Boşanmak ve çocukları babaya bırakmak..

Nasıl da rahat bir çırpıda yazdınız çocukları 2.5 ay bıraktım annesi baktı diye. Devamını okumadım bile. Bile isteye iki tane çocuğu hiç olmaması gereken bir evliliğe kurban etmişsiniz. Bir de üstüne çocukları annesiz bırakarak travma üstüne travma yaşatmışsınız. Allah ıslah etsin sizi.

Aldatilmissiniz haklarınızı en iyi şekilde alın!çocukların yani annesinin yanıdır siz bakacaksınız tabiki.calisin.gunduzleri anneniz ya da kayınvalide biz baksın.bence bu sayede gayet sorun çözülür.en azından yaptığınız hatayi-hevesinizin bedelini- çocuklarınız annesiz ve babaligini kocaligini bilmeyen adamın yanında kalarak odemezler!!!

Bırakırsam olanı söylüyorum ne yapayım babamın evine götüreyimde psikolojileri mi bozulsun
Benim kızlar boyumu geçti. Önümüzdeki hafta okul kampı var ve ben 5 gün nasıl uzak kalacağım diye kara kara düşünüyorum. Küçükken hiç bir yerde bırakmadım hep beraberdik. Nasıl bu kadar kolay yazabiliyorsunuz babalarına bırakıcam diye. Babaları her akşam başka kadınla gelsin alem yapsın evde siz de kendi babanızın evinde yan gelin yatın.

Hiç aklınızın ucundan geçmedi mi bu adam sağlam pabuç değil, aldattığı kadının biriyle takılır gider bizi bırakır, çalışayım işim gelirim olsun demek? Çalışıp birikim yapmamanızın gerekçesi ne? Ailesinin maddi durumu iyi diye onlara mı güvendiniz? Bakın ucundan bile koklatmıyorlar işte. Eskortla aldatılıp affetme rekoru kırdınız. İki çocuğun üstüne olsa hadi dersin düzeni birden bozmak kolay değil, çocuğun odası eşyası var, çocuklarım için katlanayım gitmeyeyim evden. 3. haftada aldatmak, aldatılmak ve affetmek nedir ya. Yemin ederim midem bulandı ikinizden de. Keşke böyle evlere böyle karı kocalara da kayyum atansa. Her akşam yatak odasında nöbet tutsa da üreyemeseniz. Çocukların üstün yararını gözeterek evi yönetseler. Kimbilir kaç tane hastalık taşıyorsunuz, hiç test yaptırdınız mı? Milletteki koca aşkına bak, belki HIV bile kapmış olabilirsiniz.

Bir de çocuklar iyi ki olmuşlar yiyecek ekmekleri varmış diyorsunuz. Duygu şefkat merhamet hiç duydunuz mu bunları?

Merhaba arkadaşlar siteye sizden filiz almak için üye oldum biraz uzun olabilir okuyan herkese teşekkürler..22 yaşında evlendim şu an 30 yaşındayım bir kızım 5.5 yaşında birde oğlum var 2,5 yaşında severek evlendim eşimin doğru biri olduğuna inanarak evlendim.inançları gerek ailesiyle olan uyumumuz gayet güzeldi 1 sene sözlü ve nişanlı kaldım evlendik.eşim ayın 14 günü iş seyehatlerine gidiyor üç haftalıkken eskortla aldatıldığını öğrendim. dünyam başıma yıkıldı hevesle evleniyorsunuz evlendiğiniz kişinin siz daha yeni gelinken aldattığını öğreniyorsunuz gerçekten çok zor süreçti psikatriye gittim detaya girmiyorum eşim hata yaptım bir daha olmayacak gibi klasik yalanlar söyledi ayrılmayı düşündüm ama yapamadım hevesliydim yeni evliydim başkası farklı düşünür diye düşündüm aileme söylemedim zaman geçti derken iş seyahatine gittiği yerde biriyle konuşmasını yakaladım aileme söyledim babam düzenleyeceğini çocuk yokken boşanmamı önerdi ama yapamadım daha sonra düzeldi diye düşündüm aradan 1,5 sene geçti bir şeyini görmediğim için güvendim ve çocuk yapmaya karar verdik ve kızıma üç aylık hamileyken whatsappınu kendi whatsappıma bağladığım için yine bir eskortla anlaşmasını gördüm tabi sinir krizi geçirdim hamileyim diye yine ayrılmadım ama aileme söyledim daha sonra her sene bir iğrençlik gördüm düzelme olmuyor üç kere baba evine gittim kızımı aldım işe başladım düzelir dedim döndüm düzelmedi Ekim ayında bir daha yakaladım uzun zamandır telefon şifresini benden saklıyordu yatağımızın üst tarafına kamera koydum ve mesajlaştığını gördüm itiraf etti Kazakistanlı biri ilk önce evli olduğunu bilmiyormuş sonradan öğrenmiş ama bırakmamış dini alet ediyorlar namaz teheccüt kalkmak vs eşim onu övüyor namuslu falan diye neyse bu kızı öğrendim çocukları bırakıp baba evinde 2,5 ay kaldım sonra ailem dayanamadı çocuklara eşim o sürede hiç yalvarmadı arada arayıp gelmemi istedi çaba yoktu zorluk çekti annesi baktı çocuklara döndüm eve yeni sayfa açtık diye düşündüm iki ay geçti iş seyahatine gitti çiçek sepeti uygulamasını indirdim üyeyi zaten kendi numaramı bilgilerime koydum seyehate gidince bana bir mesaj geldi siparişiniz oluşturuldu diye kuzum çalıştığı yeri öğrendim soy ismini kayonbabamla gittim neyse konu kapandı sandım sabrettim psikiyatriye götürdük narsist veya kişilik bozukluğumu var acaba diye dürtü bozukluğu tedavisine başladılar serhat yabancıya başladık derken geçtiğimiz hafta sonu şüphelendim bir şeyinden kavga çıktı koza yazmış benim için bugün olanlar için özür dilerim bu iş yakında bitecek az kaldı ailesine kendi aileme herkese söyledim ben istemiyorum sevmiyorum onu diye söyledim Ramazan bitsin sonra bitiyor diye mesaj atmış kızla konuşmaya başlamışlar iki yıllık birliktelermiş baya bağlanmışlar kız beraber seyehat ettiği yere gittiğini söyledi eşime kızdığı için tarihler doğru kart ekstresinde de gördüm artık bu adamdan midem bulandı belki 10 15 kere bu durumu yaşadım ve artık sabrım bitti çocuklara gelirsek bırakmak zorundayım aslında ailesi evinde otur bakarız dedi ama eşim evi terkettiği gün kal biraz sonra annemle gelicez gidersin dedi güvenim gitti ev babasının üzerine ailesinin maddi durumu iyi eşim aldatma konusu hariç başka problemi yok ailesiyle konuştum ailemin yanında ev almaları küçük veya kira kabul etmediler yarın öbür gün ayak bağı olur senin yerinde olsak babasına atarım çocukları dediler aileme götürememe sebebim orada huzur yok babam iki evli sonradan öğrendik annemin psikolojisi iyi değil çocuklara bakamaz ben çalışsam babaannesinde kalsalar maddi olarak sıkıntı çekmezler okul olarak özel okula gidiyor ama annenin vereceği şeylerinde babaannesi vermez kadının yaşı 50 güzel bakar sefil olmaz biliyorum ama bir şeyler öğrenir mi çocuklarım emin değilim.çıkmazdayım götürsem biliyorum olan çocuklara olucak kendi evinde kal diyorlar ama garantim yok benimde yaşım geçiyor çalışmak için 40 yaşında belki daha zor gelicek geriye boşanmam kesin kararım çok çektim çok yıprandım çocuklara babada kalırsa cuma cumartesi pazar bende olucaklar siz ne düşünüyorsunuz kısa yazmaya çalıştım hayırlı geceler..
Çocuklara yazık etmişsiniz. Düzelir düzelir diye çocuk mu yapılır? Onların suçu ne? Ne olacak şimdi?
Babanız ne güzel demiş çocuk yokken gel boşan diye. Ay çok sinirlendim konudan çıkıyorum.

Siz o çocukları bir gün boşanırsanız eşinizin ailesi hayatınıza sponsor olsun diye yaptınız değil mi?
Ev verip maaş bağlasalar bunlar için katlanılırdı tabii çocuklara ama baktınız bir şey vermiyorlar niye başıma bela edeyim dediniz.
Size hiç üzülmedim ama yazık o çocuklara. Babaları ayrı dünya zaten ama anneden de yüzleri gülmemiş. Umarım babaanneleri iyi bir insandır.

Merhaba arkadaşlar siteye sizden filiz almak için üye oldum biraz uzun olabilir okuyan herkese teşekkürler..22 yaşında evlendim şu an 30 yaşındayım bir kızım 5.5 yaşında birde oğlum var 2,5 yaşında severek evlendim eşimin doğru biri olduğuna inanarak evlendim.inançları gerek ailesiyle olan uyumumuz gayet güzeldi 1 sene sözlü ve nişanlı kaldım evlendik.eşim ayın 14 günü iş seyehatlerine gidiyor üç haftalıkken eskortla aldatıldığını öğrendim. dünyam başıma yıkıldı hevesle evleniyorsunuz evlendiğiniz kişinin siz daha yeni gelinken aldattığını öğreniyorsunuz gerçekten çok zor süreçti psikatriye gittim detaya girmiyorum eşim hata yaptım bir daha olmayacak gibi klasik yalanlar söyledi ayrılmayı düşündüm ama yapamadım hevesliydim yeni evliydim başkası farklı düşünür diye düşündüm aileme söylemedim zaman geçti derken iş seyahatine gittiği yerde biriyle konuşmasını yakaladım aileme söyledim babam düzenleyeceğini çocuk yokken boşanmamı önerdi ama yapamadım daha sonra düzeldi diye düşündüm aradan 1,5 sene geçti bir şeyini görmediğim için güvendim ve çocuk yapmaya karar verdik ve kızıma üç aylık hamileyken whatsappınu kendi whatsappıma bağladığım için yine bir eskortla anlaşmasını gördüm tabi sinir krizi geçirdim hamileyim diye yine ayrılmadım ama aileme söyledim daha sonra her sene bir iğrençlik gördüm düzelme olmuyor üç kere baba evine gittim kızımı aldım işe başladım düzelir dedim döndüm düzelmedi Ekim ayında bir daha yakaladım uzun zamandır telefon şifresini benden saklıyordu yatağımızın üst tarafına kamera koydum ve mesajlaştığını gördüm itiraf etti Kazakistanlı biri ilk önce evli olduğunu bilmiyormuş sonradan öğrenmiş ama bırakmamış dini alet ediyorlar namaz teheccüt kalkmak vs eşim onu övüyor namuslu falan diye neyse bu kızı öğrendim çocukları bırakıp baba evinde 2,5 ay kaldım sonra ailem dayanamadı çocuklara eşim o sürede hiç yalvarmadı arada arayıp gelmemi istedi çaba yoktu zorluk çekti annesi baktı çocuklara döndüm eve yeni sayfa açtık diye düşündüm iki ay geçti iş seyahatine gitti çiçek sepeti uygulamasını indirdim üyeyi zaten kendi numaramı bilgilerime koydum seyehate gidince bana bir mesaj geldi siparişiniz oluşturuldu diye kuzum çalıştığı yeri öğrendim soy ismini kayonbabamla gittim neyse konu kapandı sandım sabrettim psikiyatriye götürdük narsist veya kişilik bozukluğumu var acaba diye dürtü bozukluğu tedavisine başladılar serhat yabancıya başladık derken geçtiğimiz hafta sonu şüphelendim bir şeyinden kavga çıktı koza yazmış benim için bugün olanlar için özür dilerim bu iş yakında bitecek az kaldı ailesine kendi aileme herkese söyledim ben istemiyorum sevmiyorum onu diye söyledim Ramazan bitsin sonra bitiyor diye mesaj atmış kızla konuşmaya başlamışlar iki yıllık birliktelermiş baya bağlanmışlar kız beraber seyehat ettiği yere gittiğini söyledi eşime kızdığı için tarihler doğru kart ekstresinde de gördüm artık bu adamdan midem bulandı belki 10 15 kere bu durumu yaşadım ve artık sabrım bitti çocuklara gelirsek bırakmak zorundayım aslında ailesi evinde otur bakarız dedi ama eşim evi terkettiği gün kal biraz sonra annemle gelicez gidersin dedi güvenim gitti ev babasının üzerine ailesinin maddi durumu iyi eşim aldatma konusu hariç başka problemi yok ailesiyle konuştum ailemin yanında ev almaları küçük veya kira kabul etmediler yarın öbür gün ayak bağı olur senin yerinde olsak babasına atarım çocukları dediler aileme götürememe sebebim orada huzur yok babam iki evli sonradan öğrendik annemin psikolojisi iyi değil çocuklara bakamaz ben çalışsam babaannesinde kalsalar maddi olarak sıkıntı çekmezler okul olarak özel okula gidiyor ama annenin vereceği şeylerinde babaannesi vermez kadının yaşı 50 güzel bakar sefil olmaz biliyorum ama bir şeyler öğrenir mi çocuklarım emin değilim.çıkmazdayım götürsem biliyorum olan çocuklara olucak kendi evinde kal diyorlar ama garantim yok benimde yaşım geçiyor çalışmak için 40 yaşında belki daha zor gelicek geriye boşanmam kesin kararım çok çektim çok yıprandım çocuklara babada kalırsa cuma cumartesi pazar bende olucaklar siz ne düşünüyorsunuz kısa yazmaya çalıştım hayırlı geceler..
Aslında genelde boşanın kendi ayaklarınızın üstünde durun derdim ama sizin durumunuzda çocuklar çok sıkıntı çekecek. Bence de düzeni bozmayın evinizde oturun, kocanızı evden gönderin, kolej parasını vs ödemeye eş ailesi devam etsin. Siz de bu sırada kendinize iş bakın gerisini sonra düşünürsünüz ama adamdan boşanıp acele karar vermeyin belli ki boşanırsanız eş ailesi destek olmaz, kendi aileniz zaten destek değil en doğrusu eşinizi evden gönderip duzeninize devam edin.

Zavallı çocuklar. Ne anne var başlarında ne baba.
Ne kadar zavallı insansınız. Kafanızı kocayla bozmuşsunuz. Adam dümdüz aldatıyor işte, ötesi yok. Her aldatanın psikolojisi mi bozuk? Daha saçma bir şey duymadım. Adam aldatıyor diye ne alaka psikologa götürmek? Ayaklarınızın üzerinde duracağınız yerde -tabiki bu 💩 tan evliliği kurtarmak için- durup durup çocuk yapmışsınız. Bari sahip çıksaydınız!
Siz o çocuklara annelik yapamazsınız, bırakın. Eminim babaanneleri sizden daha iyi bakacaktır.

Oğluma gelirsek benden habersiz oldu korunuyorduk korunmadı ve hemen oldu sonradan bir daha öyle bir şey yapar diye spiral taktırdım ailesiyle konuşmamızda beni sevmediğini nefret ettiğini bana acımadığını merhamet duymadığını kalbinin katılaştığını söyledi ailesine şunuda söyledim sigortamı yatırmalarını ve maaş bağlamalarını onlar için küçük şeyler onuda kabul etmediler boşanmaydılar anlaşmalı istiyorlar ama tabi barışsak sevinirler ama bende her şey bitti
Aaa çabuk vazgeçmişsiniz ama böyle olmaz ki. En az 50 kere aldatılınca sizde her şeyin bitmesi lazımdı.
Siz bizle dalga mı geçiyorsunuz hanımefendi, ondan bundan bir şeyler umacağınıza gidin davanızı açın tazminat nafaka alın, çocuklarınızı da anasız bırakmayın bir zahmet!
Koca uğruna oraya buraya kamera koymayı biliyorsunuz, kocanız bile ayak bağı olmamış da evlatlarınız mı olacak??

Ben kedimi 2 gün evde yalnız bırakırken aklım gidiyor başına bir şey geldi mi nasıl diye aklımdan çıkmıyor bir de kendi parçam olsa herhalde gözümün önünden ayırmazdım çok garip bir düşünce ya bana çok vicdansızca geliyor bu 9-10 yıl baktıkları evcil hayvanları sokağa atanlar varsa tabii bu şekilde düşünenler de vardır diyorum sonra ama bana çok ters

Ailesini seviyorum aileside artık baş edemiyor onlarda çok yoruldu ve yıprandı çocuklarıma gelirsek doldurmam tabiki babaları çok düşkün çocuklarına gerçi sürekli aldatıyor onları düşünmeden ama bilmiyorum ne yapıcam ailesinin durumu var ama bana niyetimin farklı olduğunu dike getirdiler sanki ev koparmaya çalışıyormuşum gibi biz bakarız diyorlar yoksa ben neden iki yavrumu bırakayım zaten onlar için üzülüyorum böyle bir adamı seçip evlenip birde onlarda sürüklediğim için
Lütfen çocuklarını bırakma,sen yanmışsın,onları da daha çok yakma.
Boşan ,kafan rahat olsun,ailesi baksın size.Madem öyle teklifleri var,niye faydalanmayasın.Evi de boşanırken çocuklardan birinin üzerine iste, belki kabul ederler.
Çocukları bırakmak asla seçeneğin olmasın.2 yaş nasıl bırakılır zaten,gece uyanınca anne diye ağlar o yavru.

Siz benim anneliğimi nerden biliyorsunuz ne kadar kolay yargılıyorsunuz ayak bağı olduğunu kim söyledi

Annelik: çocuğa yemek yedirmek, temizlemek ve bir kaç defa sevip öpmekten ibaret değildir annelik her şeyden önce çocuğun geleceğini düşünerek doğru babayı seçmektir.
Kusura bakmayın milyon kere aldatıldığınız kişiye 2 çocuk yaparsınız gayette anneliginiz sorgularız
Ama yine hatayı kendinizde görüp sorumluluk almak yerine. 'Çocuklara dünyada yiyecek ekmekleri vardı o yüzden doğdular' gibi abuk subuk bahanelere sığınıyorsunuz.

Çocukları bırakın bence bundan sonra da sağlıklı karar verebileceğinize inanmıyorum. Eşiniz zengin olduğu için çocuklarla bağlarım diye düşünmüşsünüz ama planınız tutmamış. İkinci çocuk kazayla oldu yalanına kimse inanmıyor, boşuna kimseyi kandırmayın.

Para koparma derdindesiniz siz, tabii çalışmak zor gelmiştir. Baktığınız koparamayacaksınız çocukları başınızdan atmak istiyorsunuz. Ya yeniden evlenirim ya da adam çocuklara bakamazsa size geri döner diye düşünüyorsunuz. Konu buram buram bencillik kokuyor.

Normal biri kendisi delil toplayıp, boşanma ve tazminat davası açar. Sizin zaten boşanma niyetiniz yokmuş. Adam diğer kadına aşık olup sizden boşanacağını dediği için mecburen boşanıyorsunuz. Yarın gelse yine affederseniz, zerre gururunuz yok. Yazık o çocuklara, böyle bir aileyi hiçbir çocuk hak etmez.

kişi kendinden bilir işi misali babanız da düzelmez diye bilmiş. orada huzur yok iki eşli diyorsunuz ama sizin eşinizin sayısız eşi varken hala orada kalmayı düşünebiliyorsunuz. nasıl bu kadar akılsız ve basiretsiz olabilirsiniz ya?! nasıl bu kadar bencil ve midesiz olabilirsiniz? yazıklar olsun, konuya puuuu’lamak istedim. uzun zamandır okuduğum en lanet konu
babasının iki eşi mi varmış ben o kısmı kaçırmışım aklı başında baban var yazdım geri alıyorum sözlerimi o zaman

babasının iki eşi mi varmış ben o kısmı kaçırmışım aklı başında baban var yazdım geri alıyorum sözlerimi o zaman
aileme götürememe sebebim orada huzur yok babam iki evli sonradan öğrendik annemin psikolojisi iyi değil
evet şöyle yazmış. yine de babası stabil, iki eşle yetinmiş, her halükarda kocasından iyidir diye düşünüyorum. kötünün iyisi

midem bulandı belki 10 15 kere bu durumu yaşadım

Hep diyorum ve hep diyeceğim.
Ve sanırım bundan sonra bu tarz konulara hep bu yorumu yapacağım.
Herkes doğurabildiğini veya doğurtabildiğini kanıtlamak zorunda değil.
Sırf kendini tatmin etmek için bu dünyaya çocuk getmek sadece bencilliktir.

Yazık olmuş o çocuklara.
Bundan sonra dünyaya gelmelerine sebep olanlar kendi keyiflerinin peşinde koşarken orada burada sefil olacaklar.
İkiniz de ne yapıyorsanız yapsaydınız da 2 masum yavruyu alet etmeseydiniz bu evcilik oyununa keşke.

Aldatılmaya doyamamışsınız. Sizin için hiç üzülmedim. Burada kadınlar kocalarının telefonunda müstehcen içerikler gördüklerinde kafayı yiyip güvenim kalmadı boşanmak istiyorum diyorlar. Siz aralıksız aldatılırken nasıl sürekli güvenebildiniz, bunun sırrı ne yani? Ortada çocuk yokken babanız düzelmez boşan demiş, bir başınayken niye boşanamadınız? Çalışmak, çabalamak, kendi ayakların üzerinde durmak zor geldi sanırım.

Konuda üzüldüğüm tek şey çocuklar. Boşanın ve devlete verin çocukları. Sizin gibi bi anneye ve eşiniz gibi bi babaya kalacaklarına devlet korumasına girmeleri belki daha hayırlı olur.

X