Bu haber sizce doğru mu?

O gün bugündür hiç sevmem o kadını ( Bizim doktor ve patron aynı zamanda yani )
Değişik bi tip
Bıraksan evinin yolunu bulamaz, eşi gelir alır götürür ( Eşi de öğretim görevlisi o gayet sosyal, eşini sömürüyodu hep )
Bankaya kimliksiz gider bi de şaşırırdı benden kimlik istediler diye, yol yordam bilmezdi
Doktorum diye küçük dağları ben yarattım sanırdı

Birgün telefonda konuştu kahkaha attı, normalde hiç gülmez suratı sirke satar mikroskopla yapışıktır bi tahlile 5 dk bile ayırmaz
Neyse işte oda da ben vardım tek, sonra deli sanmıyım diye galiba anlattı :KK1: beni svediğini söylerdi ama duygulaırmız karşılılı değildi..

Dedi ki neden güldüm biliyo musun çok şaşırdım
Bizim kız ( 9 yaşında kızı var , kızını hiç görmez bakıcısı bu eve gitmeden uyutur zaten ) okulda arkadaşı ile kavga etmiş, annesi de gelmiş kızıma bağırmış.. Hayret bişey ya..

Bende dedim evet çok komikmiş, çocukla çocuk olmuş.. Onlar küser de barışır.. Büyükler karışmamalı, siz de gidip onun kızına mı bağırmalısınız sanki ?

Dedi ki yoo ben çok şaşırdım , hemde o veliyi biliyorum doktordu.. :KK30:Doktor olmasa neyse

Dedim meslekle ne alakası var ki? Karakter meselesi bazı şeyler:KK34::KK1:

Suratını astı, hiç bişey demeden geri mikroskobuna döndü :KK53:

Değişik bi tip
Bıraksan evinin yolunu bulamaz, eşi gelir alır götürür ( Eşi de öğretim görevlisi o gayet sosyal, eşini sömürüyodu hep )
Bankaya kimliksiz gider bi de şaşırırdı benden kimlik istediler diye, yol yordam bilmezdi

Birgün telefonda konuştu kahkaha attı, normalde hiç gülmez suratı sirke satar mikroskopla yapışıktır bi tahlile 5 dk bile ayırmaz
Neyse işte oda da ben vardım tek, sonra deli sanmıyım diye galiba anlattı :KK1: beni svediğini söylerdi ama duygulaırmız karşılılı değildi..

Bizim kız ( 9 yaşında kızı var , kızını hiç görmez bakıcısı bu eve gitmeden uyutur zaten ) okulda arkadaşı ile kavga etmiş, annesi de gelmiş kızıma bağırmış.. Hayret bişey ya..

Bende dedim evet çok komikmiş, çocukla çocuk olmuş.. Onlar küser de barışır.. Büyükler karışmamalı, siz de gidip onun kızına mı bağırmalısınız sanki ?

Dedi ki yoo ben çok şaşırdım , hemde o veliyi biliyorum doktordu.. :KK30:Doktor olmasa neyse

bazı doktorların egosu çok yüksek, ama bu milletçe bizim verdiğimiz bi paye, meslek zaten kutsal ona lafım yokta, bizim doktorlara ayrı bi düşkünlüğümüz bi zaafımız var, klasik repliğimiz değilmidir beni ne doktorlar ne mühendisler istedi lafı :KK1:

Değişik bi tip

iyi demişsin.

e mesela bak sen de doktorsun ama bankada kimlik istenince şaşırıyorsun deseydin:KK9: ,tabi denmez de layığı da budur.

bazı doktorların egosu çok yüksek, ama bu milletçe bizim verdiğimiz bi paye, meslek zaten kutsal ona lafım yokta, bizim doktorlara ayrı bi düşkünlüğümüz bi zaafımız var, klasik repliğimiz değilmidir beni ne doktorlar ne mühendisler istedi lafı :KK1:

mühendislere hiç zaafımız olmaz ama.:KK1::KK1::KK1::KK1:

Karaktere bağlı olarak bazıları 'insan' olduğunu unutup sadece ünvan veya sıfatları ile
yaşamaya başlıyorlar... Biz de o etiketlere göre değer biçince olan oluyor, egolar tavan...

Evet haklısın
Ama bazen paran olması, devlette 15 gün beklemek yerine gider özelde tahlilimi yaptırayım parası neyse vereyim desen bile ruhun duymadan bile iş çevirebiliyorlar

Eski çalıştığım yer sağlık sektörüydü, ben yine muhasebe bölümündeydim ama duyup görüyorsun haliyle

Yine bir hasta özel hastaneye gitmiş, gerek sıra beklememek gerek daha emin olmak adına sanırım
O özel hastaneler tahlillerini benim çalıştığım yere gönderiyordu
Bizde yapılan tahliller daha sonra o hastaneye yollanıyordu, anlaşmalıydık yani

İlk değil bu sadece bir örnek :

Bi hastanın doktoru aradı, bugün sizin kuryenize *** **** isimli hastanın da tahlillerini verecektik ve çok acil çalışılması gerekiyordu
Ama bizim personeller kaybetmiş, bi rapor çıkarabilir miyiz en acilinden hocam ? ( bu ikisi de doktor, biri hastanın doktoru biri de bizim tahlilleri raporlayan doktor )

Cevap ' Tabi çıkarırız hocam , ne demek .. Hasta adını bizim sekreterlere not aldırayım , neydi ismi ? '

Sonuç verilen isme ve tarihe uygun , hiç hastanın alınan tahlili görülmeden hastaya kayıp denirse olay çıkar veya prestijleri sarsılır diye uyduruktan bi rapor düzenlendi.. Not olarakta yetersiz bulunduğunu aynı işlemin tekrar edilmesini önerdiler..

Hasta durduk yere tekrar bıçak altına yatmalı dendi yani..

Ben şok.. Tabi bu ilk duyduğumdu, kızlar bana ohooo bi dr bişey talep etti mi bizim ki anında kabul ediyo alışırsın dediler.. Amaç ne olabilir ? Anlaşmalı olduğumuz kurumu memnun etmek, neden ? Para , para, para..

İnsanların gözü dönmüş, özele gitmek te çare değil, Allah vicdanlı doktorlara denk getirsin :KK19:

aminn kadercim aynen oyle vıcdan herseyden önce vicdann. özel hastanede çalışan arkadasım bır donem kadın dogum hostedıydı ve bashekımın kota koydugunu soyledı yanı doktor gunde bellı bır hasta sayısını gecerse ekstra prım alıcakmıs . arkadasım bunu duyunca cok sasırmıs ve soyle dıyordu doktorumun gozü döndü muayene hastalarını 3er 5er içeri alıp sende mantar sende sıgıl var dıye acele acele gonderıyormus tabı hastanede 3 kadın dogumcu var rakıplerı gecmek ıcın.gecmıste ama aynı gun cok basarılı oldugu bırgun dogumhaneye gonderdıgı kadını unutmus kadın kordonları dolandıgı ıcın bebegını kaybetmıstı ve kadın okadar pıskınce napmıs bılıyormusunuz ınanamıyacaksınız baska olen bebeklerın kalp atıslarını gosteren belgelerı gostermıs demıskı bebegınızın kalbı durdu anne baba yıkılmıs tabı son umutlarıymıs cunku kadının ıkı cocugu dusuk olmus once demısler bu okadar saglıklı ıken nasıl olur. arkadasım bu olaydan sonra bölumunu degıstırdı ve o doktorla calısmadı ve kadın bır gram vıcdan azabı hıssetmemıs hasılat ıyı tabı o gunku:KK43::KK43:

Evet :KK1:
Ama bu öyle böyle değil :KK1: 3 yıla rağmen hala şoka uğradığım durumlar olurdu
Normalde memurdu, karşımızdaki devlet hastanesinde çalışırdı ama bizim oranın işlerini yanında götürür orda bakardı yani
O derece paragöz birisi, hakka girmek filan umrunda değil

Sonra tek yerde çalışmaları gerekti ya, o zaman bizim buraya daha çok tahlil geliyo ve özel diye daha pahalı ya kazancım daha yüksek dedi memurluktan istifa etti
Hepten tepemize çullandı :KK1: ayar oluyordum ona
Çok bozardım hep , anlıyordu meslek önemli değil karakter bazı şeyler dedikçe ona dediğimi

Doktor olmuştu çok parası vardı ama 3 çocuğu hep sevgiye açtı, evlerine 12 de giderdi.. Eşi gezer tozar buna sen çalış onları acil yetiştir ki müşterilerimiz çoğalsın daha çok firma ile anlaşma yapalım derdi..

Ne aile huzuru, ne evlat sevgisi, ne insaniyet, varsa yoksa para, harcamayı bilse gam yemiycem kocası harcıyodu tek.. :KK19:Bir mikroskop ile ömrünü geçirir bıyıklarını bile almazdı :KK17: tutamadım kendimi :KK53:

Değişik bi tip

harıkasın doktor du ne varmıs doktor ıse oda ınsan doktorlar herzaman herseyın en dogrusunu yapar demek ıstemıs ama keske oyle olsaydı gercekten

iyi demişsin.

e mesela bak sen de doktorsun ama bankada kimlik istenince şaşırıyorsun deseydin:KK9: ,tabi denmez de layığı da budur.

Daha çok var öyle
Fıkra gibi kadındı :KK1: övünülecek bi yanı yoktu ama kibirinden geçilmiyodu
Ben bazen püskürmemek için zor tutuyordum kendimi
Alnında tc si yazıyomuş gibi aaa benden kimlik istediler diye kızları arıyor, bir de ayağına kimlik istiyordu :KK19:

Tek para da işe yaramıyo kullancak zeka lazım bi de :KK1:
Ehliyeti bile yok, toplu taşımaya da binemez hani doktor yaaa.. Eşi gelinceye kadar mikrokopla başbaşa kalıyordu biz çıkıyorduk, yaşar şimdi gelir beni arabayla alır diyodu :KK6:

Evet :KK1:
Ama bu öyle böyle değil :KK1: 3 yıla rağmen hala şoka uğradığım durumlar olurdu
Normalde memurdu, karşımızdaki devlet hastanesinde çalışırdı ama bizim oranın işlerini yanında götürür orda bakardı yani
O derece paragöz birisi, hakka girmek filan umrunda değil

Sonra tek yerde çalışmaları gerekti ya, o zaman bizim buraya daha çok tahlil geliyo ve özel diye daha pahalı ya kazancım daha yüksek dedi memurluktan istifa etti
Hepten tepemize çullandı :KK1: ayar oluyordum ona
Çok bozardım hep , anlıyordu meslek önemli değil karakter bazı şeyler dedikçe ona dediğimi

Doktor olmuştu çok parası vardı ama 3 çocuğu hep sevgiye açtı, evlerine 12 de giderdi.. Eşi gezer tozar buna sen çalış onları acil yetiştir ki müşterilerimiz çoğalsın daha çok firma ile anlaşma yapalım derdi..

Ne aile huzuru, ne evlat sevgisi, ne insaniyet, varsa yoksa para, harcamayı bilse gam yemiycem kocası harcıyodu tek.. :KK19:Bir mikroskop ile ömrünü geçirir bıyıklarını bile almazdı :KK17: tutamadım kendimi :KK53:

bıyıklarını almaması affedilemez :KK1:

uzak bir akrabamızın hımbıl oğlu dr.oldu babasının zoruyla..
çocukiki kelimeyi bir araya getiremiyodu.. başka bişey demeye gerek yok..
babası beni çok severdi bi gün bana keşke öğretmen olsaydın o zaman gelinim olurdun ama kaybettin şansını dedi:KK53:
tohtur oğluşlarına yakıştıramamış beni...
ben laf nereye gider kestirmeden''neey x lemi evlenecekmişim ben... dr.değil uzaya çıksa yine evlenmem'' demiştim
annemim kaş göz işaretleri tehdite dönünce kesmiştim sesimi..
yani neymiş beni ne tohturlar istedi diyebilirmişim:21:

babası beni çok severdi bi gün bana keşke öğretmen olsaydın o zaman gelinim olurdun ama kaybettin şansını dedi:KK53:
ben laf nereye gider kestirmeden''neey x lemi evlenecekmişim ben... dr.değil uzaya çıksa yine evlenmem'' demiştim

:21: harıka cevap vermıssın , sansını kaybetmısmısın aman ne büyük şans . para ile meslek ile insan olunmuyor malesef ıkı cıft kelımeyı bıraraya getıremıyorsa ömür gecermı doktor olsa nolur:)

:KK1:
Var öyle tipler
Geçen bende duydum ben gülüyordum da esprili bi ortam diye onlara güldüğümü çakmadılar :KK1:

Benim görümcem nişanlandı, Konyalı dünürlerimize bohça götürdük
Dediler ki bizim bi akrabanın oğlu polis oldu, öğretmen kız arıyordu
Biz de dedik bizim yeni gelinin akrabalarında var, olur bu iş :KK1: Eşimin kuzeni de yeni öğretmen oldu
Sipariş usulü mü dedim :KK53:

Mail atmasını bile bilmezdi
Gelir bize sorardı
Hava atılacak tek bi yanı yoktu yani

Sonra da hı yaşar atıyo genelde o yüzden ben bilmiyorum derdi

Yaşar eşi oluyo, evden yaşar getirir, eve yaşar bırakır, maili yaşar atar, tahlil forolarını bilgisayara atamadığından yine yaşara attırır :KK1:

Ben hep diyordum bu yaşar olmasa bizim ki ne yapar acaba diye :KK1: bir de yaşarla küstüler mi daha komik oluyorlardı:KK53:

Bir de doktorun dediği "kocanın altına yatmayı biliyorsun ama" lafı hala beynime kazındı..

sanki hamile kalmak kadının suçuymuş gibi, kadın günah işlemiş gibi..

gerçi şaşırmamak lazım. evli değil ve bakire değilseniz, gittiğiniz jinekolog bile sizi yargılıyor, kimi zaman demediğini bırakmıyor..

X