonrasında biraz kol calıstım

Bugunlukde iyi gittim ama somon ızgara oldugu halde sanki biraz yaglıydı umarım cok kalori almamısımdır :KK43:(

doktor dedi ki bana

pco falan da öyle.

kolay gelsin..
aynen ben de kitap yazmayı düşünüyorum artık o derece yani...:KK1::KK1::KK1:

bu arada testler için 3 yıl çok uzun bi zaman, bu endokrinolojik testler en kötü ihtimalle yılda bir kez yapılmalı
ben normal testlerimi 3 ayda 1, diğer hormonal olanları yılda bir yaptırıyorum
arada şekere falan baktırmakta yarar var...

sevgili özge,
günlüğün hayırlı olsun
kusura bakma direkt dalıp yorum yaptım
burası gerçekten cok süper bir ortamı olan bir site
cok güzel arkadaşlıklar edindim, kilo da veriyorum
gerçi mehter gibiyim 2 ileri 1 geri ama olsun, az olsun kalıcı olsun:)))
arada gelir menülerine yorum yaparım
dikkatimi çeken bişey var ki o da kilona göre az beslendiğin, buna dikkat et bence, öğünlerdeki porsiyon miktarlarını çoğaltmanı öneririm, sporuna bayıldım
bol şans...

Son düzenleme:
X