Nişan Böyle bir adet var mı ?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

Tarantlarr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2019
178
35
Ben karadenizliyim
Nişan hazırlığındayım, Erkek arkadaşım Çorumlu adetlerinde kız tarafı almıyormuş nişan takılarını ortaklaşa oluyormuş? Gerçekten böyle bir adet var mı? Bize çok ters geldi ve yadırgadık

Adet değilde tercih meselesi bu ben nişan bile yapmadım abimi nişanladığımızda her şeyi kız tarafı aldı hepimiz altın takmamıza kızın annesi bile 100 TL takmasına rağmen 🤷🏻‍♀️

yani adetlerin ortaya sürüldüğü bi evlilikten ne kadar hayır gelir bilmem.

benim nişanımda takı olmadı. sadece aileler birer taktı. onu da ben aldım yani. sonra düğün takısına ekledik. eşim alsa yine aynı şey olurdu. bize adetiniz nedir vs dediler biz bişey demedik. ne kadar takalım dediler, annem siz bilirsiniz dedi.
normalde mutfak eşyasını kız tarafı alır derler benim neredeyse bütün tencerelerimi kayınvalidem almıştı. yani diyeceğim o ki adet vs boş işler. bu tip şeyleri ortaya sürerseniz mutlu olamazsınız.

Herkesin farklıdır
Mesela bazı adetlerde kayınvalide harici erkek tarafından takı takan olmaz ve bu belirtilir bizde düğünde takılır diye
Dolayısıyla kız tarafına kız tarafı taktığı için otaklaşa durumu söz konusu olmaz

yani adetlerin ortaya sürüldüğü bi evlilikten ne kadar hayır gelir bilmem.

benim nişanımda takı olmadı. sadece aileler birer taktı. onu da ben aldım yani. sonra düğün takısına ekledik. eşim alsa yine aynı şey olurdu. bize adetiniz nedir vs dediler biz bişey demedik. ne kadar takalım dediler, annem siz bilirsiniz dedi.
normalde mutfak eşyasını kız tarafı alır derler benim neredeyse bütün tencerelerimi kayınvalidem almıştı. yani diyeceğim o ki adet vs boş işler. bu tip şeyleri ortaya sürerseniz mutlu olamazsınız.
Nişanım oldu ,bir sorun da yapmadılar biz yanlış anlaşıldık dediler sizde kalsın adet yerini bulsun , ama kültür çatışması var aileler yöre farklılığı bilmiyorum bu evliliğimi etkiler.mi? Seviyorum ama gözüm de kör değil?

Nişanım oldu ,bir sorun da yapmadılar biz yanlış anlaşıldık dediler sizde kalsın adet yerini bulsun , ama kültür çatışması var aileler yöre farklılığı bilmiyorum bu evliliğimi etkiler.mi? Seviyorum ama gözüm de kör değil?
etkileyip etkilememesi tamamen size bağlı. benim ailem ile eşimin ailesi de kültür olarak çok farklı, mezhep farklılığı da var. ama biz eşimle bu farklılıkları taşımıyoruz. evlilik sürecinde de bu tip şeylere aileleri pek karıştırmadık. sorun yaşamadık pek.

Ben karadenizliyim
Nişan hazırlığındayım, Erkek arkadaşım Çorumlu adetlerinde kız tarafı almıyormuş nişan takılarını ortaklaşa oluyormuş? Gerçekten böyle bir adet var mı? Bize çok ters geldi ve yadırgadık
Yeni nişan yaptım takı oldu benim altınlar bende kaldı ama onu nişanlımla kendi evimize alacağımız klima için kullanacağız ailem bu bizde kalacak falan demedi yani sizde kendi ev eşyalarınız için harcayın.

X