Botoks sonrası hareketsiz kaşlarım , düşen göz kapağım nasıl düzelir

smrazr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2023
26
1
35
Arkadaşlar 15 gün önce botoks yaptırdım , herşey güzel giderken , 5 günce sol kaşımı hareket ettiremez oldum , sabit milim kıpırdamıyor, göz kapağımda düştü , ama çok değil , bakışlarım ölü balık gibi, yapan doktora söyledim botoks kompikansyonları diyor, geçer diyor ama süre vermiyor,

Hergün kaynar suyla yüzümü yıkıyorum , bitane göz dmlası kullanıyorum , aremoterapi yağı verdi masaj yap o bölgeye diye , 5 gündür yapıyorum ama hala eski halime dönemedim,

Başına gelen var mı , varsa ne zaman geçer nasıl geçer .birde kas gevşetici krem sürsem o bölgeye botoksun etkisi geçermi süreç hızlanır mı

Sanmıyorum kas gevşetici ile sonuç alacağınızı , zamanla botoks etkisini kaybedince düzelecektir . Ağır sporlar yapın bolca da terleyin bari . Geçmiş olsun

Aynı şeyi yaşadım resmen Hayko çapkın gibi oldum lanet olsun kesinlikle botoxun uygulaması yanlış yaptı botoksu süresi geçince geçer deniliyo bazense geçmeyen vakalarda varmış zaten 3 hafta oldu hala geçen bişey yok çok mutsuzum ya kalıcı olursa diye çok korkuyorum.goz kapağını hareket ettiren bı iğne yapılıyor evet değişiklik fark edildi ama sürekli yaptırmak zorunda mısın kalıcı olup olmadığı ancak 5 veya 6 ay sonra belli olurmuş çok mutsuzum

Lütfen bana da yardım edin ,7 haziranda botoks yaptırdım
Bu üçüncü botoksum
Daha önce bas ağrısı gerginlik vs oluyordu ama bu sefer göz kapağım düştü ,ben de hayko cepkin gibi bakmıyorum .bakmakla kalmıyor o baskı hissi gözü açamama cok yordu beni de 😒 kontrolüm yarın ne diyecek ne yapacak hiç bilmiyorum
Sıcak kompres nasıl yaptınız ? Damlayı özel mi alıyoruz aile hekimi falan mı yazıyor pahalı bir şey mi ?

Gecmis olaun kaş ve göz sekline hayran oldum. Botoksun etkisiyle mi böyle oldu ya da hep mi böyleydi.

Cok gecmis olsun. Benimde ilk defa botox yaptirdiktan 4 ay sonra yavas yavas etkisi gecmeye baslarken, kasimin uzerinde sislikler olustu ve malesef 2 yildir gecmedi. Bu sislikler kasimi catiyor goruntusu veriyor. Botox hic de sanildigi kadar basit, gecici bir islem degil.

Aynı şeyi yaşadım resmen Hayko çapkın gibi oldum lanet olsun kesinlikle botoxun uygulaması yanlış yaptı botoksu süresi geçince geçer deniliyo bazense geçmeyen vakalarda varmış zaten 3 hafta oldu hala geçen bişey yok çok mutsuzum ya kalıcı olursa diye çok korkuyorum.goz kapağını hareket ettiren bı iğne yapılıyor evet değişiklik fark edildi ama sürekli yaptırmak zorunda mısın kalıcı olup olmadığı ancak 5 veya 6 ay sonra belli olurmuş çok mutsuzum

Sizede çok geçmiş olsun , bende çok mutsuzum gerçekten kendimi mahvettim varsın kırışıklıklar olsun , şimdi yüzümün yarısı başka yorgun gözkapağı düşük , yarısı daha parlak gözüm daha iri , her gören farkediyor , ve bir ay oldu hiçbir değişiklik yok , o kadar pişmanjm ki ne yaptıysam olmuyor hiç bir değişiklik yok

Bu üçüncü botoksum
Daha önce bas ağrısı gerginlik vs oluyordu ama bu sefer göz kapağım düştü ,ben de hayko cepkin gibi bakmıyorum .bakmakla kalmıyor o baskı hissi gözü açamama cok yordu beni de 😒 kontrolüm yarın ne diyecek ne yapacak hiç bilmiyorum
Sıcak kompres nasıl yaptınız ? Damlayı özel mi alıyoruz aile hekimi falan mı yazıyor pahalı bir şey mi ?

Sıcak su torbasını yüzümün yarısına kaş ve alnıma koyuyorum , sıcak duşlar alıyorum sabah akşam sıcak suyla yüzümü yıkıyorum , birde özel dmla aldım reçetesiz 280 lira günde 3 kez onu kullanıyorum ama yok hiçbir faydası yok , artık yoruldum , lanet gelsin nerden yaptırdım , aynaya bakasım gelmşyor , arkadaşlarımla görüşesim gelmiyor , yüzümün bi tarafı mıtsuz yorgun bi hal de

Bu üçüncü botoksum

Arkadaşlar 15 gün önce botoks yaptırdım , herşey güzel giderken , 5 günce sol kaşımı hareket ettiremez oldum , sabit milim kıpırdamıyor, göz kapağımda düştü , ama çok değil , bakışlarım ölü balık gibi, yapan doktora söyledim botoks kompikansyonları diyor, geçer diyor ama süre vermiyor,

Hergün kaynar suyla yüzümü yıkıyorum , bitane göz dmlası kullanıyorum , aremoterapi yağı verdi masaj yap o bölgeye diye , 5 gündür yapıyorum ama hala eski halime dönemedim,

Başına gelen var mı , varsa ne zaman geçer nasıl geçer .birde kas gevşetici krem sürsem o bölgeye botoksun etkisi geçermi süreç hızlanır mı
Boyoks sonrasi kaslar pek hareket etmez zaten, amaci da bu

Nasıl geçti kontrollünüz bişey dedi mi
Maalesef bırakın Yardımcı olmayo göz kapaklarım zaten düşükmüs gibi abuk subuk yorumlar yaptı
Berbat hissediyorum .Bir göz kapağım asagıda sürekli uyukluyorum Açık tutabilmek için gerçekten aşırı çaba içinde kaldım

Merhaba, maalesef bu tarz işlemlerde zamanla yüzde dalgalanmalar, yüzde çökme gibi bazı olumsuz yanları olduğunu görüyoruz.. özellikle sosyal medyada devamlı bu tarz işlemler pompalandığından bizlerde bu tuzağa düşüyoruz yada düşürülüyoruz.. eğer bu tarz işlemlere girecekseniz ( bana göre) Seda Sayan hanım gibi devamlı yaptırmak tabi maddiyatı söylemiyorum bile… bukkal masaja, yüz masajı veya yüz yogasını çok düşünüyorum.. yaptıran varmıdır??

Benim 2. botoksumuda buna benzer birşey oldu. İlk 3 hafta çok iyiydi,1.ayin başında tek göz kapağım şişip düştü hafiften. Her gün sıcak suyu pamuğa batırıp beklettim gözümde. Ve hem göz kuruluğu hem de alerji için damla kullandım. Şu an 3.aya girdim şişlik indi, düşme azaldı ama önceki gözüm gibi değil tabi. 4.ayda zaten botoks etkisi geçiyor baya, ancak o zamana düzelecek sizin de. Maalesef arada böyle kötü etkileri oluyor

X