Bu da geçer...

Che

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.706
26
......ülkenin sultani, kendisi için çok degisik bir yüzük yapilmasini ister...
Bu öyle bir yüzük olacaktir ki, sultan mutsuz oldugunda umudunu tazeleyecek, mutlu oldugunda da, mutlulugun rehavetine kendini kaptirmasini, tembellige düsmesini önleyecektir...
Hiç kimse, sultani tatmin edecek böyle bir yüzük yapmayi basaramaz...
Sultanin adamlari bir gün bilge Dervis'i bulurlar, yardim isterler...
Sultan yüzüge fena halde takmistir...
Dervis, sultanin kuyumcusuna hitaben bir mektup yazar...
Kisa bir süre sonra, yüzük sultana sunulur...
Sultan önceleri hiçbir anlam veremez; çünkü, son derece sade bir yüzüktür bu...
Sonra üzerindeki yaziya takilir gözü...
Üzerinde biraz düsünür ve yüzü aydinlanir...
Büyük bir mutluluk isigi parlar gözlerinde...
Sonunda tam da istedigi gibi bir yüzügü olmustur...
Yüzügün üzerindeki yazi mi?
Su yazilidir yüzügün üzerinde: Bu da geçer.
Yasamin bizlere neler getirecegi hiç belli degil...
Yasam, hiç bir saniyesi bosa harcanmayacak kadar çok degerli...
Unlü fotograf ustasi Ara Güler'in çok sevdigim bir sözü var:
"Yasam, size verilmis bos bir filmdir. Her karesini mükemmel bir
biçimde doldurmaya çalisin..."

Hayatımda zorluklarla karşılaştığımda..Allah'ım bu günüme de şükürler olsun elbet geçer derim..çocukluğumdan beri..

hülya canan .!.:
Hayatımda zorluklarla karşılaştığımda..Allah'ım bu günüme de şükürler olsun elbet geçer derim..çocukluğumdan beri..

bu da geçer demek her zaman bizi daha kötü durumlardan kurtarır öyle değil mi
her zaman daha güçlü olmamız gerekir. bu da geçer sözü bizlere güç verir.
sevgilerimle...

Öyle valla Che..bir gün hatırlıyorum da bir sebepten dolayı sabah saat 4 gibi kış günü evin önündeki merdivenlerde oturup hıçkıra hıçkıra ağlarken Allah'ım bugünüme de şükürler olsun..daha beterinden koru demiştim...

bugünlerde kendime sıkça söylediğim söz buda geçer
geçmesine geçerde benim bütün sinirlerimi harap ettikten sonra geçer
paylaşımın için sağol canım

hülya canan .!.:
Öyle valla Che..bir gün hatırlıyorum da bir sebepten dolayı sabah saat 4 gibi kış günü evin önündeki merdivenlerde oturup hıçkıra hıçkıra ağlarken Allah'ım bugünüme de şükürler olsun..daha beterinden koru demiştim...

canım her zaman halimize şükretmek gerekiyor. daha beterinden korusun.
sevgilerimle...

emcan01 .!.:
bugünlerde kendime sıkça söylediğim söz buda geçer
geçmesine geçerde benim bütün sinirlerimi harap ettikten sonra geçer
paylaşımın için sağol canım

bazen zor geçiyor canım. haklısın aslında bazen bizi yıpratarak geçiyor.
sevgilerimle...

Che canım kardeşim benim bu kadar anlamlı yazın için binlerce teşekkürler.O kadar doğru bir söz ki bu dageçer hayatımızın her saniyesini dolu dolu sevdiğimiz hoşlandığımız güzelliklerle dolu dolu yaşamalıyıa hayat o kadar kısa ki nasıl bir ömür geçirdiğimizi bu güne kadar geçen ömrümüz sanki çok kısa bir zaman dilimi gibi ben şahsım adına yani çok kısa geldi bana bundan sonra daha dikkatli ve daha dolu dolu yaşamaya karar verdim seni çok seviyorum

ecitah .!.:
Che canım kardeşim benim bu kadar anlamlı yazın için binlerce teşekkürler.O kadar doğru bir söz ki bu dageçer hayatımızın her saniyesini dolu dolu sevdiğimiz hoşlandığımız güzelliklerle dolu dolu yaşamalıyıa hayat o kadar kısa ki nasıl bir ömür geçirdiğimizi bu güne kadar geçen ömrümüz sanki çok kısa bir zaman dilimi gibi ben şahsım adına yani çok kısa geldi bana bundan sonra daha dikkatli ve daha dolu dolu yaşamaya karar verdim seni çok seviyorum

canım ablacım yorumun için çok teşekkür ederim.
seni çok seviyorum.
sevgilerimle...

yazı için tşk.ler. bazen mutsuz olduğum ya da çaresiz olduğum zamanlarda bunlarda gelir geer biraz sabır diye kendime teselli veririm. birden yazıyı okuyunca o anlar geldi aklıma:smile:

hayatta bir sorunla karşılaştığımda hep 'bu da geçecek' diyorum içimden.Evet her seferinde geçiyor,ama nasıl geçiyor...

cranky .!.:
hayatta bir sorunla karşılaştığımda hep 'bu da geçecek' diyorum içimden.Evet her seferinde geçiyor,ama nasıl geçiyor...

canım hepimiz aynı şeyleri düşünüyoruz.
bazen zor geçiyor. ama sonunda refaha eriyorsun.
önemli olanda budur öyle değil mi.
sevgilerimle...

X