K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Boynumda kitle..

kızlar benim de boynumun sağ tarafında fındık kadar şişlik var. daha gidemedim doktora 2 ay kadar oldu sanırım.sağlık ocağında doktora sordum yağ bezesiyse gitmeyim doktora dedim.o da hayır bu yağ bezesi değil dedi.annemde de böyle sorunlar var kanser teavisi görüyo.çok korkuyorum.bi de kulağımın alt tarafında bi şişlik var.annemin de aynıydı tükrük bezinden falan demişler sakız çiğnemesini önermişler.çok korkuyoruumm ama mecburen gitmem gerek :KK43:(( allah herkese şifa versin .. çocuklarımıza bağışlasın bizi....

slm kızlar bende daha önce böle bır sorun yoktu ama evlendım soguk yerde falan kaldım hasta oldum grip gibi sonra boynum cok acıyor yatıp kalkarken acaba dedim bu ne elımı bı attım fındık kadar sol kulak mememın bır ıkı cm altında dr gittim bırsey yok dedi ama bugunlerde yıne acıyor dr gıdelı bır sene oldu acaba sorun olurmkı bılgısı olan varmı

benimde iki kere soğuk algınlığından çok fena sesim kısılmıştı.doktora gitmedim 2 gün demlik demlik ıhlamur içtim sesim boğaz ağrım düzeldi.ondan sonra cenemin altında sağlı sollu iki tane kayan şişlik hissettim ama elleyince acıyor.acile gittim antibiyotik verdiler.geçmeyince k.b.b.gittim doktor muane etti yok bişeyin dedi saldı beni.ama hala o şişlikler geçmedi herhalde ben kendi kendime de uydurmuyorum.daha önce yokken böle bişeyim neden şimdi bana var gibi geliyor.hatta suanda ağzımın içinde yaralar cıktı lenf bezlerim ellemeden acıyor.bende cok kafama takmaya basladım elim hep oarada çok da korkuyorum.eşim sark görevini yapıyor gümüşhanede buradaki doktorlarda pek ilgili değil.yazılanları hepsinide okudum benim yasadıklarımla cok örtüşüyor.Allahım hayırlısını versin en basta hepimize sağlık versin herkese geçmmiş olsun

öncelikle her birinize geçmiş olsun. aynı sorun bende de var sol boynumun altında sert bir kitle...1 sene önce bi hastaneye gittim önemsencek birşey değil ömür boyu bununla yaşamaya alışmalısın dedi. fakat dışardan bakınca çok belli oluyodu. bu sene tekrar hastaneye gittim en son biopsi istediler ve tümör oldgunu söylediler ve kesinlikle ameliyat gerekiyor dediler. ameliyattan sonra geçici olarak bir ağız kayması olacağını söyledilersinire yakın bi bölgede olduğu için. korkumdam özel hastaneye gittim oda aynı şeyleri söyledi. aldırmazsam kansere kadar gidebileceğini söyledi doktor. onun için şuan hala araştırıyorum iyi bir doktor bulmak için sakın böyle şeyleri ihmal etmeyin farkettiğinizde kesinlikle bir KBB doktoruna görünün...

selam arkadaslar simdide bende boynumda dokundugumda acitan ve kaslarimi geren saga sola döndükce agri veren bir kac kitle var..

aslinda cocukluktan bu yana agrisiz olan bir kac kitle daha var basimda ama bunlarin yag bezesi oldugunu söylediler hep..

fakat bu defa agri yapiyor ciddi anlamda,gecenlerde ev dr uma gittim önemli degil dedi,,fakat büyüme yapyior ve agrisi artti,simdi K.B.B gidicem ,ins birsey cikmaz....

öncelikle her birinize geçmiş olsun. aynı sorun bende de var sol boynumun altında sert bir kitle...1 sene önce bi hastaneye gittim önemsencek birşey değil ömür boyu bununla yaşamaya alışmalısın dedi. fakat dışardan bakınca çok belli oluyodu. bu sene tekrar hastaneye gittim en son biopsi istediler ve tümör oldgunu söylediler ve kesinlikle ameliyat gerekiyor dediler. ameliyattan sonra geçici olarak bir ağız kayması olacağını söyledilersinire yakın bi bölgede olduğu için. korkumdam özel hastaneye gittim oda aynı şeyleri söyledi. aldırmazsam kansere kadar gidebileceğini söyledi doktor. onun için şuan hala araştırıyorum iyi bir doktor bulmak için sakın böyle şeyleri ihmal etmeyin farkettiğinizde kesinlikle bir KBB doktoruna görünün...

dra gittinmi nasil cikti sonuc bizimle paylasirmisin..

ameliyat oldum.. ordaki kitle çıkarıldı çok şükür ki sonuçlarım iyi çıktı herhangi bir ağız kaymasıda yaşamadım çok şükür. sadece boynumda ufak bir iz kaldı o kadar onun içnde krem falan kullanıyorum

ameliyat oldum.. ordaki kitle çıkarıldı çok şükür ki sonuçlarım iyi çıktı herhangi bir ağız kaymasıda yaşamadım çok şükür. sadece boynumda ufak bir iz kaldı o kadar onun içnde krem falan kullanıyorum
öncelikle çok geçmiş olsun.umarım yazımı görürsün.bende boynumdan ameliyat olucam bayramdan sora tecrübelerine ihtiyacım var.özel msj hakkımda yok msj atamıyorum.yardımcı olursan çok sevinirim msn adresini fln atarsan bana özelden konuşmak isterim çok stresliyimmm:KK43:

arkadaslar ben bişi sorcam; elmacık kemıgımın yanında bir şişlık meydana geldi kıtle, beze gıbı bişi bunun için kbb gıttım boyun mr istedı bu mr nasıl cekılıo bıeln var mı komplemı onluklemı makıneye gırılıo yoksa sadeece yarım olarakmı gırılıo makıneye, bılgisi olan varsa paylaşrısa sevınırım.:44:

benimde birkaç gün önce sol tarafta ense ile omuz arasında bi yerde bir beze gibi kitle farkettim.çok korkuyorum inşallah önemli birşey değildir.

kızlar bnde bndan ıkı ay once bı enfeksıyon gcırdım ve 2 aydır boynumun sol tarafında lenflerde acı gerılme fındık gbı bırseyler var canımı ykıyo bı de sol tarafta erık buyuklugunde bısey var onda agrı sızı yok nyse bugun doktora gıttım ultrason cekıldı kanımda yuksek derecede enfeksıyon var mr ıstedı doktor emardan snrada bıyopsı ypılabılcegını soyledı cok korktum hemsıresıne lenforma olabılır gbı bırsey soyledı bu nedemek yardımcı olurmsuunuz cok korkuyorm aklıma kotu kotu seyler glıyo hnuz 22 yasındayım

Son düzenleme:
geçmiş olsun.mutlaka doktora kontrol ettir öenmsiz bir şeydir İNŞALLAH ALLAH şifa versin AMİN

hala duruyor o kitleler ama küçüldü gibi.revirdeki doktor a gittim boğaz yada kulak enfeksiyonu geçirdiniz mi dedi ama ben o dönem sadece diş sorunu yaşadım.burada da sağlık koşulları kötü ,ulaşım yok.iki bebeğim var.Allah izin verirse bir hafta sonra memleketime gideceğim.bütün sağlık kontrollerimi yaptıracağım.

belirsizlik olduğunda ve sorun çözülmediğinde insanın psikolojisi bozuluyor.

güzel rabbim herkese sağlık şifa versin.

Benimde yaklasik bir yildir ensemde mercimek tanesi kadar şişlik vardi.Bu bir ay içinde büyüdü findik kadar oldu.bastirinca ağrı yapiyo sabit hateket etmiyo.tam ensemin ortasi ne olabilir.

X