Deri ve Cilt Hastalıkları Böyle uçuk mu olur :(

BeyazKaranfil11

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Mart 2021
429
51
Merhaba arkadaşlar. Bu sabah bi uyandım üst dudağım komple iltihaplı gibi iğrenç görünüyor 🤢 25 yaşındayım en son 5 yıl önce filan çıkmıştı sanırım ama bu sefer aşırı büyük ve çok korktum uzun zamandır çıkmıyordu :KK43: Bu neden olur ki? Bugün iş yoğunluğundan doktora gidemedim yarın gidicem ama çok korktum 😟 Tecrübeniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim krem filanmı alsam 😢

Bağışıklığınız epey zayıflamış belli ki, beslenmenize dikkat edin bir de görünün doktora, eşimin parmağında büyük bir dolama çıkmıştı aile hekimine göstermiştik hallolmuştu, emin değilim ama belki çare olur aile hekimine gitmek

Merhaba arkadaşlar. Bu sabah bi uyandım üst dudağım komple iltihaplı gibi iğrenç görünüyor 🤢 25 yaşındayım en son 5 yıl önce filan çıkmıştı sanırım ama bu sefer aşırı büyük ve çok korktum uzun zamandır çıkmıyordu :KK43: Bu neden olur ki? Bugün iş yoğunluğundan doktora gidemedim yarın gidicem ama çok korktum 😟 Tecrübeniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim krem filanmı alsam 😢

Geçmiş olsun. Vücut direnciniz düşmüş. Dökülen uçukta sonu -vir le biten uçuk merhemlerinin geçirmeye yönelik büyük bir katkısı olmuyor. Çıkma ve kaşınma hissi gelince, uçuk çıkmadan önce sürmek gerekiyor.

Önce kurumasını ve kabuklanmasını bekleyin. Kabuklanma sonrası da ılık suyla yumuşatarak kalın kabukların düşmesine yardım edebilirsiniz.

Iyi aksamlar
Burnumda cikmisti birkac sene once. Sebebini bilmiyorum. Bana gore yaz alerjimden dolayiydi. Hapsurmakdan nefes alamiyordum. Ertesi sabah boyleydi. Doktora gorunun antibiotikli krem yazar size.
Gecmis olsun

Ürtüker olabilir mi acaba? Kaşıntı var mı? Gerçi o dudak içimde çıkıp böyle üstten şişlik yapıyor ama? Vücudun diğer yerlerinde var mı bir şey?

Uçuk değil de uçuklar sanki. Çok büyük valla. İki ay kadar önce bende de çıktı, bu kadar büyük olmasa da büyüktü ve bende de sabah uyandığımda uçuk vardı yani. Benim canım bişeye sıkılmıştı, genelde sıkıldım diye uçuk çıkmaz elbette ama öyle dışa vurdu işte o dönem. Ve iki hafta geçmedi. Ben doktora falan gitmemiştim, uçuk kremi de kullanmadım. İki hafta sonunda geçti ama bir hafta da ufak bi kızarıklık kalmıştı sonra tamamen yok oldu gitti.

Iste ucuk diye buna derim cikti mi boyle cikar ama mide bulanacak bir durum yok kuzum cogu insanda cikar ne var yani olabilir ,birde streyliyken cikiyor sanki ?bende bir cinko kremi var onu kullaniyorum tam cikmamis sivilceyi biletarihe gomuyor ama tabi doktor soyler size

Iste ucuk diye buna derim cikti mi boyle cikar ama mide bulanacak bir durum yok kuzum cogu insanda cikar ne var yani olabilir ,birde streyliyken cikiyor sanki ?bende bir cinko kremi var onu kullaniyorum tam cikmamis sivilceyi biletarihe gomuyor ama tabi doktor soyler size
İsmi nedir acaba doktora sorarım belki uygunsa verir banada 🙏

Uçuk değil de uçuklar sanki. Çok büyük valla. İki ay kadar önce bende de çıktı, bu kadar büyük olmasa da büyüktü ve bende de sabah uyandığımda uçuk vardı yani. Benim canım bişeye sıkılmıştı, genelde sıkıldım diye uçuk çıkmaz elbette ama öyle dışa vurdu işte o dönem. Ve iki hafta geçmedi. Ben doktora falan gitmemiştim, uçuk kremi de kullanmadım. İki hafta sonunda geçti ama bir hafta da ufak bi kızarıklık kalmıştı sonra tamamen yok oldu gitti.
Evet bişeyleri çok kafaya takıyorum bu arada :KK43: Belkide ondan :KK43:

X