Boşanmak çözümmü ?

Merhaba arkadaşlar
6 yıllık severek ailelerinde onayladığı şekilde herşey kuralına uygun olarak evlendik.
2 tane çocuğumuz var biri 4.5 biri 2.5 yaşında
Evliliğimiz son üç senedir evlilik birliğinden çok herşeye benziyor.
Detaylara girmeyeceğim şiddet aldatma hakaret herşey var.
Şöyleki eşim ve ailesi çok varlıklı ama bi o kadarda görmemiş yaşamamış aç gözlü insanlar benim ailemde çok şükür kendi halinde kimseye muhtaç olmadan yaşıyor.
Asıl konuya gelecek olursak iyi bi babamı desek eh işte yani kendi gördüğü babadan iyi olduğunu düşünüyor ama bana göre babamı kocamı herşeyden bi haber öyle bekar adam gibi işte topluma göstermelik bi babalık.
Kocalık deseniz çok uğraştım ama bende pes ettim ne laftan anlar ne kavgadan asla kendinden başkasını düşünmeyen saygı göstermeyen bi adam. Baya bi geçimsizlik.
Şimdi gelelim asıl soruma ailemden uzakta başka bir şehirde yaşıyorum boşanmayı son 2 senedir artıları ve eksileriyle düşünüyorum ama burda sizlere de danışmak istiyorum.
Bana pek karışmaz kaldı ki zaten 2 çocukla bütün gün onun karışabileceği bir şey yapmıyorum işte avm gitsem komşuma gitsem felan öyle nerdeydin kimleydin demez pek umrunda değilim.
Yemeğe karışmaz ama temizlik konusunda takıntılı bende zamanla alıştım titiz düzenli bir kadınım öyle pra pul da çok harcamam herkes kadar
Evde de öyle durmaz yani işten sonra Arkadaşları bilmem ne geç saatlerde gelir yani bu durum beni çok ama çok yalnız hissettirse de alıştım sanırım
Malım ekonomik şartlar belli 2 çocukla baba evinde gitsem işe giricem annem bakacak çocuklara ya da bu duruma susup oturup sessizce çocuklarım ekonomik olarak mevcut düzeninden ayrılmasın diye devam edicem bu şekilde şimdi size sormak istiyorum sizce hangisi daha doğru olur ??
aldatma şiddetten sonrasını okumadım bacım direkt boşan direkt direkt direkt

Haklarınızı talep ederek boşanın. Kendi evinizi açın. Maddi durumları iyiyse ve size karışmıyorsa size bazı imkanlar sağlasın. Sağlar mı? Zaten eşinizin üzerine olan mallar üzerinde haklarınız var diye biliyorum avukat arkadaşlar daha iyi bilir. (Boşan demeyinciler ve yapıcılar ötede oynayın.)
çok isterdim yani tek istediğim bir ev anahtarının bende olduğu düzenimi kurabileceğim. Lakin zaten mal paylaşımı yapmamak için boşanmaktan kaçıyor. Evlendikten sonra edinilen mallar üzerinde ortak paylaşım söz konusu oluyormuş ama mal paylaşımı çok uzun süren karşı taraf vermek istemeyince en az 3 yıl süren bi süreçmiş..

Tabi şuan 2 çocuğumla çalışmadığımı evime temizlikçiler bakıcılar şöförler falan geldiğini mi düşünüyorsunuz idrak edemedim ama para kazanmak dışında ki bütün sorumlulukları layıkıyla yerine getirmekte olan biriyim. 2 küçük bebekle ailemin evine gidince hem bunları yapmaya devam etmem beklenecek hemde onurumla çalışmam beklenecek. Çocuklarımın zaten ayrılırsam baba kavramı olmayacak bende sabah işe git akşam eve gel çocuklarımın bütün sorumluluklarını al. Birde böyle ekonominin berbat olduğu bi evde 2 kişi çalıştığı halde yetemediği halde benim tek başıma alacağım maaş neye nasıl yeter diye işin içinden çıkamıyorum. Yorumunuz bi anne bi kadın olarak okudum gerçekten çok kırıcı
Sizin kendinize layık gördüğünüz hayat karşısında benim sözlerim sizi kırmamalı. Siz ki şiddeti, hakareti ve aldatmayı normalleştirmiş birisiniz. Madem kararınız bu düzeni sürdürmek konuyu neden açtınız ? Evet hanımefendi ekonomi malum boşanmayın diye desteklediğimde sizi sarıp sarmalamış mı olacaktım ?

çok isterdim yani tek istediğim bir ev anahtarının bende olduğu düzenimi kurabileceğim. Lakin zaten mal paylaşımı yapmamak için boşanmaktan kaçıyor. Evlendikten sonra edinilen mallar üzerinde ortak paylaşım söz konusu oluyormuş ama mal paylaşımı çok uzun süren karşı taraf vermek istemeyince en az 3 yıl süren bi süreçmiş..
2-3 yıl bekleyeceksin belki ama bu herifin aşağılamalarına katlanmayacaksın. Mallarını alıp çıtır çıtır yiyeceksin. O senin evlatlarının rızkını kimlere kimlere yediriyor gör ki

AVM gezmek hiç bu kadar anlamlı olmamıştı. 🧿
Burdan bunu çıkartmış olmanız çok kıymetli gerçekten
Sizin kendinize layık gördüğünüz hayat karşısında benim sözlerim sizi kırmamalı. Siz ki şiddeti, hakareti ve aldatmayı normalleştirmiş birisiniz. Madem kararınız bu düzeni sürdürmek konuyu neden açtınız ? Evet hanımefendi ekonomi malum boşanmayın diye desteklediğimde sizi sarıp sarmalamış mı olacaktım ?
Haklısınız

2-3 yıl bekleyeceksin belki ama bu herifin aşağılamalarına katlanmayacaksın. Mallarını alıp çıtır çıtır yiyeceksin. O senin evlatlarının rızkını kimlere kimlere yediriyor gör ki
O kadar bastırılmış hissediyorum ki böyle bi süreçle baş edebilir miyim bilmiyorum çünkü adamın en büyük zaafı malı ve parası konu oraya gelince o kadar çok çirkefleşiyorki bilmiyorum..

O kadar bastırılmış hissediyorum ki böyle bi süreçle baş edebilir miyim bilmiyorum çünkü adamın en büyük zaafı malı ve parası konu oraya gelince o kadar çok çirkefleşiyorki bilmiyorum..
Çirkefleşirse çirkefleşsin kanun var nizam var. Aldatırken şiddet uygularken çirkefleşmiyor ama.

Aslında çocuklarınız "küçük bebek" değil. Nafaka alıp kreşe verebilirsiniz ya da direk babaları ödeyecek şekilde de belki uzlaşılabilir. Zaten annaneden ya da sizden öğrenecekleri de sınırlı eğer çocuk gelişimci değilseniz. Onlar kreşteyken de gayet çalışabilirsiniz?
Bu sitedeki çalışan kadınların da çoğunun şoför, temizlikçi, bakıcı aldıklarını düşünmüyorum.

Mutlu olmayı haketmediginizi mi düşünüyorsunuz?sevilmeyi kim istemez ki saydığınız nedenler nasıl yeterli gelmiyor?O kadar AVM geziyormuşsunuz çalışan genç kızları temizlik görevlilerini görmediniz mi hepimiz hayat içinde yaşam çabası veriyoruz güzel seyler için sabretmek gerekir.bosanma davası sonrası 2/3 yıl geçse de alabileceğiniz maddi haklar var sonuçta.Ama konuşurum terapiye giderim düzelir dersen birde onu dene ne diyeyim

Çocuklarınız için bastırılmayın, sinmeyin. Amacı zaten bu, sizi manipüle etmek. Güçlü olun uğraşın verin savaşınızı. Sonuçlanana kadar aile evinizde kalın ve çalışın, çocuklarınız babasız ya da annesiz kalmış olmayacak o duygusallığa girmeyin. Boşanma davanız görülür, mal paylaşımı biraz sarkar ama bu süreçte nafaka falan alıyor olursunuz. Eğer olurda boşanma kararı alacak olursanız kanıt belge vs bir şeyler olsun elinizde, size yaptığı ya da yapacağı uygunsuz davranışlarla ilgili.

Aslında çocuklarınız "küçük bebek" değil. Nafaka alıp kreşe verebilirsiniz ya da direk babaları ödeyecek şekilde de belki uzlaşılabilir. Zaten annaneden ya da sizden öğrenecekleri de sınırlı eğer çocuk gelişimci değilseniz. Onlar kreşteyken de gayet çalışabilirsiniz?
Bu sitedeki çalışan kadınların da çoğunun şoför, temizlikçi, bakıcı aldıklarını düşünmüyorum.
Nafaka vermemek için elinden geleni yapacağına eminim yani şöyle tek bir imza verip çocukların velayetini al git kafasında ailenin evine gidersen onlar bakar. Yani ya tek bi imza atıp çocuklarımı alıp çıkıp ailemin yanına sığınıcam. Ya da çekişmeli olacak her hakkı talep edeceğim ama bu seferde sırf benim canımı yakmak için maddi gücünü kullanıp çocukları da benden alabilme ihtimalini de düşünüyorum

Nafaka vermemek için elinden geleni yapacağına eminim yani şöyle tek bir imza verip çocukların velayetini al git kafasında ailenin evine gidersen onlar bakar. Yani ya tek bi imza atıp çocuklarımı alıp çıkıp ailemin yanına sığınıcam. Ya da çekişmeli olacak her hakkı talep edeceğim ama bu seferde sırf benim canımı yakmak için maddi gücünü kullanıp çocukları da benden alabilme ihtimalini de düşünüyorum
Haaa mahkeme de al götür çocukları diyordu zaten. Elinde deliller varsa rüyasında bile göremez çocukları.

Merhaba arkadaşlar
6 yıllık severek ailelerinde onayladığı şekilde herşey kuralına uygun olarak evlendik.
Şöyleki eşim ve ailesi çok varlıklı ama bi o kadarda görmemiş yaşamamış aç gözlü insanlar benim ailemde çok şükür kendi halinde kimseye muhtaç olmadan yaşıyor.
Asıl konuya gelecek olursak iyi bi babamı desek eh işte yani kendi gördüğü babadan iyi olduğunu düşünüyor ama bana göre babamı kocamı herşeyden bi haber öyle bekar adam gibi işte topluma göstermelik bi babalık.
Kocalık deseniz çok uğraştım ama bende pes ettim ne laftan anlar ne kavgadan asla kendinden başkasını düşünmeyen saygı göstermeyen bi adam. Baya bi geçimsizlik.
Şimdi gelelim asıl soruma ailemden uzakta başka bir şehirde yaşıyorum boşanmayı son 2 senedir artıları ve eksileriyle düşünüyorum ama burda sizlere de danışmak istiyorum.
Bana pek karışmaz kaldı ki zaten 2 çocukla bütün gün onun karışabileceği bir şey yapmıyorum işte avm gitsem komşuma gitsem felan öyle nerdeydin kimleydin demez pek umrunda değilim.
Yemeğe karışmaz ama temizlik konusunda takıntılı bende zamanla alıştım titiz düzenli bir kadınım öyle pra pul da çok harcamam herkes kadar
Evde de öyle durmaz yani işten sonra Arkadaşları bilmem ne geç saatlerde gelir yani bu durum beni çok ama çok yalnız hissettirse de alıştım sanırım
Malım ekonomik şartlar belli 2 çocukla baba evinde gitsem işe giricem annem bakacak çocuklara ya da bu duruma susup oturup sessizce çocuklarım ekonomik olarak mevcut düzeninden ayrılmasın diye devam edicem bu şekilde şimdi size sormak istiyorum sizce hangisi daha doğru olur ??
Açık evlilik gibi takılın yani evli değilsin gibi düşün paranı ye keyfine bak
Bu sırada para biriktir belirli bir zaman sonra boşanırsın inş ama çok sanmam
Eğer bu şartlarda rahat para harcayamıyorsan o evde 1 dk durma

Çocuklarınız için bastırılmayın, sinmeyin. Amacı zaten bu, sizi manipüle etmek. Güçlü olun uğraşın verin savaşınızı. Sonuçlanana kadar aile evinizde kalın ve çalışın, çocuklarınız babasız ya da annesiz kalmış olmayacak o duygusallığa girmeyin. Boşanma davanız görülür, mal paylaşımı biraz sarkar ama bu süreçte nafaka falan alıyor olursunuz. Eğer olurda boşanma kararı alacak olursanız kanıt belge vs bir şeyler olsun elinizde, size yaptığı ya da yapacağı uygunsuz davranışlarla ilgili
üniversite ön lisans mezunuyum çalışırım yaparım üstesinden gelirim inanın şuan herşeyi düşünüp öyle kalkışmak istiyorum bu işe ailem gel diyor sende o iki yavrunda bizim evladımız ki şöyle öyle hergün şiddet kavga gürültülü olan bi ev değil ama ben umursamadığım için sorgulasam yalanını yakalasam ya bağırıp çağırıyor ya da üstüme yürüyor. Tek bi isteğim var diyorum ne nafaka ne tazminat ne de başka birşey benim üzerime de yapma çocukların üzerine kafamı sokacağım çocukların kendi düzeninin olacağı bir ev. Yani yaz tatillerinde gidiyorum inanın hiç kolay olmuyor iki çocukla aile evinde olmak temelli gidince keşke bu adama sabretseydim de çocuklarım böyle günler yaşamasaydı demekten de çok korkuyorum.

üniversite ön lisans mezunuyum çalışırım yaparım üstesinden gelirim inanın şuan herşeyi düşünüp öyle kalkışmak istiyorum bu işe ailem gel diyor sende o iki yavrunda bizim evladımız ki şöyle öyle hergün şiddet kavga gürültülü olan bi ev değil ama ben umursamadığım için sorgulasam yalanını yakalasam ya bağırıp çağırıyor ya da üstüme yürüyor. Tek bi isteğim var diyorum ne nafaka ne tazminat ne de başka birşey benim üzerime de yapma çocukların üzerine kafamı sokacağım çocukların kendi düzeninin olacağı bir ev. Yani yaz tatillerinde gidiyorum inanın hiç kolay olmuyor iki çocukla aile evinde olmak temelli gidince keşke bu adama sabretseydim de çocuklarım böyle günler yaşamasaydı demekten de çok korkuyorum.
Tabiki iyi düşünün, hatta ekstra plan programlı olun, gerek kenara para atın, gerekse bilgi belge toparlayın. Ve o ev olayını keşke eşiniz yapsa ama hissettiğim öyle bir potansiyeli yok eşinizin. Belki her haltı yese bile düzen bozmak istemiyor gibi. Yaz tatili örneğinize de hak veriyorum zaten maalesef ki ilk zamanlar hiç kolay olmayacak ama aileniz de belli ki torunlarını sarıp sarmalayacak insanlar.
Özetle söylediğiniz gibi siz bir şeyleri sorgulamadığınızda eşiniz huzursuzluk çıkarmayan bir tipse, yani çocuklarınızı psikolojik anlamda etkileyen bir durum yoksa düzen bozmamanızı onaylamasamda saygı duyabilirim. Sizde bu durumdan etkilenmeyip ev arkadaşı kıvamında götürebilecekseniz ilişkiyi, yıpranmayacaksanız çocuklar için katlanılabilir ne diyeyim.

Ya şimdi senin gözünden hiç kolay değil boşanmak 2 çocuk var yeni düzende kurmak zor ama siz aslında boşanmış bir çiftsiniz kağıt üstünde tek Evlisiniz allah hayırlısıyla önünu açsın

Adamın tutulacak hiç bir yönü yok, ne baba ne koca vasıflarını taşımıyor. Varlıklı adamla evlenince %100 garanti olmuyor değil mi hayat? Yorumunuzu ona göre yapın, buna göre yapın şöyle yazın böyle yazmayın... Pohpohlayalım mı sizi? Siz dayak yerken o çocuklar ne yapıyor, babaları annelerini döverken onlar da alıyordur bir iki darbe. Vurmasa bile bağırış çağırıştan korkuyorlardır.

Çalışsaydınız en azından birikiminiz olurdu değil mi, bu adam bir günde böyle olmadı, neyine güvendiniz 2 çocuk hem de arka arkaya. Ben olsam boşanmazdım, Ev arkadaşı gibi takılır gizlice para biriktirirdim. Bari para veriyor mu en azından altın vs alırsınız. Yoksa didik didik ne alıyorsunuz kontrol ediyor mu?

Merhaba arkadaşlar

Boşanmak istiyorsunuz ama hayat standartlarınız düşeceği için 2 yıldır adım atamıyorsunuz. Bence bu şekilde devam edeceksiniz. Bahaneler arkasına sığınacaksınız. Eğer evliliğe devam etme kararı verirseniz yaşadıklarınızı sineye çekip bundan sonra yaşayacaklarınızdan şikayet etmemelisiniz

X