Boy problemi?

Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle kimse şımarıklık ilgi çekmek amaçlı yazdığımı düşünmesin lütfen.
Açıkçası boyumdan ciddi şekilde rahatsızım ve bu konuda çok takıntılıyım.Boyumu tam ölçmeye de cesaretim yok bildiğimden de fazla çıkar moralim hepten bozulur diye korkuyorum.175 civarı boyum var bildiğim ve aşırı uzunum,herkesin yanında kazık gibi kalmaktan çok sıkıldım artık.Sürekli eğri büğrü duruyorum biraz daha olsun kısa gözükmek için milletin yanında.
Kampüsün içindeyken çok takmıyordum benim boylarımda kızlar benden kat kat uzun erkekler vardı ancak normal hayatta herkesin yanında dev gibi kalıyorum😔Bir de herkes çok uzunsun falan deyince hepten moralim bozuluyor.Ayağa kalkmak bile istemiyorum millet kalkınca ne kadar uzun diyecek diye.
Boy kısaltmak için bir şey var mı diye araştırdım ameliyatı varmış olmak da istiyorum açıkçası ama 1 sene tekerlekli sandalyeyi sakat kalma riskini vs. göze almam lazım.Lütfen çok takıyorum tavsiye cerin siz çok uzun kız gorunce arkasından dalga geçiyor musunuz😔
Yani ulkemizde kadinlarin boy ortalamasi 1.65. Siz sadece 10 cm uzunsunuz ortalamadan. Yani 1.90 falan olsaniz anlarim da, bu farki kafaya takmayin.

Ayyy yemin ediyorum tokatlayasım geldi :KK70:
Daha bu hafta alışverişe çıktım tulumlar falan dev gibi kaldı bana (154 boy). Dedim kimler için yapılıyor bunlar, ortalama belli. Her kıyafeti taşıyabilmek ve çizme dahil her şeyi giyebilmek varken dev gibiyim diyerek ağlamak... bilemedim :KK70:
Ben de hep paçaların ve kolların kısa kalmasından şikayetçiyim. 160’a göre yapıyorlar sanırım kısalara da uzunlara da olmuyor 😂

Ben de hep paçaların ve kolların kısa kalmasından şikayetçiyim. 160’a göre yapıyorlar sanırım kısalara da uzunlara da olmuyor 😂
vallahi bayıldığım tulumlar boyumu geçiyordu :KK70: kimi kısa boy denilen kotları ağından tutunca ağzıma giriyor bel kısımları o derece :KK70:

Başkalarının ne dediğini veya ne düşüneceğini umursamayın. Zira sizde olan boy onlarda olsaydı kim bilir manken olmak için neler yaparlardı :)
İnsanlar her zaman diyecek bir şeyi bulurlar. Önemli olan sizsiniz, sağlığınız. El alem ne der diye engelli olmayı razı mısınız? Bir yıl tekerlekli sandalyede kalacaksınız. Size kim bakacak ? Ameliyattan sonra başınıza bir şey gelse muhtemelen arkadaşlarınızın yüzünüze bakmazlar ve sizi bayağı bir eleştirirler bak görüyor musun iki laf için ne hale geldi diye.
Bence olduğunuz gibi kalın, iki metre de yapmıyorsunuz, 50 cm’de :)

Arkadaşlar merhaba,
Açıkçası boyumdan ciddi şekilde rahatsızım ve bu konuda çok takıntılıyım.Boyumu tam ölçmeye de cesaretim yok bildiğimden de fazla çıkar moralim hepten bozulur diye korkuyorum.175 civarı boyum var bildiğim ve aşırı uzunum,herkesin yanında kazık gibi kalmaktan çok sıkıldım artık.Sürekli eğri büğrü duruyorum biraz daha olsun kısa gözükmek için milletin yanında.
Kampüsün içindeyken çok takmıyordum benim boylarımda kızlar benden kat kat uzun erkekler vardı ancak normal hayatta herkesin yanında dev gibi kalıyorum😔Bir de herkes çok uzunsun falan deyince hepten moralim bozuluyor.Ayağa kalkmak bile istemiyorum millet kalkınca ne kadar uzun diyecek diye.
Boy kısaltmak için bir şey var mı diye araştırdım ameliyatı varmış olmak da istiyorum açıkçası ama 1 sene tekerlekli sandalyeyi sakat kalma riskini vs. göze almam lazım.Lütfen çok takıyorum tavsiye cerin siz çok uzun kız gorunce arkasından dalga geçiyor musunuz😔
175 uzun bir boy değilki,ortalama bir boy,kim bu kadar abarttıki böyle boyunuzu,benim boyum 178 ben böyle tepkilerle karşılaşmadım süreklide topuklu yada yüksek taban spor ayakkabı giyinirim,dikkat çekiyor o ayrı ama olumsuz bir yaklaşım olmadı hiç bir zaman

Arkadaşlar merhaba,
Ben de 1.58 im.Sizin boylarinizda birini görünce gözlerimden kıskançlık akıyor.Siz diyeceksiniz ki yine aslında öyle değil, gelinimiz 1.78 boyunda ,fiziği de çok güzel bir kiz.Boyle bak bak bitmiyor .Bunun tadını cikarsaniza.

Gidip köşemde ağlayayım yine

Aslında konu sahibini anlayabiliyorum bir arkadaşım da bundan yakınırdı beğendiğim erkeklerle aynı boydayım ya da kısa kalıyorlar derdi. Türkiye'nin ortalaması malum. Şükürler olsun sevgili yaptı da kurtulduk 😁😁🧿
Yaşadığı sıkıntıları bir nebze anlayabilirim ama ameliyatı düşündürecek boyuta gelmesini normal karşılayamıyorum.

sizin gibi bir arkadaşım var iş yerinde 178 cm boyu var masallah. hiç kötü gözle bakıp dev gibi iması yapmiyorum. aksine masallah manken gibi kiz diyorum. bence çok güzel bir şey. ha ben o kadar uzun olmak istemezdim ama öyle utanılacak birsey de değil bence. bir erkek arkadasi vardı oglan kızla aynı boy falan. neyse ayrıldılar kiz topuklu ayakkabı giymeyi özlemiş. Su an topuklu ayakkabılar ile dolaşıyor ortada masallah. bence sizde çok takılmayın uzunca bir erkek arkadaş bulursunuz fidan fidan yavrulariniz olur. ne güzel kısa olmaktansa uzun olmak çok daha güzel.

160’dan bildiriyorum bana da olmuyo 😂
Giysi lobisi açıklama bekliyoruz alooo.

Konu sahibi arkadaşım, acilinden gidip özgüven problemlerini çözmelisin abidik gubidik şeyler araştırana kadar.

173 üm tek sıkıntım eşimin 178 olması ve gönlümce topuklu giyememek :KK70: hoş gerçi öncedendi o, artık giyiyorum içimden ne gelirse :KK70: bence abartıyorsunuz.
Biz de aynıyız ama ben topuklu sevmiyorum çok. Giyinmeyi de beceremiyorum zaten. Bacak boyum uzun, topuklu giyinince yeni doğmuş zürafa yavrusuna dönüyorum 😂😂

Arkadaşlar merhaba,

Canım şaka mısın ya. 190 kadınlar gördüm 175 ne yani. Gayet güzel bir boy çok uzunda değil öyle. Bende 166yım yuvarlama 170 olsaydı diyorum mesela. Ayy insan neden ameliyata varana kadar düşünür hayret doğrusu. 😀

X